Новини, Поради, Розробникам, Технології

Топ-7 headless CMS в 2021 році

05 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Якщо ви створюєте додаток, каталог, форум, блог або веб-сайт, вам знадобиться система управління контентом (CMS). З її допомогою ви будете керувати усіма зображеннями, дизайнами, текстом і відео, пов’язаними з вашим проєктом. Розглянемо 7 кращих Headless CMS-платформ. 

Що таке CMS?

Система управління контентом надає інтерфейс для створення і публікації вашого контенту. Це може бути дизайн, зображення, текст, відео та багато іншого для вашого веб-сайту, додаткУ, каталогу або іншого онлайн-ресурсу. Є два основних типи CMS: традиційні та Headless. Монолітна або традиційна CMS – це платформа, яка безпосередньо розміщує і відображає ваш контент на одному рівні уявлення. Вона розміщується в Інтернеті або локально. А headless CMS – це платформа з API-інтерфейсом або API для створення, хостингу та поширення контенту, розміщена в хмарі. Вона може публікувати ваш контент в будь-якому місці в Інтернеті.

Що робить headless CMS?

Нeadless CMS дозволяє вам брати будь-який фрагмент контенту, який у вас є, і публікувати його в будь-якому веб-продукті, такому як додаток або веб-сайт, через API. Це дійсно гнучке рішення, яке масштабується. Оскільки контент обслуговується через API, розробники можуть вибирати свої власні інструменти інтерфейсу. Якщо ви вважаєте за краще працювати з JavaScript замість PHP або Ruby, ви можете це зробити. Ви також можете обмінюватися частинами свого стека або переходити від одного фреймворка до іншого, не зачіпаючи CMS. Це також заважає зловмисникам зламати вашу інфраструктуру.

7 кращих headless CMS в 2021 році

WordPress

Топ-7 headless CMS в 2021 році - tech, developers, porady, news

Ваш пошук кращих headlessCMS-платформ в 2021 році може початися і закінчитися на WordPress. За іронією долі WordPress починав свій шлях як монолітна або традиційна платформа управління контентом. І як лідер ринку, він в даний час обслуговує понад 37% всіх веб-сайтів, від електронної комерції до блогів. Він неймовірно стабільний, надійний і простий у використанні. На щастя, WordPress тепер надає незалежну опцію CMS. Це означає, що ви можете використовувати WordPress без будь-яких проблем, щоб отримати всі функціональні можливості цього продукту без будь-яких недоліків безпеки або функціональності.

Agility CMS

Топ-7 headless CMS в 2021 році - tech, developers, porady, news

Agility CMS – це автономна система управління контентом, відома своєю простотою розгортання і оптимізованим для користувача інтерфейсом. Він дозволяє вам витягувати ваш контент з будь-якого місця і позиціонує себе як омніканальна платформа контенту. Це найпопулярніший варіант в G2, але користувачі відзначають, що він більше орієнтований на розробників, а не на простих користувачів. І це трохи дорого з щомісячними планами від 610 доларів. Отже, якщо у вас немає команди розробників, ви можете вибрати більш простий варіант управління своїм контентом.

Contentful

Топ-7 headless CMS в 2021 році - tech, developers, porady, news

Contentful продає себе майже виключно великим брендам і корпоративним клієнтам. І з відгуків користувачів зрозуміло, чому. Їх гнучке моделювання контенту допомагає брендам орієнтуватися на майбутнє і переміщати свій застарілий контент. Члени команди нетехнического профілю, такі як менеджери з маркетингу і бренд-менеджери, кажуть, що CMS проста у використанні. Якщо ви керуєте великою компанією, вартість буде виправданою. Хоча користувачі-розробники кажуть, що їм не вистачає деяких наворотів, таких як надійне багаторівневе управління користувачами, це як і раніше найпопулярніша headless CMS за алгоритмом G2.

Bold CMS

Топ-7 headless CMS в 2021 році - tech, developers, porady, news

Bold CMS – кращий вибір для середнього розміру організацій, яким потрібна потужна CMS, вартість якої становить майже 1/5 вартості інших варіантів. Користувачі люблять її за швидку публікацію, інтуїтивно зрозумілу багатомовну підтримку, інтеграцію платежів і вбудовану категоризацію контенту. Єдиними реальними недоліками є деякі проблеми з підключенням при використанні CMS через повільне інтернет-з’єднання або мобільний пристрій. Оскільки це високопродуктивний продукт G2 на літо 2021 року він користується популярністю як у контент-менеджерів, так і у розробників.

ButterCMS

Топ-7 headless CMS в 2021 році - tech, developers, porady, news

Невеликі організації вважають за краще Butter через простоту використання, плану розвитку продукту і підтримки. З вартістю від 83 доларів в місяць, це найдешевший варіант для міграції WordPress за участю до 3 користувачів на 5 сторінках. Отже, якщо у вас дуже малий бізнес, Butter може дати вам низькі початкові витрати, необхідні для перепрофілювання контенту зараз, і при цьому дати можливість масштабуватися я в майбутньому. А завдяки відмінній підтримці, якщо у вас виникнуть проблеми, вам швидко допоможуть.

GraphCMS

Топ-7 headless CMS в 2021 році - tech, developers, porady, news

GraphCMS – це вбудована CMS для GraphQL. GraphQL – мова API запитів з відкритим вихідним кодом, розроблена Facebook в 2012 році. Отже, якщо ви використовуєте мову GraphQL, додавання її спеціально створеної CMS має сенс. Розробники в захваті від чудового інтерфейса й надійної підтримки з такими корисними функціями, як інтерактивна ігрова площадка API. Але досвід роботи з мобільними пристроями відсутня, і є велика різниця в тарифних планах.

Contentstack

Топ-7 headless CMS в 2021 році - tech, developers, porady, news

Contentstack відмінно підходить для призначених для користувача моделей контенту, динамічного контенту, який часто змінюється, або для складних сторінок і структур додатків. Але цей варіант не підійде для тих, хто не розбирається в технологіях. І користувачі повідомляють, що готових шаблонів не так багато.

Зробіть свій вибір

При такій великій кількості відмінних headlessCMS-платформ вибір може бути утруднений. Але ключові міркування тут – це рівень технічних знань у вашій команді, ваші існуючі розгортання і ваш бюджет на щомісячні витрати на SaaS. Якщо ви вже використовуєте застарілу платформу, наприклад WordPress, або усталену мову, наприклад GraphQL, ви можете захотіти зберегти оптимальну функціональність, використовуючи їхні власні середовища CMS. Але, якщо ви абсолютно агностик, деякі з перерахованих вище постачальників краще підходять для ваших конкретних вимог користувача і рівнів використання.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu