Гроші, Криптовалюти, Новини, Поради

Бізнес на довірі: батько і син підбирають забуті паролі від біткоїн-гаманців за 20% від знайденої суми

24 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

В 2021 році сума біткоїнів, до яких користувачі втратили доступ, досягла $160 млрд. Програмісти Кріс і Чарлі Брукс вважають, що 2,5% з них ще можна повернути. Про те, чого вони чекають від клієнтів і як гарантують безпеку, – в переказі HypeBeast.

За даними аналітичної платформи Chainalysis за 2020 рік, близько 20% з 18,6 млн «здобутих» біткоїнів визнали втраченими. У січні 2021 року сума була еквівалентна приблизно $140 млрд, а в вересні 2021-го – $160 млрд, пише NYT.

Однак етичні хакери з США Кріс і Чарлі Брукс вважають, що не всі гроші втрачені безповоротно: близько 2,5% або приблизно $4 млрд ще можна повернути. Тому тепер батько-програміст і його 20-річний син-інформатик допомагають криптоентузіастам відновлювати забуті паролі від біткоїн-гаманців.

Бізнес на довірі: батько і син підбирають забуті паролі від біткоїн-гаманців за 20% від знайденої суми - porady, news, kryptovalyuta, groshi

Чарлі і Кріс Брукс з Нью-Гемпшира, США Crypto Asset Recovery

Кріс дізнався про криптовалюту ще в 2014 році, але задумався про створення бізнесу тільки в 2017-му. Він читав криптовалютні форуми і зауважив, що багато, хто намагався вкластися в біткоїни на перших порах, згодом втрачали доступ до зростаючих у ціні активів, тому що не могли згадати пароль від гаманця.

«Я ж програміст – така проблема мені по зубах», – подумав він і відкрив фірму Crypto Asset Recovery. Довірити роботу з паролями і приватними ключами незнайомцю він не міг, тому запропонував взяти участь синові.

За словами Кріса, зламати біткоїн-гаманець не так важко, як здається, але для цього потрібно:

  • Бути готовим перевірити сотні мільйонів і навіть мільярдів можливих комбінацій.
  • Розібратися, як саме конкретний користувач складає паролі. «Чим більше інформації клієнт надасть, тим краще ми зрозуміємо, як протікає його розумовий процес», – розповідає Кріс.

Про те, чому повернути доступ вдається не завжди і як важлива довіра

Повернути доступ поки виходить лише в 27% випадків, каже Чарлі, оскільки:

  • Одні користувачі вибирають випадкові, нестандартні для себе паролі, але ніде їх не записують і тому нічого не пам’ятають.
  • Інші тільки припускають, що могли купити біткоїни колись давно.
  • У компанію також звертаються шахраї, які не знають про логіку реального власника гаманця.

Однак якщо підібрати пароль все ж вдалося, за надані послуги Брукс стягують 20% від суми. «Баланс гаманця може виявитися нульовим, але іноді клієнт виявляє на ньому кілька мільйонів доларів, які виявляються для нього життєво важливими», – міркує Чарлі.

Ключ до успіху, за словами Кріса, – у винятковій довірі та взаєморозумінні.

Крім доступу до гаманця, засновники можуть також отримати доступ до seed-фразі, а це значить, що навіть якщо користувач змінить пароль, вони все одно можуть вивести його гроші.

Щоб заспокоїти клієнтів, батько і син зареєстрували компанію як товариство з обмеженою відповідальністю, а також домовилися перед співпрацею надавати їм посилання на свої профілі в LinkedIn та іншу особисту інформацію. «По-моєму, ми єдині серед конкурентів розкрили свої особистості в інтернеті», – зізнається Чарлі.

В майбутньому засновники сподіваються створити «платформу самообслуговування»: щоб користувачі могли спробувати відновити пароль самостійно, заощадивши час і гроші. «Ми, в кінцевому рахунку, програмісти і повинні використовувати свої професійні навички, щоб допомогти широкої аудиторії», – кажуть вони і радять:

  • Заздалегідь записувати назви використовуваних гаманців і пробувати пошукати на пошті лист про реєстрацію, якщо назва загубилася.
  • Новачкам краще використовувати кастодіальні гаманці: відновити доступ до них допоможе компанія-власник – їй відомий приватний ключ.
  • Робити резервні копії жорстких дисків.
  • Запускати пошук по файлах, якщо пароль може бути записаний в одному з них.
  • Для зберігання великих сум використовувати «холодні» гаманці – фізичні носії.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu