Гроші, Інвестиції, Новини, Поради

Шість звичок інвесторів, які ведуть до фінансового благополуччя

27 Серпня, 2021

Великий стан не можна заробити за день. Це результат довгої та часом рутинної праці, яка входить в звичку. Розповідаємо про підходи, які властиві багатьом успішним інвесторам – від Воррена Баффета до Ракеша Джунджхунвали. 

Дотримуватися свого фінансового плану

Інвестиції передбачають не тільки багатство в довгостроковій перспективі, а й виконання проміжних цілей. Перш ніж вкладати гроші, продумайте фінансовий план і запишіть мету. Чітко їх сформулюйте – це дозволить діяти послідовно.

Придумаввши мету (наприклад купити будинок), продумайте інвестиційний період, обсяг місячних інвестицій, мінімальну прибутковість і так далі.

Проводити власне дослідження

Інвестор повинен розуміти, куди вкладає зароблені гроші. Тому перш ніж інвестувати в продукт, вивчіть його. Це можна порівняти з покупкою машини – потрібно порівняти різні моделі, ціни і функціонал. Можливо, вигідніше буде відмовитися від покупки і розглянути шеринг?

Дослідження інвестора може включати різну інформацію – показники компаній, сектори, тренди ринку.

Інвестувати на довгий термін

Найуспішніші інвестори ставлять перед собою мету в майбутньому – відкласти гроші для безбідної старості або накопичити на освіту дітей. Вони розуміють, що стан не зібрати за день (як правило, за обіцянками швидкого заробітку ховається чергова фінансова піраміда).

В цьому і полягає різниця між інвесторами і трейдерами: інвестиції – це довгострокова стратегія, а торгівля цінними паперами – короткострокова.

Інвестиції на довгий термін не страждають від тимчасових потрясінь на ринку. Це допомагає ефективно нарощувати інвестиції, вкладаючи заробіток з відсотків або капіталу.

Вкладатися в різні активи

Диверсифікація – це спосіб не складати всі яйця (тобто гроші) в одну корзину (будь-який актив, наприклад акції). Ідея в тому, щоб розподілити всі фінанси між різними активами: акціями, борговими інструментами, фіксованими депозитами, золотом, пайовими фондами або нерухомістю.

Так портфоліо не буде залежати від однієї компанії або сектора. Ризик буде розподілений, і в довгостроковій перспективі інвестиції будуть захищені.

Діяти послідовно

Невеликі, але регулярні інвестиції краще рідкісних і великих. Ця стратегія має на увазі, що кошти виділяються щомісяця незалежно від коливань цін.

Деякі інвестпродукти, наприклад пайові фонди, дозволяють автоматично списувати фіксовані суми з банківського рахунку. Це допомагає виключити з інвестування емоції, уникнути затримок і стати більш дисциплінованими.

Відкладати на чорний день

Завдяки пандемії кожен розуміє, як важливо мати запас грошей на випадок непередбачених подій.

Такий фонд допоможе оплачувати необхідні рахунки під час кризи. Залежно від доходу і витрат «фінансова подушка» повинна дорівнювати 3-6 місячних доходів. Подбайте про те, щоб кризовий фонд можна було швидко перевести в готівку. Краще вибрати ощадний рахунок, фіксований депозит або ліквідні фонди.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu