Життя, Новини, Поради

Як не вигоріти? Використовуйте відновлювані джерела мотивації

31 Серпня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Часто ми несвідомо використовуємо страх в якості мотивації. Однак цей ресурс обмежений, і довго працювати в такому режимі не вийде. Консультант з питань лідерства Вікторія Сонг поділилася трьома порадами, які допоможуть перейти на відновлювані джерела мотивації. Ви зможете досягти більше – і при цьому не вигоріти.

Перевтома часто призводить до вигоряння – це знають багато людей. Але чи замислювалися ви, чому перевтомлюєтеся? Як правило, відповісти на це питання не так-то просто.

Мотивація підтримується як відновлюваними, так і невідновлюваними джерелами. Перші регулярно наповнюють силами, а другі призводять до вигорання. Однак люди несвідомо звертаються до невідновлюваних джерел, наприклад до страху (конкуренції, невдачі, брак часу і знань).

Страх працює як мотиватор лише в короткостроковій перспективі, але в кінцевому рахунку призводить до вигоряння.

Людина починає безперервно шукати нові проблеми і завдання, щоб вирішити їх і проявити себе. Згодом цей стан входить в звичку, а розслаблятися стає все складніше.

Коли людина наповнюється невідновлюваними джерелами мотивації, будь-яка невизначеність здається йому небезпечною. Він намагається контролювати і передбачати поведінку людей і обставини. У неї в голові постійно прокручуються гірші варіанти розвитку подій – це створює помилкове відчуття того, що вона захищена від невідомого.

Все це заважає натхненню і креативності. Крім того, так не вийде повністю реалізувати свій потенціал. Щоб цього уникнути, зверніть увагу на ці три поради.

Зосередьтеся на тому, що «подобається і виходить»

Подумайте, які навички приносять вам задоволення. Для прикладу уявіть баскетболіста, який насолоджується грою, або інженера, який з великим інтересом вирішає технічні проблеми. Така діяльність зазвичай насичують енергією, а не віднімає її.

Любов до своєї справи – відновлюване джерело мотивації. Це не тільки підвищує продуктивність, але і відкриває доступ до безмежного натхнення, креативності та можливостей.

Що потрібно робити? Складіть список повсякденних справ. Помістіть їх в таблицю з двох стовпців: «подобається» і «не подобається». Зліва відзначте рядки: «виходить» і «не виходить». Намагайтеся приділяти більше часу справах в верхньому лівому полі, тобто тими, які «подобаються і виходять».

Кожен крок повинен наближати до мети

Направте сили на реалізацію свого бачення і цілі. Уявіть результат, до якого ви прийдете. Замість того, щоб просто виконувати одну справу за іншою, зв’яжіть кожну дію зі своїм баченням і метою – це надихне і зарядить вас енергією. Якщо ви точно знаєте, навіщо робите свою роботу, то знайдете мільйон способів її виконати.

Що потрібно робити? Перш ніж братися за список справ, подумайте, яким ви бачите майбутній проєкт і чому він важливий для вас і компанії. Це розслабить нервову систему, дихання стане спокійніше, а ваше тіло наповниться спокоєм і легкістю. Ви зосередитеся на рішеннях, а не на проблемах.

Проєкт принесе зовсім інші відчуття, якщо працювати над ним в такому стані. І звичайно, натхнення і енергія обов’язково будуть супроводжувати вас.

Заспокойте нервову систему

Щоб енергії завжди вистачало, необхідно зняти напругу з нервової системи. Якщо людина звикла до постійної боротьби і вигоряння, то у неї не вийде відпочити навіть під час відпустки. Вона просто вже не вміє розслаблятися по-справжньому. Нервова система настільки виснажена, що стан вигоряння здається більш комфортним, ніж відпочинок.

На жаль, це часто відбувається при надмірному збудженні нервової системи. Організм просто повторює те, чим він навчився за тривалий період. Нібито він не знає, що робити в стані спокою. Тому, щоб досягати нових висот без вигорання, необхідно заспокоїти нервову систему.

Що потрібно робити? Виділіть час для відпочинку. Це може бути прогулянка на свіжому повітрі, відпочинок на природі, дихальні вправи, медитація, йога, музика, книги. Якщо ви вибрали фізичну активність, постарайтеся не перевантажуватися. Краще виконувати вправи в спокійному темпі та прислухатися до організму. В іншому випадку, нервовій системі так і не вдасться відпочити.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu