Кар'єра, Новини, Технології

18 професій майбутнього, до яких ми поки що не готові

07 Лютого, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Ще 20 років тому професійних геймерів та ютуберів не було й близько, але зараз ці заняття приносять талановитим та цілеспрямованим молодим людям мільйони.

Технології, демографічні зрушення, урбанізація та зміни клімату змінюють ринок праці. Можливо, через 20 років найбільш затребуваними будуть фахівці, яких зараз немає. У матеріалі про професії, які можуть з’явитися в майбутньому.

Нові робочі місця на платформах майбутнього

1. Менеджер з граничних обчислень

Коли інтернет речей стане масовою технологією? Через 5 років? Через 10? Згідно з дослідженням, і того менше.

У всякому разі, коли ця технологія стане більш демократичною, хтось повинен буде відповідати на такі ключові питання і навіть більше: який об’єкт підключити? Чи справді підключений девайс відповідає конкретній потребі?

Які дані цікаві з погляду бізнесу? Яку інфраструктуру потрібно буде адаптувати? Що зробити з нуля? Який довгостроковий вплив вона зробить на бізнес? Менеджер з граничних обчислень повинен знати, як відповісти на ці питання, коли до нього постукає рада директорів.

2. Гід онлайн-магазина

Уявіть, що Amazon – це фізичний ринок. Наскільки він великий за площею? Чи можна в ньому заблукати? Скільки продавців-консультантів знадобиться, щоб обслужити всіх бажаючих?

Здоровий глузд і десятки книг зі стратегії кажуть нам, що головна перевага фізичних магазинів перед інтернет-ресурсами — це персонал.

Тому цілком логічно, що в міру розширення платформ, цифрові бренди та маркетплейси найматимуть персональних консультантів/гідів, щоб перетворити найчастіше неприємний досвід онлайн-покупок на приємну прогулянку.

3. Сторітеллер для доповненої реальності

Віртуальна реальність поки що не дала всього того, що було обіцяно. А ось доповнена реальність — реальний тренд, який лише зростатиме.

Оскільки «економіка вражень» і концепція гейміфікації набирають обертів, цілком логічно очікувати від досвіду доповненої реальності відмінної сюжетної лінії. Саме тут на допомогу приходить сторітеллер, або оповідач. Ця робота дозволить організаціям створювати як іммерсивні навчальні сценарії, так і важкодоступні маркетингові можливості.

4. Конструктор світів

Віртуальна реальність, мабуть, не виправдала надій, але вона не померла. Після створення сюжетних ліній необхідно буде створювати цілі світи.

Ця професія вимагає тих самих навичок, що й у розробників відеоігор, тільки з зовсім іншою кінцевою метою. Потенціал для навчання тут невичерпний. Крім того, психологічний аспект теж має місце: навіщо вбивати внутрішніх демонів, якщо можна вдати, що вбиваєш їх у цифровому світі?

5. Експерт із блокування реклами

Граничні обчислення, онлайн-магазини, AR, VR… Всі ці технології відкриють рекламодавцям цілий новий всесвіт. І як тільки ми втомимося від новизни, нам знадобляться блокувальники реклами.

Такий фахівець має бути достатньо підкований, щоб помітити рекламу, вбудовану в саму реальність, де її не можна зафіксувати неозброєним поглядом, наприклад, за допомогою AR-окулярів.

Професії майбутнього у нових правових реаліях

6. Менеджер з етики

Компанії все частіше намагаються зайняти позицію, за якої намагаються компенсувати невдачі влади і себе протиставити. Ця тенденція, ймовірно, збережеться з огляду на зростаючу близькість між компаніями та їх клієнтами.

У цьому новому корпоративному світі співробітник з етики відіграватиме роль, аналогічну нинішньому менеджеру з КСВ, за винятком того, що його сприйматимуть серйозно, оскільки він тісно взаємодіятиме з фінансовими та технічними директорами.

7. Менеджер з довіри

В умовах, коли дезінформація та фейк-ньюс можуть стати вірусними за лічені хвилини, довіра стає вкрай важливим фактором.

Тому досить логічним здається найняти людину, яка гарантуватиме: клієнти можуть довірити корпорації свої особисті дані, заощадження та секрети. Це щось подібне до PR, але з більш серйозним підходом.

8. Представник за персональними даними

Це людина або компанія, яка представлятиме всі дані людини у правовому полі та вноситиме їх у потрібні бази даних, щоб забезпечити своїм клієнтам безпеку.

В його інтересах слідкувати за тим, щоб ніхто не використав дані його чи його клієнтів без законного інтересу чи згоди, що робить такого фахівця вдвічі корисним.

Професії майбутнього, пов’язані з ІІ

9. Розслідувач даних

Як уже неодноразово говорилося, алгоритми повинні бути здатні пояснити механізм, що лежить в їх основі, простими словами. Ще важливіше це стає у міру того, як ІІ проникає у повсякденне життя, у тому числі у систему правосуддя.

Тому може виникнути попит у фахівцях, які будуть розбиратися в коді та з’ясовувати, чому ця машина на автопілоті звернула направо та наїхала на групу дошкільнят, а не на вагітну жінку.

10. Детектив даних

У той час як розслідувач даних відповідає на запитання, які вже були задані, детектив даних даватиме відповіді на питання, які не обов’язково були задані, копаючись у даних, отриманих за допомогою, наприклад, інтернету речей.

Чи спричиняє відсутність молока до зростання злочинності? Чи впливає виробництво безпілотників на скорочення народжуваності у голубів?

11. Прогнозуючий агент з обслуговування клієнтів

Так, кол-центри вже існують, але зі зростанням обсягу великих даних деякі з найпередовіших компаній, можливо, захочуть припинити вирішувати проблеми своїх клієнтів постфактум і почати діяти на випередження.

На основі профілів клієнтів, їх споживчих звичок та частоти виникнення проблем з якістю товару визначити, чи є у клієнта проблеми з товаром чи послугою, можливо, і не так складно, як здається.

Професії майбутнього як «мости між світами»

12. Аналітик із взаємодії людини та машини

У найближчому майбутньому автоматизація, ймовірно, торкнеться значної частини робочих місць. Але, перш ніж повністю передати кермо роботи роботам і алгоритмам, належить відповісти на безліч питань.

Кого ми автоматизуємо? Коли? Модернізувати чи замінити? Відповіді на них будуть ключовими у більшості галузей. Економісти та соціологи повинні відповідати за підготовку відповідних відповідей, але не дивно, якщо цим займуться спеціальні консультанти.

13. IT-координатор

Усім зрозуміло: «айтішники» та відділи експлуатації повинні навчитися краще спілкуватися. Проте володіння обома мовами є рідкісним талантом, як і суміщення потреб бізнесу з технологічними/технічними можливостями та бюджетами на обладнання.

IT-координатор повинен позбавити відділ управління проєктами страждань. Можливо, деякі такі фахівці будуть дуже непогано заробляти.

14. Захисник працівників

Нарешті, коли вирішено, що і кого автоматизувати, а IT та експлуатаційні підрозділи домовилися про подальші дії, необхідно знайти спосіб справедливо та тактовно поінформувати працівників про нову стратегію. А вони, у свою чергу, можуть бути не найтехнологічніше підкованими людьми.

І не найрозумнішими. Саме тут на допомогу приходить захисник. Доказом того, що ця роль необхідна є численні скандали, пов’язані з умовами праці в Amazon.

Професії майбутнього у нових містах

15. Аналітик розумного міста

Містобудівники затребувані як ніколи. Розумні машини, безпілотники, оптимізація офісного простору після пандемії.

Такі спеціалісти не будуть зайвими. Скажімо, якщо автомобілі тепер можуть самі паркуватися за містом без водія, чи потрібно так багато місць для паркування?

Якщо у мене є дані з кожного мобільного телефону в місті, чи можу я направити в той чи інший район більше чи менше поліцейських чи пожежників до того, як виникне потреба? Можливості безмежні. Але їх треба ретельно зважити: від того, як проектуються міста сьогодні, залежатиме світ протягом наступних 50 років.

16. Фахівець із збереження спадщини

У міру зростання, еволюції та вдосконалення «розумних» міст ми будемо змушені позбавлятися частини минулого. До обов’язків такого фахівця входитиме збереження у цифровому форматі зображень та креслень доріг та будівель, щоб наше минуле назавжди залишилося джерелом інформації для нашого майбутнього.

Ця роль вже існує, але в менших масштабах: важко помістити в музей цілу будівлю.

17. Віддалений автомеханік

У міру того, як автомобілі стають все більш автоматизованими та автономними, чи збережеться необхідність відвідувати автосервіс через кожну дрібницю? Скоріше за все ні.

Якщо всі розмови про перехід у цифровий формат є легітимними, то незабаром ми побачимо, як багато професій, які зараз вимагають зустрічі з клієнтами, стануть більшою мірою віддаленими. Автомеханіки будуть серед перших.

18. Аналітик з мікромереж

Відновлювані джерела енергії стають все більш популярними. Кожен будинок, ймовірно, вироблятиме власну електроенергію.

Але якщо людина їде у відпустку, ця енергія може залишитися невикористаною і бути проданою сусідові, який влаштовує вечірку і йому потрібна електрика, щоб запустити голограму Майкла Джексона, яку він обіцяв своїм гостям.

Саме тоді на допомогу приходить аналітик з мікромереж, який забезпечує максимально ефективне використання енергії на набагато меншому рівні, але з набагато більшою кількістю джерел, що роздають у більшу кількість точок.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu