Новини, Технології

Android 12 з новим дизайном, посиленою безпекою і підвищеною швидкістю роботи

06 Жовтня, 2021

Дванадцята версія операційної системи від Google доступна у вигляді універсальних готових збірок для пристроїв ARM64 і x86-64. Тексти програм Android 12 можна отримати зі Git-сховища проєкту.

У найближчі тижні нову версію Android через системні оновлення отримають власники смартфонів Google Pixel, а до кінця року – користувачі різних моделей Samsung Galaxy, OnePlus, Oppo, Realme, Tecno, Vivo і Xiaomi.

Material You – нове покоління стилю Material Design

Це одне з найбільших оновлень дизайну в історії Android. Система почала враховувати закруглені кути екрана на деяких пристроях. Віджети стали більш виразними і округлими, а також отримали інтерактивні прапорці та перемикачі. Тепер користувачеві не потрібно відкривати додаток, щоб відредагувати список запланованих справ – він може зробити це прямо у віджеті. При запуску програми з віджета він «розкривається» через гладку анімацію.

Android 12 з новим дизайном, посиленою безпекою і підвищеною швидкістю роботи - tech, news

Віджети Android 12

Android 12 отримав нові анімовані ефекти, засновані на плавній зміні масштабу і зрушення областей. Система може динамічно підстроювати кольори віджетів, регулятора гучності, області повідомлень, екрану блокування і всіх інших елементів інтерфейсу під палітру фонового зображення. Окремо віджети можуть адаптувати свої кольори під обрану тему оформлення.

Випадаюча область повідомлень повністю перероблена. У швидких налаштуваннях з’явилося меню перемикання між провайдерами інтернету, опції управління розумним будинком і платежами Google Pay. Повідомлення від додатків тепер відповідають системній темі оформлення і не можуть використовувати свої стилі.

Функція автоматичного повороту екрану здатна «розуміти» за допомогою фронтальної камери, коли користувач лежить і тому екран повертати не потрібно – правда, ця опція поки працює тільки на Google Pixel 4 і більш пізніх моделях.

Нове API системи полегшує розробникам використання графічних ефектів на кшталт динамічних відтінків, напівпрозорості та розмиття, а також дає можливість робити скріншоти прокручуваних областей, які не видно на екрані в момент знімка. Інтерфейс системи адаптований під пристрої зі складними екранами.

Android 12 з новим дизайном, посиленою безпекою і підвищеною швидкістю роботи - tech, news

Android 12 в смартфонах зі складним екраном Google

Більш суворий і централізований контроль доступу

Нова версія Android отримала єдиний інтерфейс Privacy Dashboard для управління правами доступу додатків. Також в ньому можна подивитися, які програми зверталися до мікрофона, камери і географічного розташування, коли і з яких причин.

Android 12 з новим дизайном, посиленою безпекою і підвищеною швидкістю роботи - tech, news

Інтерфейс Privacy Dashboard Google

Коли додаток починає працювати з камерою або мікрофоном – на верхній панелі з’являються відповідні індикатори. По кліку на індикатор можна дізнатися назву програми і позбавити його доступу до обладнання. Мікрофон і камеру можна примусово відключити через швидкі налаштування області повідомлень, при цьому система починає передавати додаткам порожні дані замість звукового або відеопотоку.

Android 12 з новим дизайном, посиленою безпекою і підвищеною швидкістю роботи - tech, news

Кнопки швидкого відключення камери і мікрофону в нижньому ряду Google

Android 12 здатний «обманювати» додатки, даючи їм приблизне місце розташування замість точної геолокації. Користувач може обмежити доступ до місця розташування тільки активним сеансом роботи, щоб не дати додаткку можливість відстежувати геолокацію в фоновому режимі. Якщо програма намагається прочитати в буфері обміну дані, скопійовані в іншому додатку – система показує повідомлення внизу екрану.

Оптимізації продуктивності та чуйності

Основні системні сервіси в Android 12 стали на 22% менше навантажувати процесор – тільки через це смартфон зможе пропрацювати на 15% довше.

Для давно невикористовуваних додатків передбачений режим гібернації – він автоматично скидає видані права доступу, звільняє ресурси, зупиняє і блокує всі процеси і повідомлення програми.

Повідомлення стали більш чуйними – тепер при кліці відповідна програма відкривається миттєво, так як розробники системи обмежили число проміжних оброблювачів.

Перемикання між додатками прискорено завдяки легковагому кешуванню в механізмі взаємодії між процесами Android – його робота стала від двох до 47 разів швидше.

Додатки стали швидше запускатися завдяки поліпшенню обробки файлів dex, odex і vdex – наприклад, час запуску Google Photos зменшилася на третину.

Невеликі запити додатків до баз даних прискорені на 36%, а запити з наборами понад тисячу рядків – в 49 разів.
Оптимізована анімація повороту екрану, що скоротило затримку перед цією операцією на 25%;

Система отримала новий швидкий пошуковий движок AppSearch з повнотекстовою індексацією і ранжуванням результатів видачі.

З’явився API Game Mode, через який гра може запросити максимальну продуктивність ціною підвищеної витрати заряду батареї, або навпаки, знизити FPS і продовжити час работ пристрою.

На Android 12 можна починати грати ще до повного завантаження всіх ресурсів гри завдяки функції play-as-you-download – вона підвантажує потрібні ресурси в тлі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu