Бізнес, Інвестиції, Новини

Бенефіціар віддаленої роботи: за рахунок чого зріс бізнес Salesforce

03 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

У II кварталі виручка розробника корпоративного хмарного софта Salesforce перевищила прогнози аналітиків і збільшилася на 23%, до $6,34 млрд. Зростання торкнулося всіх сегментів бізнесу. Глава компанії Марк Бениофф заявив, що керівники компаній – клієнтів Salesforce були здивовані тим, що співробітники хочуть і далі залишатися на віддаленій роботі. 

Що трапилося

Виручка розробника корпоративного софта Salesforce за підсумками II кварталу, що закінчився 31 липня 2021 року, зросла на 23% рік до року, до $6,34 млрд, за рахунок відмови співробітників компаній по всьому світу повертатися в офіс. Salesforce підвищила річний прогноз по виручці на фінансовий рік, який закінчиться в січні 2022 року, майже на 1%, до $26,2-26,3 млрд. Акції компанії на біржі виросли на 3% після публікації звітності.

Бенефіціар віддаленої роботи: за рахунок чого зріс бізнес Salesforce - news, investytsiyi, businessБенефіціар віддаленої роботи: за рахунок чого зріс бізнес Salesforce - news, investytsiyi, business

Що це означає

Виручка Salesforce перевищила очікування аналітиків з Wall Street, які прогнозували її на 1,6% нижче реального показника – на рівні $6,24 млрд. При цьому чистий прибуток компанії впав на 79,6% рік до року, до $0,53 млрд. Це пов’язане з тим, що рік тому компанія отримала податкову пільгу в розмірі $2 млрд через зміни міжнародної корпоративної структури.

Практично всі сегменти бізнесу компанії показали зростання. Виручка підрозділу Salesforce Platform and Other, в який компанія інтегрувала софт куплених в 2018 і 2019 роках MuleSoft і Tableau, зросла на 24% рік до року, до $1,8 млрд. Виручка хмарних сервісів збільшилася на 23% рік до року, до $1, 6 млрд. А виручка основного продукту компанії – онлайн-системи управління бізнес-процесами Salesforce Sales Cloud збільшилася на 15%, до $1,48 млрд.

Компанія залишається бенефіціаром пандемії коронавіруса, через яку підприємства в усьому світі перейшли на віддалену роботу – Salesforce надає їм необхідні хмарні рішення. Весь обсяг ринку хмарних технологій може перевищити $1 трлн, і Salesforce може стати на ньому одним з найбільш великих гравців, вважають аналітики Goldman Sachs. За прогнозами самої компанії, до 2026 року її виручка перевищить $50 млрд.

На сьогоднішній момент компанія відкрила близько половини своїх офісів, які були закриті в минулому році через пандемію коронавіруса, пише CNBC. Глава Salesforce Марк Беніофф заявив під час конференц-кола з аналітиками, що поширення дельта-штаму не вплине на бізнес компанії: «Це тільки прискорює його зростання».

Навіщо мені це знати

Крупним планом

Salesforce – один з найбільших глобальних гравців на ринку корпоративного софта. Для його клієнтів у всьому світі багато що змінилося – зокрема, той факт, що в офіс повертається «не так багато співробітників, як очікував би будь-який гендиректор», розповів CNBC Марк Беніофф. За його словами, це здивувало керівників компаній.

Тренд на збереження дистанційного режиму роботи актуальний у всіх країнах. У травні 2021 року гендиректор Google (належить Alphabet) Сундар Пічаї повідомив в корпоративному блозі, що навіть після закінчення пандемії 20% співробітників продовжать працювати в дистанційному режимі. У серпні Facebook відклала повернення співробітників в офіс як мінімум до початку 2022 року через поширення нового штаму коронавіруса.

У червні 2021 року співробітники Apple виступили проти повернення в офіс – компанія поставила вимогу про їх очну присутність на роботі мінімум три дні на тиждень. У своєму листі главі Apple Тіму Куку вони відзначили, що завдяки віддаленій роботі  їм вдалося приділяти більше уваги родинам і уникати проблем, пов’язаних з щоденними поїздками в офіс. Співробітники Apple повинні були повернутися в офіс у вересні, однак через поширення нових штамів COVID-19 ці терміни перенесли як мінімум на жовтень.

У цьому контексті посилюється конкуренція Salesforce з їх головним конкурентом – Microsoft. Придбання Salesforce бізнес-мессенджера Slack за $27,7 млрд призведе до появи потужного конкурента для Microsoft Teams на ринку корпоративного софта.

Зараз Salesforce конкурує з Microsoft за одних і тих же клієнтів в середньому бізнесі, говорить аналітик ГК «Фінам» Леонід Деліцин. За його словами, протягом довгого часу цю аудиторію обслуговував Microsoft, а тепер Salesforce пропонує їм альтернативу.

Для інвестора

Після оголошення фінансових результатів акції Salesforce виросли на 3%, до $268,2 за папір. З початку року акції компанії виросли більш ніж на 18%.

Інвестори не впевнені, що Salesforce, який розвивається за рахунок злиттів і поглинань (більше 60 угод за весь час), зможе ефективно управляти всіма придбаними активами – це стримує їх інтерес до покупки акцій, вважає Деліцин.

Одним з ризиків для вартості акцій Salesforce є технологічне відставання компанії від конкурентів через насиченість ринку хмарних технологій, але поки цей ризик ще не позначився на вартості паперів, вважає експерт з фондового ринку «БКС Світ інвестицій» Павло Гаврилов. за його словами, в майбутньому негативний вплив на вартість акцій також можуть надати дії з боку регулюючих органів, хакерські атаки, технічні збої та погані інвестиційні рішення, вважає він.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu