Гроші, Новини, Технології

Майбутнє цифрових банків: як швидко банки з відділенями будуть в минулому?

01 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Раніше банки не поспішали з цифровізацією, але пандемія змусила їх змінити плани. З тих пір фінансові технології активно розвиваються, а банки надають різні види онлайн-послуг. До чого призведе така тенденція? Невже додатки витіснять фізичні відділення банків? Спробуємо розібратися.

У 1964 році був представлений перший телефон для відеодзвінків Picturephone. Очікувалося, що в найближчі роки відеодзвінки стануть найважливішим комерційним інструментом. Однак вони увійшли в масове вживання лише в 2003 році, коли з’явився Skype. З тих пір пройшло майже 20 років, а відеодзвінки тільки починають міняти способи ведення бізнесу.

Під час пандемії відеоконференції надали новий спосіб взаємодії і тепер використовуються практично в кожній комерційній сфері. Великі банки були змушені швидко відреагувати, щоб не втратити клієнтів. Але що ж таке відеобанкінг і як він може змінити сьогоднішні банки?

Цифрова трансформація

Терміном відеобанкінг позначають різні види банківських послуг, які задіюють відеоматеріали, щоб допомогти клієнтам. Ці функції використовують сучасні технології, в тому числі машинне навчання (МО), за допомогою якого ІІ-програми з кожним разом покращують взаємодії з користувачами.

Особливо ефективно ці технології застосовуються в чат-ботах. Щоб розпізнати запит клієнта, вони використовують обробку природної мови. З кожною взаємодією відповіді стають все більш персоналізованими.

Ці технології існують більше десяти років, однак керівництва банків швидше прагнули скоротити цифрові витрати, ніж задіяти їх в бізнесі. Перехід на цифрові та хмарні платформи здавався дорогим і вимагав інтенсивного навчання.

До початку пандемії майже половина фінансових керівників заявляли, що віддають головний пріоритет скорочення цифрових витрат. Але вже в жовтні 2020 року 90% опитаних зосередилися на модернізації можливостей, інвестували в технологічні рішення і впроваджували цифрову бізнес-модель.

Довіра споживачів

Найскладніше завдання при впровадженні відеобанкінга – зберегти довіру споживачів. Але багатьом, схоже, це вдалося.

  • У квітні 2020 року трафік банківських додатків в США виріс на 85%, а 40% американців заявили, що не повернуться до фізичних банків після закінчення пандемії.
  • 74% європейців тепер керують фінансами за допомогою мобільних додатків.

Але чому ж фінансова індустрія так довго зволікала з впровадженням відеобанкінга? Справа не тільки в тому, що керівництва сумнівалися в необхідності цифровізації. Оскільки число кібершахраїв зростає, споживачі все більше стурбовані питаннями безпеки.

Для більшості клієнтів важлива безпека відео- і аудіозв’язку, а також кваліфікованість співробітника. Крім цього, вони цінують простоту використання. Тому цифрові банки застосовують додаткові заходи безпеки, такі як багатофакторна аутентифікація і вхід за допомогою біометричних даних.

Можливе майбутнє

Зараз автоматизація допомагає розширювати можливості традиційних банків. Але чи зможуть технології повністю замінити фізичні відділення в майбутньому? З урахуванням широкого поширення онлайн-банкінгу, це цілком можливо.

За даними S & P Global Market Intelligence, в минулому році банки закрили 3324 відділення через масового переходу в онлайн.

Щоб продовжувати роботу і підтримувати успіх, банкам важливо співпрацювати з фінтех-компаніями, які допоможуть інтегрувати їх послуги в зручний додаток. Інакше вони ризикують втратити клієнтів. При цьому головне – щоб відеобанкінг надавав той же досвід, що і відвідування звичайного банку.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu