Маркетинг, Новини, Соціальні медіа, Технології

Facebook додав розрахунки в гривні: що це значить для цін на рекламу

23 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

7 вересня 2021 року Facebook додав для нових рекламних кабінетів Facebook Ads можливість розраховуватися в гривні, про це пише AIN.UA. Ділимося коментарями фахівців, які займаються просуванням в Facebook, як це нововведення вплине на рекламний ринок і ціни на рекламу в Facebook. 

В агентстві Netpeak відзначили, що поки що не можуть робити якісь висновки по цьому нововведенню, оскільки:

  • потрібно протестувати, як будуть реагувати ставки в грн і порівняти з доларом при тих же умовах;
  • повинен пройти місяць з моменту впровадження, щоб були реальні списання за період (Facebook списує гроші пізніше).

Кілька експертів в цій ніші дали більш розгорнутий коментар.

Іван Базар, засновник креативного агентства #ODDEE Agency:

Не у всіх кабінетах Facebook відображається гривня, а підтримка поки нічого про це не говорить. Але реальна проблема полягає в тому, що в Україні немає представництва Facebook, з яким юридичні особи можуть укладати прямий договір (як, наприклад, з Google). Як я розумію, це може зважитися тільки відкриттям представництва, а не тим, що мережа відкриє платежі в гривні.

Максим Саваневський, керівній партнер агентства Plusone Social Impact:

Це поки працює лише для нових кабінетів, валюта розрахунків обирається при створенні.

Щодо того, як це повпливає на ринок та ціни, то, як показує досвід Google, коли оплата відбувається в гривні (мова про оплату з картки, а не по безготівковому розрахунку на ТОВ «Гугл Україна»), то клієнт платить більше через подвійну конвертацію. Спершу ціна в доларах переводитися в гривні, а потім при оплаті відбувається знову конвертація уже з гривні в долар.

Тому, можливо, і тут буде подвійна конвертація. Як зараз відбуваються розрахунки з Facebook: є ціна в доларах, користувач платить з гривневої картки. В цей момет відбувається конвертація за курсом банку. Якщо ціни будуть в гривнях, то по ідеї, спочатку ціну з долара переводять на гривню по якомусь курсу. А коли йтиме оплата на рахунок Facebook, буде відбуватись і друга конвертація (з гривні на долар). Тому, якщо користуватись розрахунком в гривні, ймовірно доведеться платити більше.

Такоже, це может бути перший крок до того, аби Facebook платив ПДВ в Україні, а для цього компанії доведеться зареєструвати тут юрособу.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu