Новини, Поради, Розробникам, Технології

Як встановити веб-додаток на робочий стіл

23 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Зараз велика частина роботи за комп’ютером проходить в браузері, так як сайти і веб-додатки дозволяють виконувати будь-які дії – від перегляду фільмів до створення електронних таблиць. Щоб позбутися від великої кількості вкладок, деякі веб-додатки можна встановити як PWA. Детально розбираємося, що це таке і навіщо це потрібно.

Що таке прогресивні веб-додатки

Progressive web app або PWA – це тип веб-додатків. Вони розроблені певним чином і відповідають конкретним стандартам програмування, що дозволяє їм працювати як настільна програма.

Одні з найвідоміших прикладів PWA – Twitter, Spotify, Google Chat і Uber. Google і Microsoft хочуть, щоб PWA були частиною настільної екосистеми. Саме тому їх легше всього встановити через браузери Google Chrome і Microsoft Edge.

При переході зі звичайного сайту на PWA можна не помітити великої різниці. За своєю суттю, PWA – це сайти, що працюють в обгортці настільної програми. По функціях вони не сильно відрізняються від звичайних, але при цьому мають деякі можливості настільних додатків.

Це означає, що PWA можна управляти з панелі завдань (Windows), панелі Dock (macOS) і панелі додатків Shelf (Chrome OS). Крім того, повідомлення з PWA можна налаштовувати на рівні операційної системи. Вони будуть відображатися в списку додатків, і, щоб їх використовувати, не потрібно відкривати браузер.

PWA об’єднують в собі простоту веб-додатків і традиційний формат настільних програм. Якщо ви відкриваєте величезну кількість вкладок щодня, можливо, варто перенести деякі основні сервіси в окремі вікна.

Однак для деяких онлайн-додатків PWA недоступні. В такому випадку можна створити ярлик на робочий стіл. Наприклад, в Chrome просто відкрийте «Додаткові інструменти», в правому верхньому куті, а потім натисніть «Створити ярлик».

Як встановити і використовувати PWA

Як вже було сказано, не всі веб-додатки можна встановити як PWA. Однак якщо відкрити сайт, упакований таким чином, то в адресному рядку праворуч відобразиться іконка комп’ютера зі стрілкою, спрямованою вниз (в Chrome), або сітка зі знаком плюс (в Microsoft Edge). На даний момент в Safari і Firefox не можна встановити PWA як настільні додатки.

Наведіть мишкою на іконку у використовуваному браузері. В Chrome відобразиться текст «Встановити додаток», а в Microsoft Edge – «Додаток доступний». Натисніть на іконку і підтвердіть дію у спливаючому вікні. Додаток автоматично відкриється на нижній панелі.

Контент, який ви переглядали на сторінці сайту, тепер буде доступний в новому вікні PWA. Наприклад, якщо ви слухали плейлист в Spotify, музика продовжить грати в PWA. Єдина відмінність – додаток тепер відкривається поза браузером.

Проте ви все ж можете використовувати ці додатки в браузері. Якщо ви відкриєте сайт, який також встановлений як PWA, в адресному рядку праворуч з’явиться стрілка. Натиснувши на неї, можна перейти в настільну версію.

Встановлені PWA можна використовувати як звичайні настільні додатки. Натиснувши на іконку правою кнопкою миші, можна закріпити PWA в панелі завдань (Windows) або включити автоматичний запуск програми при включенні комп’ютера (macOS).

У PWA також є ще кілька опцій. Відкрийте програму і натисніть на три точки в правому верхньому куті – відобразиться меню (воно відрізняється в залежності від того, через який браузер було встановлено). З його допомогою можна налаштовувати дозвіл (доступ до місця розташування, камери і т. д.).

Тепер ви зможете працювати в декількох вікнах і не перевантажувати браузер безліччю вкладок.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu