Бізнес, Новини, Підприємництво, Поради, Топ

Власний бізнес: як знайти бізнес-ідеї

20 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Нас оточують блискучі бізнес-ідеї.

Правда, іноді складно помітити їх.

Власний бізнес: як знайти бізнес-ідеї - home-top, porady, entrepreneurship, news, businessВласний бізнес: як знайти бізнес-ідеї - home-top, porady, entrepreneurship, news, business

Правильно – зверніть увагу. Вам не потрібно бути неймовірно креативним або оригінальним (хоча здорово, якщо це так), щоб знайти хороші бізнес-ідеї.

Вам просто потрібно звертати увагу на те, що відбувається навколо вас.

Як тільки ви придбаєте звичку шукати бізнес-ідеї, вам буде важко зупинитися. І незабаром ви знайдете ідею, яка підходить саме вам.

Пошук нових бізнес-ідей – легко

Хороша новина в тому, що нас оточують бізнес-ідеї. Знайдіть проблему, яку потрібно вирішити, і достатню кількість людей, готових заплатити вам за її рішення, і у вас з’явиться бізнес-ідея. І «проблема» не повинна бути величезною і нездоланною. Якщо ви можете зробити досвід швидшим, дешевшеим, приємнішим або ефективнішим, швидше за все, там є можливість для бізнесу.

Ми думаємо, що після того, як ви приступите до виконання наведених нижче вправ, ви будете приємно здивовані тим, як досвід, розмови, дії і набори навичок об’єднуються, щоб запалити ідеї. На кількох етапах ми просимо вас скласти різні списки. Ви можете записати їх на картках або в блокноті або відстежувати їх в додатку для складання карт пам’яті.

Пошук нових бізнес-ідей – складно

Мабуть, найскладніше в пошуку ідей – це те, що ми схильні заважати собі самому. Ми отримуємо спалах натхнення і відразу ж відмітаємо ідею як занадто дурну, занадто складну або «це вже зроблено».

Так, будь-яка ідея може бути дурною, важкою або навіть неможливою, і факт в тому, що переважна більшість ваших думок не будуть «миттєвим бестселером». Але це не означає, що ви повинні все відразу викидати. Якщо ви дасте ідеї шанс, ви можете виявити, що вона не така складна або дурна, як ви думали. І навіть найбезглуздіша ідея може нести в собі насіння чогось кращого.

І не дозволяйте «це вже зроблено» зупиняти вас. Ви завжди можете взяти вже існуючу ідею і надати їй свій власний вигляд. Наприклад, супермаркети існують уже більше століття, але це не завадило Whole Foods або Trader Joe’s домогтися величезного успіху.

Коли справа доходить до генерації ідей, важливий обсяг. Так, більшість ваших думок не злетять і не принесуть вам мільйони, але це нормально. Чим більше ідей ви придумаєте, тим більше у вас шансів знайти хоча б одну або дві, які здійсненні та захоплюючі. Тому, коли ви переходите до стадії генерації ідей, залишайтеся відкритими для всіх ідей, які ви отримуєте, незалежно від того, наскільки вони ексцентричні або нестандартні.

Крок 1. Почніть з того, що вас запалює

Тут можна застосувати прислів’я «пізнай себе». Реалізувати ідею в геометричній прогресії складніше, якщо ви не горите нею. Витратьте деякий час на вивчення своїх захоплень, і у вас буде більше шансів придумувати ідеї, які дійсно працюють.

Складемо кілька списків.

Що у вас добре виходить?

Можливо, ви пристрасний майстер слова. Можливо, вам подобається розмовляти з незнайомцями, створювати презентації або виголошувати промови. Або, може бути, ви та людина, якій всі дзвонять, коли їх комп’ютер перестає працювати.

Розуміння і оцінка своїх здібностей може допомогти направити вас в напрямку цікавих бізнес-ідей, які (бонус) вам дійсно сподобаються. Не забувайте зберігати неупередженість. Уміння поводитися з числами не обов’язково означає, що ви повинні відкривати власний бухгалтерський бізнес (хоча це можливо). Це може бути корисно для таких підприємств, як репетиторство, або може означати, що, коли ви починаєте свій бізнес, ви повинні бути людиною «числа».

Якщо блискуча ідея не кидається в очі відразу, нічого страшного. Зрештою, ми всі ще на першому етапі. А поки просто почніть складати список того, чим ви любите займатися.

Що ви робите для забави?

Те, що ви захоплені конкретним хобі, спортом або іншим заняттям, не означає, що вам обов’язково потрібно намагатися заробляти на життя цим. Немає нічого поганого в тому, щоб робити щось просто тому, що вам це подобається, і не всі хобі та інтереси будуть працювати добре (або доставити стільки ж задоволення), якщо ви спробуєте перетворити їх в заробіток грошей.

Проте, якщо ви почнете займатися чимось заради розваги, це може дати вам велику перевагу. Безумовно легше і веселіше розбиратися в найдрібніших деталях того, чим ви щиро захоплені. Можливо, у вас вже є співтовариство ентузіастів-однодумців, до якого ви можете звернутися за ідеями та відгуками.

Це може бути в’язання, ліплення, приготування власного чайного гриба або гра в суботній футбольній лізі – чесна гра. Складіть список своїх улюблених хобі та занять.

Які теми вас хвилюють?

Подумайте про теми, якими ви просто не можете насититися. Може бути, ви не можете насититися британською літературою XIX століття. Може бути, ви могли б цілий день говорити про пивоваріння, італійські спортивні автомобілі або астрофізику. Або, може бути, ви захоплені соціальною справедливістю або проблемами навколишнього середовища.

Ваші улюблені теми можуть не привести безпосередньо до життєздатних бізнес-ідей, але увага до них може дати вам уявлення про те, що ви любите і чому ви це любите, збережіть свій розум активним і породьте абсолютно нові ідеї.

І можливо – вони можуть привести до успішної ідеї. Подивіться на Дена Карліна, колишнього ведучого радіошоу, який об’єднав свою любов до історії та варгейму зі своїм даром розповідати історії та створив серію подкастів «Hardcore History».

Ви, напевно, вже зрозуміли. Складіть список тем, які вам цікаві.

Крок 2. Шукайте проблеми, які потрібно вирішити

Кожен успішний бізнес вирішує якусь проблему. У пошуках ідей почніть шукати проблеми (є з чого вибрати) і подумайте, як ви могли б їх вирішити.

Що вас засмучує у вашому власному житті?

Переживши сексуальні домагання на роботі і жорстокі образи в Твіттері, Вітні Вулф вирішила, що жінкам потрібно більше контролю, особливо в Інтернеті. Вона створила додаток для онлайн-знайомств, який дозволяє жінкам все контролювати.

Тепер Bumble – одна з найбільш успішних програм для знайомств, а Вулф – наймолодша жінка-мільярдер в США.

З якими розчаруваннями ви стикаєтеся регулярно? Швидше за все, вас щось засмутило, та інших людей теж. Складіть список проблем, з якими ви стикаєтеся, від дрібних неприємностей до величезних проблем.

На що скаржаться люди?

Подивимося правді в очі: люди люблять скаржитися. Є межа того, що ви можете зробити з погодою або станом економіки, але якщо ви будете уважно стежити за тим, на що люди скаржаться, ви можете натрапити на деякі цікаві бізнес-ідеї.

Батьки скаржаться на необхідність дошкільного догляду за дітьми. Колеги скаржаться, що ніхто не може домовитися про те, яка повинна бути температура в офісі. Ваша сусідка по кімнаті скаржиться, що не отримує заслужену надбавку. У кожній з цих ситуацій є насіння бізнес-ідей.

Кожен раз, коли ви чуєте, як хтось на щось скаржиться, записуйте це.

З якими соціальними, економічними або екологічними проблемами стикається світ?

Доступне житло. Доступ до охорони здоров’я. Зміна клімату. Расова нерівність.

У світі багато проблем, і всі вони представляють можливості для правильного людини з правильними ідеями. Тесла – відмінний приклад. Ілон Маск зрозумів, що ми не можемо і далі покладатися на викопне паливо, і створив перший повністю електричний автомобіль, в якому використовувалися літій-іонні акумулятори. Він також багато інвестував в сонячну енергетику.

Складіть список «великих» проблем. Зверніть особливу увагу на ті, які особливо вас хвилюють.

Крок 3. Подаруйте собі новий досвід

Ви можете придумати ідею на мільйон доларів, сидячи на дивані та дивлячись останній епізод улюбленого серіалу. Але у вас набагато більше шансів придумати новаторські ідеї – на дивані або десь ще, – якщо ви постійно створюєте для себе новий досвід.

Цей крок не стільки про списки, скільки про створення нових перспектив.

Робити щось нове

Якщо ви коли-небудь хотіли спробувати свої сили в бджільництві, танцях в стилі хіп-хоп або скульптурі з металобрухту, чому б не спробувати? Не турбуйтеся про те, чи зможете ви перетворити це в кар’єру з продажу меду або навчання танцям. Просто спробуйте, тому що це щось нове, інше. Це кине вам виклик, підвищить вашу впевненість у собі, познайомить вас з новими ідеями і новими навичками, а також може підкинути деякі бізнес-ідеї.

Перейти в нові місця

А під новими місцями я маю на увазі нові, незнайомі місця. Якщо у вас є можливість познайомитися з новою культурою або мовою, робіть це. Але якщо ви цього не зробите, пошукайте способи познайомитися з чимось новим поруч з будинком.

Відвідайте музеї та галереї художників, про які ви ніколи не чули. Сходіть на фестиваль музичного жанру, про який ви нічого не знаєте. Якщо ви городянин, вирушайте в похід за місто. Якщо ви живете в передмісті, запишіться на екскурсію з вуличного мистецтва в найближчому великому місті. Відкриття нових місць допомагає наповнити творчий потенціал і підвищує ймовірність того, що ви придумаєте дійсно новаторські ідеї.

Зустрічати нових людей

Якщо ви екстраверт, ви, ймовірно, вже цим займаєтеся. Якщо ви інтроверт, це може бути трохи складніше, але все одно спробуйте. Це окупиться.

Зав’язуйте розмови з незнайомцями в поїздах і в магазинах. Відвідуйте зустрічі людей, які поділяють ваші інтереси. Якщо ви відвідуєте курс або семінар на етапі «Робити щось нове», візьміть за правило розмовляти хоча б з однією новою людиною на кожному занятті. Не знаєте, про що говорити? Скажіть їй, що ви шукаєте проблеми, які потрібно вирішити а-ля Етап 2, і подивіться, чим вони поділяться.

Чим більше людей ви зустрінете і поговорите, тим більше ідей ви зможете придумати.

Крок 4. Розвивайте хороші ідеї та звички

Сподіваюся, тепер ви знайомитеся з новими ідеями, людьми і заняттями, і у вас є списки речей, які вам подобаються і в чому ви хороші. Прийшов час тренувати свій мозок, щоб він став машиною для генерації ідей.

Медитувати

Це може здатися трохи нелогічним. Зрештою, медитація – це мистецтво не думати, що звучить так, як ніби це було б протилежністю придумування бізнес-ідей.

Але пам’ятайте, як раніше ми говорили про те, як важливо не заважати собі? Медитація допомагає вам у цьому, очищаючи розум від відволікаючих чинників, включаючи всі ці прикрі причини, за якими X, Y або Z не працюють або неможливі. У вас буде більше шансів отримати натхнення, якщо ви будете регулярно очищати і заспокоювати свій розум.

Це не повинно бути величезним зобов’язанням. Навіть п’яти хвилин в день достатньо, щоб відкрити для себе нову перспективу і дати вашим ідеям можливість розвиватися.

Щодня складайте списки ідей

Кожен день виділяйте 3-5 хвилин і записуйте якомога більше бізнес-ідей. Змушуйте себе кожен раз складати більш довгий список. Ідеї ​​не повинні бути практичними або навіть фізично можливими. Тут важливо виробити звичку записувати якомога більше ідей.

Це ще один спосіб піти з власного шляху. Коли ви зосереджені на викладі своїх ідей, ви не будете думати про всі причини, за якими вони не спрацюють. До того ж у вас з’явиться звичка придумувати ідеї.

Крок 5. Зберіть все разом

Гаразд, тепер саме час почати буквально все підключати. Ви можете використовувати своє програмне забезпечення для складання карт пам’яті або ручку і папір. Ви можете записати кожну ідею на окремій картці або взяти великий шматок плаката і вивести все на нього. Немає правильного чи неправильного варіанту, поки ви вкладаєте всі свої ідеї так, щоб їх можна було побачити.

Змішувати і поєднувати

Повернемося до тих списків речей, які ми любимо робити і про які думаємо, які ми почали на етапі 1. Додайте їх в своє програмне забезпечення для складання карт пам’яті або просто запишіть їх там, де ви можете їх побачити. Потім запишіть всі проблеми, з якими ви зіткнулися на етапі 2.

Потім додайте все, що привернуло вашу увагу з тих пір, як ви почали пробувати щось нове і знайомитися з новими людьми. Уривок розмови. Почуття тривоги. Момент розчарування.

Розклавши все це перед собою, ви можете почати бачити зв’язку, яку раніше не бачили.

Мозковий штурм з іншими людьми

Давайте змусимо ваших друзів працювати. Може бути, ви навіть зможете зателефонувати декому з тих захоплюючих людей, яких ви зустріли на Кроці 3. Особисте спілкування – це здорово, але якщо це неможливо, така платформа, як Zoom, стане гарною заміною. Постарайтеся залучити як мінімум 3-4 чоловік.

Поділіться своїми списками, поясніть, що ви шукаєте бізнес-ідеї, і попросіть всіх почати підкидати ідеї. Єдине правило? Тобі заборонено говорити «ні». Запишіть все і додайте в свій постійно зростаючий список ідей.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu