Кар'єра, Новини, Поради

Вино, особистий наставник і відрядження в Сан-Франциско: як проводять онбордінг в Microsoft, Twitter і Pinterest

15 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

В сучасних умовах пошук талановитих кадрів вимагає нових підходів. Просто надати новому співробітнику ноутбук і стіл в його перший робочий день вже недостатньо. Розповідаємо про адаптацію і бонуси, які прийняті в провідних технологічних компаніях світу при прийнятті на роботу.

Приготуйтеся до буткемпу

Компанія Etsy випробовує на міцність всіх нових співробітників у єдиному в своєму роді буткемпі. У ньому новачки взаємодіють з усіма командами організації.

Тиждень вони проводять в команді, яка їх найняла. Після цього вони проводять від чотирьох до шести тижнів з іншими командами, щоб повністю зануритися в компанію. Це дає можливість вивчити імена всіх співробітників.

Чому б і не вино?

Багато хто знає, що в Twitter діє досить продумана політика прийняття на роботу. Коли новий співробітник приймає оффер, починається процедура «Від” так “до столу». По суті, це 75-кроковий процес, який охоплює все – від передачі справ до налаштування електронної пошти.

У перший робочий день нового співробітника вітають з футболкою Twitter і пляшкою вина. Щомісяця в п’ятницю влаштовують години неформального спілкування (поза сумнівом, тепер це робиться онлайн) для нових співробітників, а також обіди для персоналу.

Подружіться

Компанія Buffer, що спеціалізується на соціальних мережах, має повністю децентралізовану команду. Інакше кажучи, центральний офіс відсутній. Всі співробітники працюють віддалено, що, як ми дізналися за останній рік, створює свої проблеми при прийнятті на роботу.

Підготовка триває шість тижнів, і на цей час кожен новачок отримує трьох «приятелів», у кожного з яких своя роль: лідер, той, хто розповідає про посадові функції, і той, хто знайомить з культурними цінностями компанії. Нові співробітники знайомляться з приятелями ще до початку роботи і часто спілкуються з ними протягом усього «стажування».

«Зав’яжи» знайомство

Офіси Pinterest розташовані по всьому світу. Незважаючи на це, усіх новачків привозять в штаб-квартиру в Сан-Франциско для офіційного введення в посаду.

Попередньо отримують ознайомлювальний лист з розкладом і можливість представитися компанії. У перший день всі нові співробітники зустрічаються на сніданку, а потім починається зустріч-знайомство.

Новобранців заохочують взяти участь у «в’язанні» (knitting) – цей термін використовується в Pinterest, щоб описати взаємодію з людьми, яка допомагає побачити речі з іншої точки зору.

Наставники Microsoft

Щотижня компанія Microsoft проводить для нових співробітників програму «Навчання нових співробітників» (New Employee Orientation або NEO). На NEO компанія розповідає про такі речі, як медична страховка, відпустка та IT-протокол. Звичайно ж, для пристойності проводиться кілька незручних зустрічей-знайомств.

Більшості новим співробітникам Microsoft призначає наставника, до якого необхідно звертатися кожен раз, коли виникають питання. У компанії заохочується культура допитливості.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu