Новини, Технології

Лабораторія Google пов’язала дві африканські країни лазерним інтернетом

17 Вересня, 2021

Google X забезпечила інтернетом столицю Демократичної Республіки Конго за допомогою бездротової лазерної установки. За 20 днів роботи повітряний канал зв’язку передав понад 700 ТБ даних, при цьому надійність зв’язку склала 99,9%. Про це лабораторія Х повідомила в своєму блозі.

Лазерний канал зв’язав Кіншасу з Браззавілем – столицею республіки Конго, де інтернет коштує в п’ять разів дешевше. Міста стоять на берегах річки Конго – найглибшої річки в світі (більше 230 метрів) з дуже швидкою течією. В таких умовах між Браззавілем і Кіншасу неможливо було укласти кабель, так що лабораторія Х побудувала повітряну лінію в рамках проєкту Taara – створення глобальної мережі лазерного інтернету.

Схематична ілюстрація повітряного лазерного каналу зв’язку Лабораторія X

Технологія бездротового оптичного зв’язку (FSO або WOC) довго вважалася ненадійною і дорогою, але лабораторія Х удосконалила її. Перш за все, фахівці допрацювали засоби наведення і відстеження лазерного променя – тепер передавач може потрапити в 5-сантиметровий приймач з 10 км.

Устаткування при цьому динамічно підлаштовується під умови, змінюючи потужність передачі в залежності від погоди і перешкод у вигляді птахів і тварин. Остання проблема виявилася особливо гострою під час випробувань в Індії, де мавпи залазили на вишки і трясли передавачі. Зараз, за ​​заявами співробітників лабораторії Х, кінцеві користувачі не відчувають різниці між повітряним і оптоволоконним інтернетом.

Співробітники лабораторії Х досліджували умови для установки точок лазерної повітряного зв’язку по всьому світу. Вони створили глобальну карту, яка показує, де бездротовий оптичний зв’язок буде працювати краще або гірше за все.

Лабораторія Google пов'язала дві африканські країни лазерним інтернетом - tech, news

Карта стабільності роботи бездротового оптичного зв’язку Лабораторія Х

Бездротовий оптичний зв’язок має ряд переваг – перш за все, він добре підходить для тих місць, де неможливо прокласти кабель. Його легко розгорнути – потрібно всього лише поставити два передавача в межах прямої видимості. Передавати дані повітрям можна не тільки лазером, але і світлодіодами достатньої потужності, чим користуються радіоаматори. Існує обладнання для оптичного зв’язку з відкритим кодом і специфікаціями, що дозволяє створити власні рішення на цій базі.

Серед мінусів FSO – низька стійкість більшості обладнання до туману, дощу, вітру і снігу. Також потрібно мати на увазі, що промінь лазера або світлодіода в певній мірі розсіюється в атмосфері. Тому оптичні канали є сенс використовувати для внутрішньо зв’язку між будівлями або в якості альтернативи традиційним каналам.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu