Бізнес, Гроші, Новини

Найочікуваніші IPO другої половини 2021 року

29 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Літо 2021 року може стати найбільш фінансово прибутковим в історії IPO, заявляють експерти The Wall Street Journal. За оцінками деяких аналітиків, з червня по серпень IPO компаній, зареєстрованих в США, сукупно можуть залучити більше $40 млрд. Це поб’є попередній рекорд в $32 млрд за три літніх місяці, встановлений в минулому році, згідно з даними Dealogic.

В 2021 році на IPO вже вийшли такі компанії, як сервіс онлайн-знайомств Bumble, який залучив понад $2 млрд, китайський агрегатор таксі Didi, що отримав в ході первинного публічного розміщення $4,4 млрд, фінтех-сервіс Affirm з прибутком в $1,2 млрд, мережа зоомагазинів Petco з прибутком в $939 мільйонів.

Найочікуваніші IPO другої половини 2021 року - news, groshi, businessНайочікуваніші IPO другої половини 2021 року - news, groshi, business

Одним з найбільш обговорюваних в медіа IPO сьогодні залишається сервіс для інвесторів Robinhood. В рамках розміщення компанія розраховує залучити від $8 до 14 млрд, на даний момент її вартість оцінюється вище ніж в $59 млрд.

Ділимося добіркою компаній, які планують первинне розміщення на біржі в 2021 році, за якими варто стежити.

Krafton Inc.

Krafton – один з найбільших південнокорейських розробників комп’ютерних ігор в жанрі MMORPG. Холдинг заснований в 2018 році, його попередником і засновником є ​​студія Bluehole. Krafton став відомий завдяки своєму онлайн-шутеру PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) в жанрі «королівська битва». Реліз гри відбувся в грудні 2017 року.

Найочікуваніші IPO другої половини 2021 року - news, groshi, business

Скріншот гри Pubg. New State

Вихід на IPO: В середині червня компанія подала заявку на IPO. Як повідомляє Bloomberg, Krafton планує розміщення акцій загальною вартістю в $5 млрд, що стане найбільшим IPO в історії країни. Оцінка компанії може скласти $27,2 млрд.

Robinhood

Robinhood – це американська фінтех-компанія, яку в 2013 році заснували Володимир Тенев і Байджу Бхатт. Вони розробили додаток для приватних інвесторів, що дозволяє проводити всі операції з акціями та біржовими фондами без комісії. За даними компанії, на 2021 рік у додатки 31 млн користувачів.

Ще в 2017 році Robinhood стала єдинорогом – компанію на той момент оцінили в $1,3 млрд. В 2020 році її оцінка зросла до $11,7 млрд. З 2017 року компанія неодноразово привертала фінансування від таких фондів, як DST Global – $473 млн за кілька раундів, Sequoia Capital – $280 млн, D1 Capital Partners – $200 млн.

Найочікуваніші IPO другої половини 2021 року - news, groshi, business

Дебетова карта Robinhood

Вихід на IPO: Robinhood планує виходити на IPO на початку серпня 2021 року. Обсяг IPO компанії може скласти $2,2 млрд. Robinhood вперше подала анонімну заявку ще в березні, але через фінансові труднощі вихід був перенесений. Повторна заявка була подана 1 липня на перше публічне розміщення на біржі Nasdaq.

Stripe

Stripe – американська компанія, яка розробляє рішення для прийому і обробки онлайн-платежів. Заснована в 2011 році Джоном і Патріком Коллінсами.

Сервіс в березні 2021 року припинив інвестиційний раунд на суму $600 млн за участю агентства національного казначейства Ірландії, Allianz, Fidelity, Baillie Gifford, AXA і Sequoia Capital, повідомляє The Financial Times. У тому ж місяці Stripe оцінили в $95 млрд, що зробило її найдорожчою приватною компанією Кремнієвої долини.

Найочікуваніші IPO другої половини 2021 року - news, groshi, business

Корпоративна карта Stripe

У червні 2021 року компанія продала акцій сервісу на $1 млрд.

Вихід на IPO: За даними The Wall Street Journal, вихід на IPO може відбутися в кінці 2021 року. Інші джерела роблять ставки вже на серпень цього року.

Databricks

Databricks – це компанія з розробки корпоративного програмного забезпечення, заснована творцями Apache Spark (єдиного аналітичного движка для масштабної обробки даних) в 2013 році.

Databricks розробляє платформу хмарних даних на основі лейкхаус – сховища необроблених даних в різних форматах. Послугами компанії користуються понад п’ять тисяч організацій по всьому світу.

Найочікуваніші IPO другої половини 2021 року - news, groshi, business

Скріншот платформи Databriks

Виручка компанії за рік виросла на $150 млн і склала в третьому кварталі 2020 більше $350 млн. У лютому Databricks залучила $1 млрд від Amazon, Alphabet (володіє Google), Salesforce і Microsoft при оцінці в $28 млрд.

Вихід на IPO: За даними United Traders, очікувати IPO можна вже в серпні цього року.

Rivian

Rivian – американський виробник електрокарів і автопілотної техніки, заснований в 2009 році.

У лютому 2019 року компанія залучила $700 млн від Amazon, в квітні Ford Motor Company інвестувала в Rivian $500 млн, у вересні Cox Automotive інвестувала $350 млн. У результаті загальна сума залучених інвестицій в 2019 році склала $1,5 млрд.

Rivian працює з консультантами, серед яких Goldman Sachs Group, JPMorgan Chase & Co і Morgan Stanley, над первинним публічним розміщенням акцій, повідомляє Bloomberg. У лютому 2021 року повідомлялося, що компанія може запросити оцінку приблизно в $50 млрд.

Найочікуваніші IPO другої половини 2021 року - news, groshi, business

автомобіль Rivian

Вихід на IPO: сентябрь 2021.

Duolingo

Duolingo – це мобільний додаток для вивчення мов від американських розробників, запущений в 2012 році. Він включає 106 різних курсів на 40 мовах.

Додаток налічує 500 млн завантажень і є найприбутковішим освітнім додатком як в Google Play, так і в App Store. Сервіс безкоштовний, але платна версія Duolingo Plus дає користувачеві переваги, наприклад, відсутність реклами, можливість пропустити рівень і брати участь у вікторинах.

У проєкт інвестували такі компанії, як Union Square Ventures, Kleiner Caufield & Byers, Google Capital, Drive Capital, Alphabet та інші. Єдинорогом компанія стала в 2019 році, коли залучила $30 млн від Alphabet – компанію оцінили в $1,5 млрд.

Найочікуваніші IPO другої половини 2021 року - news, groshi, business

Додаток Duolingo. Автор: Sulastri Sulastri / Shutterstock

Вихід на IPO: 29 июня edtech-єдиноріг Duolingo подав форму S-1, щоб почати процедуру IPO. Мовний додаток буде торгуватися на Nasdaq під тікером DUOL. Дата торгового дебюту ще не призначена.

Sweetgreen

Sweetgreen – американська мережа ресторанів швидкого харчування, в яких подаються салати. Заснована в 2007 році Ніколасом Джамметом, Натаніелем Ру і Джонатаном Німаном. Станом на травень 2021 року зареєстровано 122 діючих магазини мережі в дванадцяти штатах США.

В 2021 році компанія оголосила про своє прагнення до 2027 року стати вуглецево нейтральною (на глобальну продовольчу систему доводиться чверть світових викидів парникових газів).

Sweetgreen залучила близько $670 млн венчурного капіталу з моменту заснування, включаючи раунд на $156 млн в січні, проведений Durable Capital. У тому ж раунді компанія була оцінена в $1,78 млрд.

Серед інших інвесторів компанії можна виділити Revolution, T. Rowe Price, Red Sea Ventures, Collaborative Fund, Signatures Capital і бізнес-ангелів Скотта Бєльський, Денні Мейєра і Деніела Булуда.

Найочікуваніші IPO другої половини 2021 року - news, groshi, business

салат Sweetgreen

Вихід на IPO: 21 червня, як повідомляє Axios, Sweetgreen подала конфіденційну заявку на первинне розміщення акцій. IPO очікується після того, як SEC завершить розгляд заяви про реєстрацію S1 компанії, що зазвичай займає до 90 днів.

Warby Parker

Warby Parker – американський інтернет-магазин окулярів, заснований в 2010 році Нілом Блюменталем, Ендрю Хантом, Девідом Гілбоа і Джеффрі Рейдером. Перший офлайн-магазин мережі був відкритий в 2013 році.

В 2017 році Warby також розробила додаток для перевірки медичних рецептів, щоб користувачі могли продовжити термін дії рецепта за допомогою дистанційного огляду. В 2019 Warby запустила функцію віртуальної примірки, яка використовує AR, щоб дозволити клієнтам бачити обрані ними окуляри на власному обличчі.

Останній великий раунд компанія закрила 27 серпня 2020 року, тоді Warby Parker залучила $245 млн від D1 Capital Partners, Durable Capital Partners, T. Rowe Price та Baillie Gifford. Загальний обсяг фінансування Warby Parker – $535,5 млн. Компанію оцінили в $3 млрд.

Найочікуваніші IPO другої половини 2021 року - news, groshi, business

Окуляри Warby Parker

Вихід на IPO: В кінці червня Warby Parker заявила, що подала заявку на публічне розміщення акцій, хоча джерело Axios повідомляє, що компанія ще не вирішила, робити це через IPO або прямий лістинг.

Rallybio

Біофарм-компанія Rallybio розробляє методи лікування рідкісних захворювань. У червні компанія представила доказ концепції своєї провідної програми, RLYB211, щодо аллоімунної тромбоцитопенії у плода та новонародженого (FNAIT) – рідкісного захворювання, через яке може початися неконтрольована кровотеча у новонародженого.

RLYB211 – це лікування поліклональних антитіл, одержуваних шляхом очищення антитіл з донорської плазми і призначене для видалення тромбоцитів плода з кровотоку матері. Це дозволяє запобігти імунну атаку проти них.

Вихід на IPO: 2 липня компанія подала заявку на залучення до $100 млн в рамках IPO, прибуток від якого піде на розвиток даної програми.

Couchbase

Couchbase – приватна компанія-розробник програмного забезпечення. Couchbase допомагає корпоративним клієнтам, таким як Comcast і eBay, управляти базами даних у веб-додатках і мобільних додатках за допомогою хмарної служби баз даних NoSQL.

У березні Reuters писали, що компанія може бути оцінена в $3 млрд. Також вони посилалися на джерело, яке повідомило, що річний дохід Couchbase перевищив $100 млн.

З підстави в 2011 році компанія залучила від інвесторів $294 млн. Згідно з PitchBook, останній раунд Couchbase склав $105 млн при оцінці в $580 млн в травні 2020 року. Серед спонсорів – GPI Capital, North Bridge Venture Partners і Accel.

Найочікуваніші IPO другої половини 2021 року - news, groshi, business

Офіс Couchbase. Автор: Michael Vi / Shutterstock

Вихід на IPO: 21 июня компанія зареєструвалася для первинного публічного розміщення. Couchbase не розкриває подробиць про свої плани лістингу. Кількість проданих акцій і ціновий діапазон розміщення ще не визначено.

Better.com

Better.com – американський сервіс, що дозволяє оформити іпотечний кредит «за три хвилини». Компанія заснована в 2014 році Вішалом Гарги. використовує програмне забезпечення для продажу кредитів таким організаціям, як Chase і Fannie Mae.

Better.com, яку в останній раз оцінили в $6 млрд, раніше привертала гроші від інвесторів, включаючи Goldman Sachs, Kleiner Perkins Caufield & Byers і Healthcare of Ontario Pension Plan. У компанії є партнерські відносини з American Express, Ally Financial і Progressive Insurance.

Сервіс уклав угоду про злиття з blank-check компанією Aurora Acquisitions, спонсорується Novator Capital. В рамках угоди дочірня компанія SoftBank зобов’язується інвестувати $1,5 млрд в об’єднану компанію, Novator – $200 млн.

Вихід на IPO: Первинне публічне розміщення через SPAC компанія розраховує здійснити в останньому кварталі 2021 року. Better.com заявляє, що це підвищить вартість сервісу до $7,7 млрд.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu