Новини, Поради, Продуктивність, Розробникам

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 1

20 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Текстовий редактор може здатися комусь нудним, але це джерело життєвої сили багатьох організацій по всьому світу. Від команд розробників до видавців, редакторів тексту і коду тісно пов’язані практично з усіма робочими процесами. Багато хто з нас проводять в них весь день безперервно. Незалежно від того, пишете ви PHP або просто робите замітки для проєкту, існує безліч відмінних інструментів, які трохи полегшать це завдання. І сьогодні ми розповімо про кращі рішення серед текстових редакторів.

Деякі редактори відмінно підходять для досвідчених розробників, в той час як інші більше орієнтовані на кодерів-новачків або письменників. У цій статті ви знайдете кілька відмінних редакторів для спільної роботи, обміну кодом в реальному часі та багато чого іншого.

Нижче представлена ​​колекція улюблених багатьма текстових редакторів. Деякі з них також вважаються IDE або «інтегроване середовище розробки». Це означає, що ви можете зробити з ними набагато більше, ніж просто написати код. Ми настійно рекомендуємо протестувати кожен, щоб зрозуміти, який з них найкраще підходить для вашого власного робочого процесу.

Sublime Text

Редактор Sublime Text, безумовно, один з улюблених серед багатьох фахівців! Він пропонує безкоштовну версію для тестування, але в подальшому вам доведеться заплатити $99, щоб підтримувати інструмент активним. Хоча ціна може здатися занадто високою для текстового редактора, важливо відзначити, що ліцензії надаються на кожного користувача, а не на комп’ютер, тому ви можете користуватися Sublime Text на будь-якій кількості комп’ютерів і операційних систем з вашої ліцензією.

Що стосується функцій, Sublime Text має перевагу в тому, що він надзвичайно легкий (низьке використання ресурсів), але при цьому зберігає деякі з більш просунутих функцій, які ви очікуєте від кращого текстового редактора. Основна перевага полягає в тому, що Sublime Text пропонує шорткати, а також пошукові інструменти для негайного пошуку певних функцій і внесення змін в кілька рядків одночасно. Перехід до певних символів або слів займає всього кілька секунд.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 1 - developers, produktyvnist, porady, news

Крім того, Sublime Text автоматично створює індекс всіх функцій і методів, щоб ви могли працювати з шорткатами і налаштовувати його для пошуку фрагментів коду під час роботи.

Слідуючи тенденції шорткатів в Sublime Text, текстовий редактор дозволяє вводити кілька натискань клавіш, щоб перейти безпосередньо до пунктів меню. Таким чином, якщо ви хочете щось впорядкувати в своєму документі, вам не потрібно переглядати всі меню, щоб знайти цю функцію.

Sublime Text має API Python, а це означає, що з рішенням для редагування тексту можна інтегрувати широкий спектр плагінів їх тисячі тих, які постійно створюються спільнотою Sublime Text.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • Ви можете протестувати Sublime Text, перш ніж вкладати в нього гроші. І хоча за текстовий редактор доводиться платити, ви можете його випробувати, а ціни не такі вже й великі.
 • Текстовий редактор працює на декількох платформах, таких як Mac, Windows і Linux. Він також є кросплатформним, тому одна ліцензія буде працювати на всіх ваших пристроях – більше купувати не потрібно.
 • Sublime Text забезпечує розділене редагування для управління і редагування файлів поруч один з одним. Ви також можете відкрити кілька вікон і розмістити їх на різних моніторах.
 • API Python відкриває можливості для оновлення Sublime Text за допомогою плагінів, які ви або інші люди створюєте.
 • Sublime Text має надзвичайно зручні та потужні шорткати. Від пошуку і зміни кількох рядків до пошуку певних функцій в меню.
 • Ви також можете налаштувати що завгодно в Sublime Text. Це особливо зручно, коли мова йде про шорткати і меню. Ми рекомендуємо налаштувати параметри, щоб файли відкривалися в тому ж вікні (нова вкладка).
 • Sublime Text найкраще підходить для досвідчених програмістів, яким потрібні функціональність поєднання клавіш і високий рівень настройки. Кросплатформені можливості також гарні для запуску одного і того ж текстового редактора на всіх комп’ютерах.

Atom

З Atom ви отримуєте доступ до текстового редактора з відкритим вихідним кодом, орієнтованим на розробників. Фактично творці Atom заявляють, що вони створили його тільки для розробників. Крім того, існує співтовариство розробників, які надають теми і плагіни, такі як WordPress або деякі інші інструменти з відкритим вихідним кодом. У досвідченого розробника не повинно виникнути проблем при роботі з Atom, оскільки він пропонує чисті інструменти спільної роботи, зручний редактор і деякі відмінні організаційні інструменти для контролю ваших проєктів.

Всіма вашими проєктами можна ділитися і редагувати в режимі реального часу, що значно допомагає командам, які знаходяться далеко один від одного, або тим, які потребують більший робочий простір. Крім того, у Atom є пакет GitHub, вже включений в текстовий редактор. Таким чином, ваша команда може створювати все, від гілок до етапів, в одному інтерфейсі.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 1 - developers, produktyvnist, porady, news

Ще одна чудова особливість Atom полягає в тому, що це кроссплатформена система, що працює в таких операційних системах, як Linux, OS X і Windows. Інтелектуальне автозаповнення – одна з приголомшливих функцій, а кілька панелей повинні змусити вас почувати себе як вдома. Як і в iPhone (або WordPress), в Atom є додаткові функції, які ви можете встановити, звані пакетами. Вони пропонуються для розширення функціональності базового текстового редактора. Ви також можете встановити теми, щоб ваш редактор виглядав красивіше і простіше для очей.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • Atom – це текстовий редактор з відкритим вихідним кодом з великим співтовариством розробників. Це означає, що ви отримуєте постійні оновлення, нові теми та пакети.
 • Це кроссплатформне рішення, яке працює в основних операційних системах.
 • Редактор корисний тільки для кодування, але його справжні гідності проявляються, коли вам потрібно співпрацювати з іншими людьми. Всі редагування можна проводити в режимі реального часу.
 • Atom надає пакет GitHub для інтеграції та виконання таких дій, як запити на вилучення та вирішення конфліктів злиття.
 • Ви можете шукати нові пакети і теми прямо в текстовому редакторі.
 • Редагувати код досить легко за допомогою інтелектуального автозаповнення, браузера файлової системи і функції пошуку та заміни.
 • Atom пропонує кілька панелей для паралельного порівняння і редагування коду.

Ми б рекомендували Atom тим розробникам розробників, яким потрібен інструмент для спільної роботи на додаток до текстового редактора. Ви можете управляти проєктами спільно з іншими розробниками і бачити, як зміни відбуваються пряма у вас на очах. Atom гарний ще й тим, що у нього відкритий вихідний код, тобто ви отримуєте його безкоштовно, на додачу з величезним співтовариством, де ви можете вибирати з широкого спектру пакетів і тем.

Notepad ++

Мабуть, найпопулярніший просунутий текстовий редактор на ринку, Notepad ++ поставляється в компактному безкоштовному пакеті з потужними компонентами для редагування. Він надається безкоштовно по загальнодоступній ліцензії, що означає, що всі розробники і творці контенту можуть скористатися перевагами текстового редактора відразу після швидкого завантаження. Notepad ++ працює в Microsoft Windows і прагне використовувати менше обчислювальної потужності, ніж звичайний текстовий редактор.

Однією з особливостей Notepad ++ є той факт, що він вже переведений на більш ніж 80 мов, що забезпечує доступ до нього людям по всьому світу. Крім того, ви можете перевести Notepad ++ на свою рідну мову, якщо ви не знайшли його в списку перекладів.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 1 - developers, produktyvnist, porady, news
Писати код і управляти текстом в Notepad ++ легко, оскільки він використовує підсвічування і згортання синтаксису. Також є чудовий інструмент пошуку і заміни, а ще призначений для користувача інтерфейс, який повністю налаштовується. Наприклад, вам може знадобитися вертикальна вкладка або список документів – все це можливо з текстовим редактором Notepad ++.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • Notepad ++ абсолютно безкоштовний для всіх користувачів.
 • Текстовий редактор вже переведений на десятки мов, і він надає документацію, необхідну для перекладу на більшу кількість мов.
 • Ви отримуєте багатовидовий редактор з підсвічуванням і згортанням синтаксису.
 • Інструменти налаштування прості для розуміння і досить потужні для самого просунутого розробника.
 • Він пропонує інтерфейс з декількома документами для перемикання між вкладками та управління декількома проєктами одночасно.
 • Notepad ++ надає список плагінів для поліпшення функціональності текстового редактора або інтеграції з іншими програмами.
 • Ви можете переглянути список опцій, в якому відображається короткий опис всіх функцій, знайдених в поточному файлі. Також є пошукова система для швидкого пошуку функцій у великих документах.

Якщо ви новачок, і вам потрібен текстовий редактор, Notepad ++ набагато легше зрозуміти, ніж деякі інші варіанти в цьому списку. Більш того, ви отримаєте задоволення від можливості знаходити слова і замінювати їх все, а також виділяти певні фрагменти коду за допомогою виділення. Що стосується просунутих користувачів, Notepad ++ також справляється з цим завданням, виділяючи синтаксис для HTML, PHP і JavaScript. Крім іншого, плагіни допомагають при спробі підключення через FTP або інтеграції з іншими текстовими редакторами.

CoffeeCup – The HTML Editor

HTML-редактор CoffeeCup забезпечує надзвичайно розширене редагування тексту для кодування і загального управління веб-дизайном. У редактора є безкоштовна пробна версія, але для того, щоб продовжити, ви повинні заплатити одноразову плату в розмірі $49. Також є повністю безкоштовна версія, але з обмеженими можливостями.

Більшості подобається CoffeeCup як редактор для створення HTML-документів, але ви можете відмовитися від нього при роботі з іншими мовами програмування. Проте, має сенс скористатися перевагами даного інструменту, якщо ви просто вивчаєте мову програмування, таку як HTML або PHP.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 1 - developers, produktyvnist, porady, news

Як уже згадувалося, з CoffeeCup створювати і редагувати HTML досить просто. Він виводить ваш веб-дизайн на новий рівень, особливо за допомогою інструментів для посилань на теги і автозавершения коду. Існує безліч компонентів, які дозволяють миттєво оновлювати різні елементи всього вашого вебсайту.

Більш того, текстовий редактор CoffeeCup поставляється з декількома адаптивними темами вебсайтів. Можливо, вам захочеться почати з нуля, якщо ви намагаєтеся дізнатися більше про кодування, але теми прискорюють процес, коли вам потрібно встигнути закінчити клієнтські вебсайти до встановленого терміну.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • CoffeeCup має безкоштовну версію і пробну версію. Також доступна преміум-версія.
 • FTP-з’єднання дозволяє вам працювати з вашим сайтом одним натисканням кнопки. Публікуйте свій вебсайт де завгодно, вибравши сервер або вебхостинг.
 • CoffeeCup – один з найбільш візуальних текстових редакторів зі стандартним розділеним екраном, а також з попереднім переглядом в реальному часі.

CoffeeCup – відмінний вибір для тих, хто цікавиться вивченням HTML, CSS і PHP. Бібліотека компонентів в поєднанні з вибором тим є гарною відправною точкою для тих, хто потерпає від браку часу або не хоче починати з нуля.

TextMate

TextMate пропонується для безкоштовного завантаження, але ви також можете перейти на преміум-версію за $59. Майте на увазі, що цей платіж дає вам тільки одну ліцензію, тому вам доведеться платити за кілька користувачів, якщо у вас є ціла команда людей, яким потрібен текстовий редактор.

Для початку TextMate працює строго на macOS. Спочатку він здається простим редактором, але насправді у нього досить багато функцій, втиснутих в невеликий пакет. Деякі з стандартів, які ви очікуєте від текстового редактора, включають інструменти пошуку та заміни, автозаповнення і управління дошкою. TextMate підтримує всі мови програмування, і у нього є інструмент для проєктів Xcode.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 1 - developers, produktyvnist, porady, news
TextMate дозволяє створювати кілька точок вставки для масового редагування і заміни фрагментів коду. Ви також отримаєте список всіх модифікацій версій. Таким чином, список включає зміни файлів і дозволяє при необхідності повернутися назад в часі.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • TextMate поставляється з безоплатній та платній версіях, обидві з яких мають відмінні функції.
 • Це легкий текстовий редактор зі зрозумілим інтерфейсом.
 • TextMate пропонує пакети, так що ви можете налаштувати практично кожен елемент в текстовому редакторі. Хочете змінити мову? Це можливо. Хочете скорегувати свої робочі процеси? Дійте.
 • У вас є можливість створювати макроси для прискорення виробничих процесів.
 • У комплект входить розширений інструмент пошуку файлів, а також кілька курсорів для одночасної заміни і налаштування кількох рядків коду.

Якщо ви використовуєте Mac і хочете текстовий редактор, який підтримує всі мови кодування, TextMate – відмінний вибір для вас. Це також гарне рішення для тих, хто любить бандли і макроси.

Vim

Завдяки підтримці Windows, Linux і Mac текстовий редактор Vim є стабільним і надійним редактором, який інтегрується з багатьма популярними інструментами. Він призначений для використання як з інтерфейсу командного рядка (CLI), так і в якості окремого додатка в графічному інтерфейсі користувача (GUI).

Vim був створений у 1991 році. У той час він вважався одним з найвідоміших текстових редакторів, який дозволяв розробникам створювати оновлення та сценарії за допомогою ряду команд. Це робить його одним з найстаріших текстових редакторів, і вельми вражає те, що Vim досі використовується розробниками по всьому світу.

Варто відзначити, що Vim – один з найбільш просунутих текстових редакторів в цьому списку. Однак це не означає, що він найзручніший. Vim виразно вимагає навчання і готовності зануритися в абсолютно новий набір функцій, який може відрізнятися від деяких інших текстових редакторів, до яких ви звикли.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 1 - developers, produktyvnist, porady, news
Ви можете розраховувати на сильну функціональність пошуку і заміни, а також велику колекцію плагінів для розширення набору функцій в цьому текстовому редакторі. Вам також сподобається той факт, що у Vim є велика онлайн-спільнота, де можна обмінятися порадами і дізнатися про нові інструменти, що розширюють базовий текстовий редактор.

Ймовірно, ви помітите, наскільки архаїчним виглядає сайт Vim. Інтерфейс текстового редактора не сильно відрізняється. Тим не менш, це як і раніше потужне рішення для ваших потреб в редагуванні тексту.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • Vim надає систему, зручну для людей, яким подобається використовувати плагіни для розширення текстового редактора.
 • Онлайн-спільнота Vim – це місце, де можна дізнатися більше про розширення, а також про нові скрипти, поради та інструменти.
 • Це повністю безкоштовне рішення з відкритим вихідним кодом, яке регулярно отримує оновлення.
 • Це також один з найстаріших текстових редакторів на ринку, і він як і раніше володіє одними з найбільш потужних функцій і має безліч шанувальників.
 • Ви можете інтегрувати Vim з декількома інструментами, які ви вже використовуєте для своїх бізнес-або дизайнерських потреб.
 • Не має значення, які мови програмування ви використовуєте, тому що Vim підтримує сотні мов, а також кілька різних типів форматів файлів.
 • Завдяки відкритому вихідному коду Vim і активній спільноті ви можете голосувати за нові функції і дійсно впливати на майбутній розвиток текстового редактора.
 • Ви можете використовувати текстовий редактор на всіх своїх комп’ютерах, так як він працює в Linux, Windows і Mac. Є популярні проєкти, такі як MacVim, які забезпечують кращий графічний інтерфейс.

Важко сказати, яким розробникам сподобається Vim як текстового редактора: це стара система із застарілим інтерфейсом. Тим не менш, він як і раніше володіє чарівністю і потужним набором функцій, які потрібні середньому розробнику. Ми б порекомендували його більш просунутим розробникам, яким подобається використовувати програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом і бути частиною спільноти.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu