Новини, Технології

Пошук одночасно по фото і тексту, добірки для натхнення і вітрини товарів: Google анонсувала оновлення пошуку

30 Вересня, 2021

29 вересня Google провела презентацію Search On, де розповіла про нові функції в «Пошуку», «Картах» та інших сервісах.

Оновлення «Пошуку»

У червні пошуковик навчився відповідати на запити про вакцини на 50 мовах за допомогою технології MUM – багатозадачної нейромережі, яка працює з контекстом і може розуміти інформацію в тексті та зображеннях. Тепер Google розвиває можливості MUM в «Пошуку».

Контекстний пошук в Google Lens

На початку 2022 року Google Lens зможе відповідати на складні питання, які важко описати словами, об’єднуючи зображення і текст в єдиний запит.

Наприклад, якщо користувачеві потрібно керівництво по ремонту деталей велосипеда, він може навести камеру додатку Google на велосипед. Вона його розпізнає і запропонує уточнити запит текстом. Google Lens зрозуміє контекст і покаже тематичне відео з ремонту.

Це ж спрацює, якщо потрібно знайти малюнок, як на сорочці, але на іншому предметі одягу. Розпізнавання візерунка на об’єкті буде куди точнішим, ніж запит «білі вікторіанські шкарпетки з квітковим малюнком» в пошуковику.

Розділ «Що потрібно знати»

У пошуковій видачі з’явиться розділ Things to know, який показує головні деталі, на які звертають увагу люди, коли вивчають тему запиту.

Наприклад, якщо набрати в пошуковику «акрилові картини», Google проаналізує понад 350 тем, пов’язаних з акриловим живописом і запропонує головне: як почати малювати, які бувають стилі, поради з теми творчості.

Також пошук запропонує інші пов’язані теми, наприклад, методи малювання або знаменитих художників.

Пошук одночасно по фото і тексту, добірки для натхнення і вітрини товарів: Google анонсувала оновлення пошуку - tech, news

В майбутньому MUM зможе пропонувати більш складні та вузькі теми.

Функції запустяться «Найближчими місяцями».

Візуальні результати пошуку

За запитами, пов’язаними з творчістю, з’явиться новий дизайн сторінки з акцентом на «ідеях і пошуку натхнення».

Наприклад, при пошуку «ідеї прикрас на Новий рік» або «ідеї саду на балконі» користувач побачить більше тематичних відеороликів, зображень або превью статей з картинками і анімаціями.

Розділ пов’язаних тем і запитів у відео

MUM розпізнає вміст відео і дозволяє не тільки розбивати його на ключові моменти, а й показувати відповідні теми, які прямо в ньому не згадуються.

Наприклад, при перегляді відео про пінгвінів Google запропонує почитати докладніше, чим вони харчуються, де живуть і так далі.

Перша версія функції з’явиться «в найближчі тижні».

Розпізнавання зображень через Google Lens в додатках Google і Chrome

У мобільному додатку Google з’явиться кнопка «Пошук зображень» через технологію Google Lens. За її натисканням додаток проаналізує вміст картинки на екрані та покаже, де купити такі ж або схожі товари.

Таким чином користувач в будь-який момент зможе знайти потрібну йому сорочку, лампу та інші речі, стверджують представники Google.

Також Lens з’явиться в настільному браузері Chrome – з його допомогою користувачі зможуть розпізнавати текст, відео та картинки на сайті та шукати по їх вмісту в тій же вкладці.

Вітрини товарів в пошуку

На мобільних пристроях спроститься пошук одягу, взуття та аксесуарів – Google почне показувати відповідні за запитом речі різних кольорів і фасонів, а також іншу корисну інформацію: місцеві магазини, керівництва по стилю, відео.

Всі параметри можна фільтрувати на сторінці пошукової видачі, дивитися рейтинги, відгуки і порівнювати ціни.

Google Shopping Graph (база даних про товари і продавців) оновлюється в реальному часі – в ній більше 24 млрд товарних карток.

Також пошуковик почне показувати наявність товару на мапі в магазинах неподалік від покупця – по фільтру «в наявності». Це допоможе залучити нових клієнтів для невеликих магазинів, вважають фахівці Google.

Детальна інформація про джерела посилань

У пошуковій видачі з’явиться більше інформації про джерело даних і супутні посилання.

Наприклад, користувач може побачити, що при запиті «чи варто мені інвестувати в NFT» одне з посилань веде на видання Money Fool і перш ніж перейти за посиланням, прочитати, чи можна довіряти виданню.

Шар пожеж та інші анонси «Карт»

На «Google Картах» з’явиться новий шар «лісові пожежі» – він покаже актуальну інформацію про пожежі.

При натисканні на «палаючу» зону сервіс підкаже доступні посилання на сайти екстрених служб, номери телефонів для отримання допомоги та відомості про евакуацію, а при наявності даних – локалізацію пожежі, його розмір і час останнього оновлення даних.

Шар пожеж з’явиться на картах на Android на цьому тижні, в жовтні – на iOS і ПК. Він буде показувати більшість великих пожеж, при яких необхідна евакуація.

Більш, ніж в 100 містах по всьому світу на картах з’являться «теплові острова», які схильні до найбільшого ризику швидкого підвищення температури. Наприклад, в цих місцях потрібно садити більше дерев і збільшувати тінь для охолодження.

Також в картах з’явиться інструмент для урядів і громадських організацій, який дозволить швидко привласнювати адреси людям і компаніям.

Зазвичай створення адрес для міста або села могли займати роки і ускладнювати отримання посилки, голосування, відкриття банківського рахунку або прийом на роботу. Тепер цей час скорочується до декількох тижнів, стверджує Google.

Раніше створення адрес для міста або села могло займати роки – тепер цей час скорочується до декількох тижнів, стверджує Google.

Повна презентація Search On

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu