Історії, Новини, Поради, Розробникам

Працював 100 годин в тиждень, заробляючи до $30 000/місяць – історія українського програміста

21 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Системний адміністратор Олександр Куєтов опублікував на DOU статтю про те, як він поєднував дві роботи і вже кілька років працював по 100 годин на тиждень. Ділимося найцікавішим. 

«Якщо вважаєте, що працювати 100 годин на тиждень неможливо, то ви помиляєтеся. Але якщо ви так думаєте, то вам краще і не пробувати. Я не вірю в депресію, вигоряння і всяку схожу дурницю. Є слабкість, у деяких її немає», – пише Олександр.

Олександр почав працювати в ІТ в 2009 році – тестувальником на фултайм. Незабаром він почав писати код самостійно для своїх міні-проєктів. В 2012 переїхав до Києва і влаштувався Java-програмістом.

Щоб зайняти себе у вільний від роботи час, завів акаунти на oDesk, Elance і Freelancer. Пізніше перші дві платформи об’єдналися в Upwork, і Олександр працював в основному з нею. Перший час у новачка не виходило отримати замовлення, тоді він налаштував RSS feed з фільтром з потрібними ключовими словами і став відгукуватися на пропозиції відразу, як тільки вони з’являлися. Це дало результат: протягом тижня він отримав своє перше замовлення на $50. До цього 4 місяці потенційні клієнти йому майже не відповідали.

«Я взяв лікарняний на основній роботі, щоб зробити все ідеально і не поховати свій профіль негативним відгуком від першого ж клієнта. Далі справи пішли добре, і я почав отримувати дрібні замовлення регулярно», – розповідає Олександр.

Як заробляти на фрілансі

На фрілансі існує два основних способи співпраці – фіксована ціна за проєкт і погодинна оплата. В українському ІТ, якщо комусь платять $5000 в місяць, то це приблизно $30 на годину, без урахування відпусток, лікарняних, страховок і так далі. На фрілансі такого немає.

«Я вважаю, що розглядати проєкти з фіксованою ціною має сенс тільки в разі, якщо цінник починається з $50 000, тому звичайно віддаю перевагу погодинним контрактам, – ділиться Олександр.

Величезним мінусом погодинних контрактів для багатьох є те, що фріланс-платформи використовують програми контролю часу, щоб зрозуміти, скільки людина в дійсності працювала. І часто це має на увазі те, що програма робить скріншоти екрану кожні 10 хвилин в довільний час (іноді цей інтервал буває 5 або 30 хвилин)».

Працював 100 годин в тиждень, заробляючи до $30 000/місяць - історія українського програміста - developers, porady, news, story

Скріншот автора. Джерело: DOU

На початку 2017 року Олександра отримав контракт за $30 в годину на 40 годин в тиждень від Crossover. І це було вже більше, ніж йому платили в офісі. Через пару місяців ставка виросла до $50 за годину на тому ж місці. Але незабаром він пішов звідти до клієнта на Upwork, який готовий був платити $29 за годину, тому що на проєкті Crossover йому вже не подобалось.

Як поєднувати? Розклад дня

Тайм-менеджмент Олександра став жорстким, він майже перестав гортати Facebook і дивитися YouTube. Типовий день виглядав приблизно так:

 • «Підйом о 06:00, сніданок, інші справи.
 • З 07:00 до 09:00 фріланс і дорога на роботу. При цьому я став їздити на таксі та працювати прямо з машини. За час шляху на роботу я заробляв в 4-5 разів більше, ніж виходила вартість таксі.
 • З 09:00 до 13:00 робота в офісі.
 • З 13:00 до 14:00 знову фріланс і обід прямо під час написання коду.
 • З 14:00 до 17:00 знову «улюблений» аутсорс.
 • З 17:00 до 20:00 продовжую фрілансити, проводжу мітинги з хлопцями з Каліфорнії, пишу код, чекаю, поки роз’їдуться любителі прожити частину свого життя в пробках, та їжу на таксі додому на задньому сидінні з ноутбуком.

Таким чином, в звичайний день з 06:00 до 20:00 я відпрацьовував 8 годин офісу і 6 годин фрілансу. Інші 10 годин фрілансу або ввечері в звичайний день, або в розслабленому режимі на вихідних», – розповідає Олександр.

Він став брати з собою ноутбук майже скрізь, і міг працювати звідки завгодно і коли завгодно.

На цей момент у Олександра завжди було мінімум два повноцінних контракти і жодного разу не було відпустки, в якій він не фрілансив. Часто під час відпочинку він заробляв на фрілансі більше, ніж витрачав на сам відпочинок.

«Будь-яка спроба байдикування закінчувалася думкою« Хочеш погортати соцмережі? Краще попишу код, за це хоч грошей дадуть», – згадує програміст.

Все дуже погано?

Здавалося б, життя Олександра перетворилося в суцільну роботу. Проте, за цей час у нього народилася дитина, він підтягнув англійську до рівня C2, здав IELTS на 8,5, став співзасновником англійського клубу, в якому проводив дві зустрічі на тиждень, а в середині 2019 переїхав до Канади.

«Проєкти змінювалися, рейт ріс, в коротких перервах між контрактами я навіть починав встигати піднімати голову і дивитися на сонце, – пише він.

Почали з’являтися думки про те, щоб закінчити «ось це ось все» і повернутися на спокійні офісні 40 годин в тиждень. Але тут трапився COVID-19, і нас всіх закрили в крихітних квартирках без басейнів, тренажерок і ресторанів. У мене з’явилося ще трошки вільного часу, і руки самі почали писати потенційним клієнтам. Зовсім швидко знайшовся замовник з Європи, готовий платити €45 за годину і працювати безпосередньо без «прокладок»».

На середину 2019 року  було три повноцінних контракти:

 • перший з Європи за €45 на годину,
 • другий зі східного узбережжя Канади за $50 в годину,
 • третій з замовником з Каліфорнії за $40 в годину.

У якийсь момент щомісячний заробіток Олександра став складати $10 000 до $30 000.

Крім того, йому доводилося писати на різних мовах, відповідно і розвиток відбувався набагато швидше.

«Якщо працювати 100 годин на тиждень, то вчишся в 2,5 рази швидше, ніж коли працюєш 40, – пише програміст. Але це – не всі переваги.

Працюючи на фрілансі, хочеш не хочеш, а доводиться вчитися продавати себе, що в цілому добре, адже яка різниця, наскільки програміст технічно крутий, якщо він не може себе продати».

з мінусів

 • доводиться жорстко планувати свій час,
 • відмовитися від соціальних мереж,
 • відмовлятися від спонтанних знайомств і пропозицій «сходити на пиво».

10 порад тим, хто хоче фрілансити

 1. Навіть якщо не працювали з якоюсь технологією, не відмовляйтеся: все можна нагуглити. Я не зміг би спробувати стільки нового без фрілансу.
 2. Починайте фрілансити якомога раніше, а краще прямо зараз. Навіть якщо не сподобається і ви підете в офіс (а вам сподобається і ви не підете), досвід продавати себе залишиться з вами назавжди. На мій жаль, я почав фрілансити тільки через 5 років після роботи в офісі.
 3. Працюючи на фрілансі, продавайте замовнику своїх друзів і конвертуйтесь в компанію якомога швидше, так буде більше можливостей і грошей. У мене була така можливість, але я від неї відмовився, вирішив переїхати в іншу країну.
 4. Якщо вам пропонують проєкт з фіксованою ціною, скажімо, за $300, просіть замість цього погодинну оплату $100 в годину і обіцяйте, що відпрацюєте тільки три години. Клієнт заплатить ті ж $300, але для вас буде кілька переваг. По-перше, в історії замовлень у вас буде відображатися рейт $100 на годину і буде простіше обґрунтувати, чому ви просите $50 в годину якомусь іншому замовнику. Наприклад, можна сказати: «Для короткострокових замовлень у мене рейт $100 на годину, для довгострокових $50 в годину». По-друге, Upwork гарантує, що заплатить фрілансеру, навіть якщо замовник не заплатить платформі. Справа в тому, що Upwork списує гроші з картки клієнта раз в тиждень, і якщо оплата не пройшла, то платформа платить програмісту зі своїх коштів. Але це працює тільки для погодинних контрактів.
 5. За всі гарантії, які надає Upwork, потрібно платити мінімум 5% від заробленої суми. Поки гроші дійдуть до рахунку в банку, «випарується» ще 2-3%. І це ми ще навіть не почали платити податки. Тому починайте «йти» з платформи, як тільки ви на неї прийшли. Я не кажу, що потрібно відводити звідти клієнтів, як мінімум тому, що це заборонено правилами платформи, просто відразу ж починайте продавати себе по інших каналах. Наприклад, ходять чутки, що JavaScript-девелопери на Djinni продають себе в Каліфорнії за $10 000.

Що в підсумку

Зараз Олександр працює менше, оскільки останні кілька місяців зайнятий переїздом в США. Зараз він шукає інші варіанти заробітку.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu