Життя, Кар'єра, Новини, Поради

10 мудрих цитат Воррена Баффета про успіх і гроші

13 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Воррен Баффет – один з найвідоміших інвесторів у світі. Сьогодні стан Баффета – більше $101 млрд і він знаходиться на шостому рядку списку Forbes. 

Баффета знають не тільки як хорошого інвестора, а й як мудру людину, яка дає відмінні поради. Ділимося добіркою цитат Воррена Баффета про життя, успіх і гроші.

«Потрібно 20 років, щоб створити репутацію, і п’ять хвилин, щоб її зруйнувати. Якщо ви будете пам’ятати про це, ви будете вести себе інакше»

У цитатах Воррена Баффета часто можна зустріти слова про репутацію, чесність і довірчі стосунки. Він підкреслює, що важливо ставитися до людей гідно, пропонувати хороші послуги і чесні ціни. У своїй кар’єрі Баффет не був грубим або запальним і довів, що довгострокова репутація важливіша короткострокової переваги над співрозмовником або опонентом.

«Якщо ви відносетесь до 1% щасливих людей, ви зобов’язані подумати про інших 99% людства»

Воррен Баффет з 2006 року віддає свої акції Berkshire Hathaway (американська холдингова компанія, в якій Баффет голова ради директорів) на благодійність. Крім того, він пообіцяв віддати на благодійність 99% свого статку за життя або після смерті. При цьому Баффет зазначає, що хоч в доларовому еквіваленті це багато, інші люди віддають куди більше, ніж збирався пожертвувати він сам.

«У світі бізнесу найуспішніші  ті, хто робить те, що любить»

Баффет часто говорить, що любов до роботи – це те, що відрізняє успішних людей від усіх інших. При цьому інвестор звертає увагу на те, що важливо не тільки любити роботу, а й вибудовувати хороші відносини з людьми. На виступі перед студентами Університету Джорджії Баффет сказав: «Якщо ви доживете до мого віку і ніхто не буде думати про вас добре, ваше життя стане катастрофою незалежно від розміру вашого банківського рахунку».

«Ніколи не інвестуйте в бізнес, якого не розумієте»

Баффет інвестує гроші з 11 років. Одного разу на зборах Berkshire Hathaway він сказав: «Забудьте про слово “акції “». Знаменитий інвестор завжди звертає увагу на компанію та її потенціал. Баффет чекає, коли з’явиться хороша компанія за відповідною ціною і тільки після цього інвестує в неї. Так, він довго не інвестував в технологічні компанії, тому що не розумів їх.

«Хтось сидить сьогодні в тіні, тому що давним-давно посадив дерево»

За даними Forbes, стан Воррена Баффета – $101,4 млрд. Це наслідок того, що він дбав про свій фінансовий стан з молодого віку. Судячи з біографії Баффета, він будує довгострокові плани і продумує кроки наперед. Так, наприклад, щоб стати власником контрольного пакета акцій компанії Berkshire Hathaway, Баффет скуповував їх протягом двох років.

«Незалежно від величини таланту і зусиль, потрібен час. Не можна народити дитину за один місяць, навіть якщо одночасно завагітніють дев’ять жінок»

В основному Баффет інвестує довгостроково. Він вважає за краще стабільні компанії з передбачуваним результатом роботи і не інвестує заради короткострокового прибутку. Такий же підхід Баффет використовує для власної репутації, яку вибудовував роками.

«Ніколи не переставайте шукати роботу, яка вам подобається. Спробуйте знайти роботу, якою б ви займалися, навіть якщо були б дуже багатими»

Баффет почав свій інвесторський шлях в 11 років, тоді він купив по три акції компанії Cities Service Preferred собі та своїй сестрі. У 15 він працював постачальником газет The Washington Post, але потім знову повернувся до інвестування. Виходить, що Воррен досить рано визначився з улюбленим заняттям.

«Найважливіше, що потрібно зробити, якщо ви опинилися в ямі, – це перестати копати»

Можна сприймати цю цитату як фінансову, так і життєву пораду. Якщо говорити про фінанси, у Воррена Баффета були невдалі вкладення. Наприклад, у 1975 році він інвестував в компанію Waumbec Textile Company. Ця компанія збанкрутувала, і її довелося продати. Сам Баффет каже, що рішення про покупку було невдалим. Але, як ми бачимо, він зміг «перестати копати» і закрити компанію.

«Спілкуйтесь з тими, хто краще вас»

Цю пораду Баффет дав 14-річному підлітку на щорічних зборах Berkshire Hathaway. Сам Баффет дружив з Чарлі Мангером, відомим адвокатом, інвестором та економістом, а також підприємцем Біллом Гейтсом. А навчався у Бенджаміна Грехема, професійного інвестора і економіста, якого називали родоначальником вартісного інвестування.

«Ви не можете укласти гарну угоду з поганою людиною»

Найвідоміший інвестор світу намагався оточувати себе партнерами, яким довіряє. Наприклад, він більше 40 років працював зі своїм хорошим другом Чарлі Мангером. Чарлі був віце-президентом Berkshire Hathaway і правою рукою Воррена Баффета.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu