Країна, Новини, Спільнота, Технології

Вперше в світі: паспорт в «Дії» офіційно прирівняли до паперового. Де його можна використовувати

26 Серпня, 2021

23 серпня набув чинності закон, який офіційно прирівнює е-паспорт до паперового. Тепер українці можуть не носити паперовий паспорт або ID-карту і виїжджати за кордон за допомогою документа в додатку «Дія». Про це пише MC.today, ділимося подробицями.

Що трапилося

«З сьогоднішнього дня в Україні цифрові паспорти в “Дії “мають таку ж силу, як і паперові або пластикові. Ми перша країна з подібним досвідом і зробили справжній прорив світового рівня», – написав 23 серпня в Telegram міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

"Все ще не маєте картки mono?" Зараз саме час!

Тепер на законодавчому рівні всі українці можуть використовувати паспорта в «Дії» і навіть виїжджати за кордон з електронним паспортом. Федоров говорить, що «це зручно, а головне – безпечно».

Де можна використовувати паспорт

  • під час подорожей на поїзді або літаку;
  • в банках;
  • в лікарнях;
  • в держустановах;
  • в магазинах;
  • для підтвердження особи поліцейським.

Paperless

15 липня Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №5495 про paperless-режимі в Україні. Всі державні установи відмовляться від паперового документообігу. Держоргани не зможуть вимагати від людини паперові документи та довідки, якщо вони вже є в державних реєстрах.

За словами віце-прем’єр-міністра Мінціфри Михайла Федорова, всі документи українців планують оцифрувати до 2024 року.

«Працюємо над перекладом цілого пакету сервісів в онлайн, які скоро будуть доступні в “Дії “. Подати заяву про шлюб, записатися в чергу в дитячий сад, отримати довідку про місце навчання, призначення пенсії або субсидії і так далі можна буде в кілька кліків», – написав Федоров в своєму Telegram-каналі.

Електронні послуги

Мінціфра працює над тим, щоб об’єднати всі держпослуги на порталі «Дія». Український паспорт в «Дії» вже прирівняли до паперового, а з 23 серпня його зобов’язані приймати всі держустанови. Українці вже можуть отримати більше 70 послуг на порталі «Дія»: оформлення бізнесу, допомога по безробіттю, зміна водійських прав, оплата послуг, податкові пільги, реєстрація на вакцинацію і так далі.

Паспорт вакцинації

Також Європейський союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати в додатку «Дія» відповідають європейським. Презентували функцію в додатку 20 серпня. Всі користувачі, які оновили додаток до останньої версії, можуть сформувати сертифікат вакцинації. Але поки це доступно тільки для користувачів iOS.

Вперше в світі: паспорт в «Дії» офіційно прирівняли до паперового. Де його можна використовувати - tech, community, news, country

Вперше в світі: паспорт в «Дії» офіційно прирівняли до паперового. Де його можна використовувати - tech, community, news, country

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu