Бізнес, Новини, Поради, Стартапи

«Я продав Twitch за $1 млрд, але відчував себе лузером». Одкровення Джастіна Кана

13 Вересня, 2021

Співзасновник Twitch Джастін Кан розповів в Twitter-треді про те, як його переслідував синдром самозванця навіть незважаючи на те, що він створив успішний стартап. «А що якщо я скажу, що відчував себе лузером навіть після продажу Twitch за $1 млрд?» – з цієї фрази починається тред Кана. У ньому він розповідає про свій психологічний стан в процесі створення проєкту: як весь час сумнівався в своїх силах, відчував, що тоне, порівнював себе з іншими і думав, що безнадійно програє. Хоча насправді це було не так.

Він також розповів про природу цих почуттів і про те, як боротися в синдромом самозванця.

«Я продав Twitch за $1 млрд, але відчував себе лузером». Одкровення Джастіна Кана - startups, porady, news, business«Я продав Twitch за $1 млрд, але відчував себе лузером». Одкровення Джастіна Кана - startups, porady, news, business
«Я продав Twitch за $1 млрд, але відчував себе лузером». Одкровення Джастіна Кана - startups, porady, news, business

Фото: @justinkan

Всі – досягають, а я – тону

Коли у тебе стартап, приватно починає здаватися, що всі навколо змітають перепони, лише ти один тонеш. Порівнювати себе з іншими – невід’ємна частина людської природи і в той же час найбільше прокляття.

Це – наслідки інформаційної асиметрії. Вам показують тільки хороші новини, тільки позитив. Тим часом, ти сам спостерігаєш повну картину власного досвіду. У ньому є як хороше, так і погане.

Навколо – одні експерти

Ти дивишся на те, як інші засновники нарощують ресурси, залучають інвестиції, наймають людей, і тобі здається, що вони – експерти.

Це правило 5%: по темі потрібно знати всього на 5% більше, ніж інші, щоб здаватися експертом. Ти не можеш точно визначити, наскільки відстаєш від інших, тому автоматично припускаєш, що ти позаду на кілька світлових років. Це логічна пастка.

Навіть якщо ти досягаєш успіхів, здається, що ти тонеш, тому що тобі постійно доводиться мати справу з чимось новим, в чому у тебе ще немає досвіду. І поки ти на ходу освоюєш ці речі, ти відчуваєш, що терпиш невдачу. Що ти – самозванець.

Насправді ті, хто попереду тебе, точно так же розбиралися з новим для себе досвідом, просто трапилося так, що це було трохи раніше.

Як боротися з синдромом самозванця: 5 порад від Джастіна Кана

  1. Усвідомте, що у всіх така ж плутанина – це нормально.
  2. Зберіть навколо себе колег і друзів, з якими ви можете бути абсолютно чесними, і діліться досвідом. Не відповідайте: «У мене все ок», коли хтось запитає, як справи. Розкажіть, що насправді відчуваєте, і що ще важливіше – слухайте.
  3. Практикуйте подяку кожен день. Це дозволяє фокусуватися на хорошому. Щоранку я записую три речі, за які я вдячний.
  4. Запитайте себе: які реальні наслідки несе в собі те, що вам здається таким жахливим? Це дійсно кінець світу? Насправді, все може бути не так погано, як здається – коли закриваються одні двері, відкриваються інші. Тримайте ніс за вітром, щоб не пропустити нову можливість.
  5. Відпочивайте від соцмереж. Повірте мені, це важливо!
  6. Медитуйте, щоб допомогти собі ухилятися від самокритики. Думки приходять і йдуть. Присутність в моменті допомагає позбутися від жалю про минуле і тривожності за майбутнє.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu