Новини, Поради, Розробникам, Технології

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 2

27 Вересня, 2021

Якщо ви все ще не знаєте, який текстовий редактор вибрати, ось список наших рекомендацій, щоб ви могли знайти той, який найкраще підходить для вашого робочого процесу. 

Перша частина «13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу».

UltraEdit

UltraEdit служить досить життєздатним рішенням для ваших потреб в редагуванні тексту. Він не безкоштовний, і, фактично, ви повинні почати з того, що заплатите не менше $99,95, отримавши в результаті стандартний текстовий редактор, а також безкоштовні оновлення для будь-яких майбутніх релізів. Крім іншого, ви можете встановити програмне забезпечення на трьох комп’ютерах, будь то Windows, Mac або Linux.

Далі після установки в UltraEdit буде внесено безліч оновлень і доповнень, таких як програма FTP, інструменти порівняння і параметри пошуку. Ви можете самі вирішувати, чи допоможе будь-який з них вашому робочому процесу чи ні, проте кожен з них вимагає додаткової оплати. Що стосується основного текстового редактора, UltraEdit відомий своєю продуктивністю і можливостями налаштування, а також деякими симпатичними темами, так що вам не завжди доведеться починати з нуля. Ви можете легко замінювати і знаходити файли, при цьому більшість подібних завдань виконуються досить швидко.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 2 - tech, developers, porady, news

Інструмент виділення з мульти-вставками напевно прискорить розробку, дозволяючи видаляти, вставляти і вирізати все, що ви хочете, за рахунок виділення з допомогою курсору. Також доступні попередні перегляди в реальному часі. Вони відображаються прямо поруч з превью, коли ви вносите зміни в маркування. Набір функцій від UltraEdit є одним з найбільш великих в цьому списку, тому ми не можемо охопити їх усі. Проте, вам особливо сподобається користувальницький інтерфейс, який дозволяє вам розміщувати свій робочий простір так, як ви хочете.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • UltraEdit – це рішення преміум-класу, що забезпечує підтримку клієнтів, гідне співтовариство і широкий спектр функцій, які не завжди доступні в безкоштовному текстовому редакторі або редакторі з відкритим вихідним кодом.
 • Це один з найшвидших текстових редакторів, який ви знайдете, особливо з точки зору заміни і пошуку файлів, а також вибору і редагування декількох фрагментів коду.
 • Попередній перегляд HTML в реальному часі привносить візуальний аспект в процес програмування. Він знаходиться поруч з текстовим редактором і відображає попередній перегляд HTML, який ви можете побачити прямо в програмі.
 • Ви можете редагувати дуже великі файли за допомогою UltraEdit на відміну від менш потужних або безкоштовних текстових редакторів, які дають збій, коли ви намагаєтеся налаштувати такого роду файли.
 • Це мультиплатформенний текстовий редактор, тому, заплативши за одну ліцензію, ви можете використовувати його на трьох різних комп’ютерах.
 • Всі інструменти в текстовому редакторі налаштовуються. Ви навіть можете вибрати одну з тем редактора, яка служить оболонкою для програми.
 • Є кілька розумних шаблонів, які автоматично доповнюють частину коду при введенні.

UltraEdit служить декільком цілям. Перш за все, він дозволяє розробникам і програмістам завантажувати і редагувати великі файли. Ви також помітите, що він володіє неймовірною потужністю і продуктивністю для пошуку файлів і потрібних областей в них. Крім іншого він ідеально підходить для корпоративного використання, оскільки його можна встановити на трьох різних платформах, а ще це одне з найбільш безпечних і надійних рішень на ринку. Від звичайного редагування тексту до веб-розробки і порівняння файлів UltraEdit надає вражаючий набір ключових функцій за розумною ціною.

Coda

Coda призначений для всіх любителів Mac. Він коштує $99 за одну копію, і ціна за копію поступово знижується, якщо ви купуєте кілька одночасно. Крім того, Coda дуже нагадує багато інших продуктів Mac тим, що має один з найкрасивіших інтерфейсів серед всіх текстових редакторів, представлених сьогодні на ринку. Користувачі Mac в захваті від інструменту, і неважко зрозуміти чому. Перш за все, ви отримуєте вбудований термінал та інспектор разом з інтерфейсом, який дозволяє редагувати як віддалені, так і локальні файли.

Крім іншого, Coda є старійшиною в цій сфері, з огляду на те, що він існує вже більше десяти років. Coda2 – це фактично текстовий редактор, який ви встановлюєте на свій комп’ютер. Дана версія пропонує деякі унікальні функції, такі як локальна індексація і перевизначення CSS для редагування CSS на діючому веб-сайті. Ще одна примітна нова функція – інструмент публікації, який відстежує всі ваші файли за межами програми Coda. Потім ви можете зберегти і опублікувати будь-який з цих віддалених файлів прямо в текстовому редакторі.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 2 - tech, developers, porady, news

На перший погляд Coda – це базовий текстовий редактор з функціями підсвічування синтаксису, згортання коду і автозаповнення. Тим не менш, ви знайдете деякі досить унікальні параметри редагування, наприклад, так званий підстановлювальний знак, який дозволяє користувачеві швидко створювати елементи, такі як градієнти і кольори, під час введення. Хоча текстовий редактор коштує $99, ви отримуєте більшу цінність, поряд з відмінною підтримкою клієнтів і безліччю безкоштовних електронних книг і ресурсів, присвячених редактору.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • Coda надає підстановлювальний знак в один клік для додавання невеликих змін по всьому документу при роботі з інструментом пошуку та заміни.
 • Він пропонує один з найчистіших і сучасних інтерфейсів з будь-яких текстових редакторів.
 • Ви отримуєте відмінні базові інструменти для роботи з широким спектром мов і виділення синтаксису.
 • Він розроблений спеціально для користувачів Mac, тому відмінно підійде, якщо ви любите Mac.
 • Управління файлами в Coda – простіше простого, оскільки ви можете віддалено редагувати файли через FTP, сервери Amazon S3 або навіть отримувати доступ до локальних файлів і публікувати їх віддалено.
 • Велика частина процесу розробки виконується за допомогою текстового редактора на вашому робочому столі. Тим не менш, ви можете віддалено редагувати свій код або навіть тестувати превью на своєму iPhone або iPad під час редагування в Coda.
 • Нова версія включає в себе деякі революційні інструменти, такі як перевизначення CSS, панічна синхронізація паролів і закритих ключів, а також локальне індексування для автозаповнення за все, від класів до функцій.

Якщо вам потрібен найкрасивіший інтерфейс, цей текстовий редактор для вас. Також важливо пам’ятати, що це один з небагатьох текстових редакторів, створених тільки для комп’ютерів Mac. Так що, якщо ви користувач Mac, має сенс використовувати Coda. Крім іншого, вам варто подумати про цей інструмент, якщо хочете поліпшити попередній перегляд коду або вам потрібно знайти спосіб редагувати свої файли як віддалено, так і локально.

BBEdit

BBEdit – це редактор, створений на основі тієї ж технології, що і TextWrangler. Тепер, коли TextWrangler виведений з експлуатації, всі його користувачі змушені використовувати BBEdit.

Подібно Coda, BBEdit також використовується виключно в операційній системі Mac. Він пропонує дуже просунуті функції, але також має простий зовнішній вигляд. BBEdit включає в себе відмінні функції, такі як інтеграція Git і автоматичне завершення. Також передбачене підсвічування синтаксису і швидкий пошук, а ще вікна редагування, які ви можете розділити і розмістити поруч один з одним для полегшення редагування. Поточна версія BBEdit коштує $49,99 за індивідуальну ліцензію. Ви також можете перейти на нові версії за нижчими цінами.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 2 - tech, developers, porady, news

З BBEdit у вас є повний контроль над текстом у вашому редакторі, надзвичайно легкий пошук і знаходження елементів завдяки чистому інтерфейсу і плавним робочим процесам. Ви знайдете цей текстовий редактор корисним для веб-розробки, з його потужним попереднім переглядом в будь-якому браузері та можливістю додавання спеціальних символів в будь-який HTML.

Текстовий редактор BBEdit володіє вражаючими можливостями для програмування. Наприклад, багатьом розробникам подобається можливість автоматичного відступу і перевірки свого синтаксису на наявність певних скриптів, таких як Python і Ruby. Також в цьому текстовому редакторі є згортання коду, щоб ви могли легше читати свої файли, приховуючи великі розділи коду. В цілому, BBEdit – один з кращих текстових редакторів, особливо для тих, хто вже використовує операційну систему Mac.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • У BBEdit є функції згортання коду і завершення тексту, які забезпечують більш чистий інтерфейс і швидке кодування.
 • Інструмент працює з широким спектром мов і має перевірку синтаксису для декількох скриптів.
 • Ви отримуєте простий інтерфейс, який призначений для усунення всіх відволікаючих чинників, зберігаючи при цьому функції, необхідні для надійного текстового редактора.
 • Цей текстовий редактор створений тільки для користувачів Mac, тому вам не доведеться турбуватися про те, щоб звикнути до нового інтерфейсу.
 • Інструменти пошуку і заміни доступні для налаштування окремих елементів в декількох файлах. Існує також кілька функцій навігації, а ще синтаксичне розфарбування.
 • Ви можете додавати спеціальні символи в свій код і вставляти атрибути і теги, які можуть допомогти вам при написанні HTML.
 • В процесі розробки HTML і маркування можна переглянути прямо поруч з редагованим кодом. Більш того, всі оновлення, які ви вносите в код, автоматично змінюються в попередньому перегляді прямо у вас на очах.
 • Інструмент дозволяє скористатися базовими і більш просунутими функціями обробки тексту, такими як можливість обміну символами і словами, вирівнювання лапок і повна канонізація.
  У всіх ваших проєктах є списки папок, щоб ви могли організувати свою роботу, а потім швидко і точно переглянути, і редагувати списки каталогів.
 • До всіх файлів можна отримати доступ і керувати ними через SFTP і FTP.

BBEdit творить чудеса для тих, хто працює в операційній системі Mac. У редактора є інструменти, необхідні для веб-розробки, а також для обробки тексту. Так що ви можете легко використовувати його, якщо ви письменник або програміст. Також варто відзначити, що з урахуванням досить низької ціни і неймовірно чистого інтерфейсу, можливо, є сенс використовувати BBEdit замість Coda.

Komodo Edit (або IDE)

Ідея, що лежить в основі Komodo Edit, полягає в тому, щоб запропонувати щось потужне, але з певним рівнем простоти, щоб навіть новачки могли його зрозуміти. Ви можете завантажити Komodo Edit для операційних систем Mac або Windows. Це безкоштовний додаток з відкритим вихідним кодом, що дозволяє тим, кому не потрібні всі розширені функції, отримати текстовий редактор для невеликих проєктів.

Крім того, якщо вам потрібні більш просунуті інструменти, такі як профілювання коду або модульне тестування, оновлення Komodo IDE зробить свою справу. Підтримка всіх мов і фреймворків забезпечується через Komodo IDE, що робить його ідеальним для веб-розробки. До того ж, дане відновлення не буде вам коштувати ні копійки, оскільки воно також є проєктом з відкритим вихідним кодом.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 2 - tech, developers, porady, news

І все ж ми б порекомендували спочатку випробувати Komodo Edit, щоб побачити, чи є в ньому всі необхідні для проєктів інструменти. Зрештою, він пропонує більш чистий інтерфейс і легке рішення, що дозволяє краще організовувати проєкти. Komodo IDE має всі функції Komodo Edit, наприклад, обидва пропонують такі речі, як багатомовний редактор, набори скінів і можливість робити множинний вибір. Однак вам доведеться перемкнутися на текстовий редактор Komodo IDE, якщо буде потрібне налагодження друку або навчальні посібники для вивчення системи.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • Komodo Edit – один з кращих варіантів текстового редактора, оскільки він пропонує дві окремі версії: одну, яка відмінно підходить для новачків, а інша – для просунутих досвідчених користувачів.
 • Обидві версії, включаючи Komodo Edit і Komodo IDE, можна скачати безкоштовно.
 • Версія Komodo IDE має інструменти спільної роботи над кодом в реальному часі для зв’язку з іншими розробниками у вашій команді, а також для спільного використання і редагування файлів.
 • Інтерактивні оболонки в Komodo IDE включають Python, Ruby і Perl.
 • Опція Komodo IDE також має безліч інтеграцій. Деякі з них – Gulp, Grunt, Yarn і Vagrant.
 • Попередній перегляд в реальному часі в Komodo IDE гарантує, що ви зможете відображати візуальні елементи HTML при налаштуванні коду.
 • Версія Komodo Edit має можливість відстежувати зміни і робити множинний вибір.
 • Обидві версії мають багатомовні редактори, які включають набори обкладинок і значків.

Якщо подумати, Komodo знайде рішення для всіх. Оскільки Komodo Edit і Komodo IDE пропонуються безкоштовно, менш досвідчені та просунуті користувачі можуть скористатися перевагами текстового редактора. Отже, якщо вам потрібна полегшена версія або щось простіше, використовуйте Komodo Edit. Якщо ж вам потрібні більш амбітні інструменти, текстовий редактор Komodo IDE надає все, від налагодження друку до робочих просторів, які налаштовуються.

Visual Studio Code

Будучи одним з наймолодших гравців на ринку (випущений в 2015 році), Visual Studio Code докладає чимало зусиль для створення стабільного співтовариства і забезпечення того, щоб користувачі отримували необхідні їм функції. Важку роботу безумовно видно, оскільки бібліотека плагінів значно зросла. Крім іншого, це проєкт з відкритим вихідним кодом, який ви можете безкоштовно завантажити прямо на macOS, Windows або Linux.

Кілька окремих областей роблять Visual Studio Code привабливим текстовим редактором для всіх розробників. По-перше, Visual Studio Code часто вважається більш швидким, ніж деякі старі редактори, представлені на ринку. Він також дає можливість прибрати все непотрібне, вибравши режим «Дзен», який видаляє меню і елементи, не пов’язані з вашим редактором.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 2 - tech, developers, porady, news
Впевнені, вам припаде до вподоби функція IntelliSense, яка виводить підсвічування синтаксису і автозаповнення на новий рівень за допомогою інтелектуального завершення, заснованого на визначеннях функцій та інших елементах, таких як типи змінних. У редакторі коду Visual Studio є команди Git, запрограмовані в систему. Таким чином, ви зможете отримувати або відправляти дані з усіх розміщених служб SCM.

Нарешті, на веб-сайті Visual Studio Code є безліч вкладок, на яких ви можете ознайомитися з програмним забезпеченням. На сторінці документації описані такі кроки, як налаштування і робота з різними мовами. Там же ви можете ознайомитися з деякими порадами і хитрощами, а ще вивчити всі комбінації клавіш Visual Studio Code. Поряд з блогом, сторінкою оновлень, бібліотекою розширень та інформацією про API, Visual Studio Code можна вважати відмінним вибором.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • Visual Studio Code – це повністю безкоштовний текстовий редактор з відкритим вихідним кодом і великою колекцією розширень для деяких оновлень.
 • На сайті можна знайти купу документацій, повноцінний блог і багато інформації у вигляді API.
 • Він надає вбудовані команди Git.
 • Функція IntelliSense відмінно справляється з оновленням стандартних функцій автозаповнення і підсвічування синтаксису, які ви очікуєте від більшості текстових редакторів. По суті, редактор створює інтелектуальне завершення на основі таких елементів, як визначення функцій і типи змінних.
 • У вас є можливість налагоджувати свій код прямо в редакторі. Отже, немає причин для налагодження оператора друку.
 • Це мультиплатформенний текстовий редактор з підтримкою Linux, Mac і Windows.

Є кілька причин, за якими вам варто використовувати Visual Studio Code для редагування тексту. По-перше, якщо вам потрібен безкоштовний текстовий редактор, за яким дійсно процвітаюче співтовариство. Друга причина полягає в тому, що вам сподобається ідея розширення і налаштування вашого текстового редактора з точки зору мови, теми і підтримки відладчика.

Brackets

Текстовий редактор Brackets створений співробітниками Adobe в спробі запропонувати більш сучасне рішення з відкритим вихідним кодом для розробників, що створюють веб-сайти. Це безкоштовний текстовий редактор з привабливими візуальними інструментами для попереднього перегляду вашої роботи, він дозволяє фронтенд-розробникам вивчати зміни. Основна увага приділяється написанню коду, і робиться це за допомогою вбудованих редакторів, попереднього перегляду в реальному часі та добре організованих файлів.

Завдяки своїй приналежності до Adobe, Brackets має певну інтеграцію з Photoshop, оскільки він може брати фрагменти вашого PSD-файлу і генерувати код для вашого проєкту.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 2 - tech, developers, porady, news

Brackets є інструментом з відкритим вихідним кодом і пропонує гідне співтовариство. Він також доступний на комп’ютерах Mac, Linux і Windows. Інтерфейс досить простий, але текстовий редактор володіє широким спектром функцій, з якими вам буде цікаво пограти. Крім того, розробники можуть завантажувати свої власні розширення через GitHub. Якщо ви хочете використовувати одне з цих розширень, все, що вам потрібно зробити, це зайти на веб-сайт.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • Brackets забезпечує певну цінність і набір функцій, особливо з огляду на, що вам не потрібно платити ні копійки, і він спеціально був придуманий для веб-розробників.
 • Він має інтеграцію з файлами PSD.
 • Текстовий редактор підключається до GitHub.
 • Вам надається кілька розширень для поліпшення поточного текстового редактора і потенційного налаштування зовнішнього вигляду вашого інтерфейсу.
 • Brackets – це кроссплатформне рішення для використання у всіх ваших операційних системах.
 • Функція попереднього перегляду в реальному часі гарантує, що розробники зможуть більш наочно побачити свою роботу.
 • Вбудовані редактори дозволяють вибрати область всередині коду і відкрити вікно прямо в редакторі. Таким чином, вам не потрібно відкривати декілька вкладок під час виконання роботи

Brackets має безліч функцій, які слід вивчити, але, ймовірно, розробникам найбільше сподобаються візуальні попередні перегляди в реальному часі – з огляду на, що ви не можете отримати цей тип презентації в більшості текстових редакторів. Інструмент також хороший для тих, хто хоче отримати відмінну якість від безкоштовного редактора, враховуючи сильні розширення і загальну атмосферу спільноти.

CodeShare

Текстовий редактор CodeShare використовує зовсім інший підхід до онлайн-редагування коду. Він створений для розробників і націлений на те, щоб надати їм можливість обмінюватися кодом в режимі реального часу і спілкуватися один з одним через відеочат. Таким чином, по суті, це редактор коду в реальному часі в поєднанні зі службою зв’язку, подібної Skype.

Причина, по якій вам сподобається такий варіант, полягає в тому, що командам розробників більше не потрібно знаходитися в одній кімнаті, щоб бачити і редагувати зміни в коді. Більш того, ви можете використовувати його для сеансу налагодження або для перегляду будь-якого типу коду.

13 кращих текстових редакторів для прискорення вашого робочого процесу. Частина 2 - tech, developers, porady, news
Майте на увазі, що будь-який код, написаний в CodeShare, зберігається в текстовому редакторі тільки протягом 24 годин. Потім він видаляється. Таким чином, вам потрібно або зберегти його на своєму комп’ютері, або зареєструвати обліковий запис в CodeShare. Технічно реєстрація не потрібна, але вона дає вам величезну можливість збереження вашого коду.

В іншому плата за використання CodeShare не стягується. Все, що вам потрібно зробити, це створити обліковий запис, і тоді ви отримаєте доступ до функцій відеочату, а також до написання коду в реальному часі.

Які функції роблять його одним з кращих інструментів?

 • CodeShare виділяється як перший текстовий редактор, що пропонує спільне використання в режимі реального часу.
 • Це один з кращих текстових редакторів, оскільки він має вбудоване рішення для відеочату і може стати в нагоді для співбесід або групових занять, коли корисно бачити обличчя людини і чути її голос.
 • Це абсолютно безкоштовний текстовий редактор.
 • CodeShare – досить простий редактор коду, що робить його ідеальним для тих, хто любить менше відволікатися.
 • Ваш код може бути збережений, якщо ви зареєструєтеся через безкоштовний обліковий запис.

Перш за все, Codeshare призначений для розробників. Таким чином, не має сенсу використовувати його, якщо ви є письменником або творцем контенту. Проте, слід розглянути можливість використання Codeshare, якщо вам подобається ідея вмонтувати відеочат у ваш онлайн-редактор коду. Також варто взяти до уваги даний інструмент, якщо вам потрібна одне з кращих рішень для спільного використання коду в реальному часі. В цілому, ми рекомендуємо його тим, хто хоче писати код разом зі своїми командами, проводити співбесіди з розробниками або вчити інших програмувати за допомогою відео.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu