Інвестиції, Новини, Поради, Стартапи

Поради для успішної краудфандингової кампанії

18 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Не існує одного єдиного правила успіху для всіх краудфандингових кампаній, але є три ключових поняття, які ви маєте опрацювати, щоб розпочати свій успішний шлях до краудфандингу.

1. Спілкуйтеся зі спонсорами

“Сенс в тому: “Чи маєте ви хороший зв’язок з вашими спонсорами, навіть коли справи йдуть не так, як планувалося?”, – сказав Коннор Янг, засновник і генеральний директор Ample Foods.

Хорошою думкою є до кінця завершення кампанії повідомити спільноту, де можна буде зв’язатися з вами після її завершення, і чи плануєте ви взяти до уваги всі попередні замовлення на своєму вебсайті. Янг наголосив на важливості прозорості зі спонсорами протягом усього процесу, та навіть після закінчення кампанії. Він пояснив, що майже кожен запуск продукту затримується, тому потрібно бути готовим, що речі підуть не за планом, і реагувати на все чесно і прозоро.

Не соромтеся тримати ваших спонсорів в курсі справ після завершення кампанії. Успішна кампанія з краудфандингу зосереджується на підтримці відносин з прихильниками.

2. Поширюйте відповідні та привабливі маркетингові матеріали

Зібрання гарного пакету маркетингових матеріалів допоможе виділити вашу кампанію.

“Мова йде про створення емоційного зв’язку з ким-небудь так само, як і пояснювати, чим є цей продукт”, – сказав Янг. “Однією з дійсно вагомих причин чому хтось інвестував у першу чергу в Ample була – просто тому, що вони подумали, що я аутентичний хлопець та що я дійсно піклуюся та пристрасний до своєї справи.”

Кожного дня стартують нові краудфандингові кампанії, важливо відокремити свою кампанію від інших. Маркетингові матеріали, на додачу до розповсюдження кампанії серед вашої мережі контактів, як правило, є найкращим способом отримати визнання. Ample використовував коротке відео, щоб пояснити свій продукт під час своєї першої кампанії з краудфандингу.

3. Підготуйтесь до кампанії

Щоб отримати кращі результати краудфандингу, підготуйтеся до кампанії перед її запуском. Розкажіть спочатку своїй родині та друзям, що ви збираєтеся розпочати кампанію. Будьте активними в особистому та бізнес-акаунтах в соціальних медіа перед запуском кампанії краудфандингу. Використайте всі свої шанси бути поміченим вашими потенційними спонсорами.

Створення відповідних маркетингових матеріалів також потребує часу. Не намагайтеся знімати навчальне відео за день до початку кампанії. Дайте собі час, щоб зробити все правильно. Використайте декілька додаткових тижнів для розробки плану та хвилювання навколо кампанії та це може допомогти вам досягти мети краудфандингу.

Приклади успішних кампаній з краудфандингу

Не всі проєкти приречені на успіх, і лише деякі з них отримують значні обсяги фінансування.
Багато проєктів з відмінними ідеями закінчуються невдачею, тоді як інші з простими рішеннями процвітають поза всіма очікуваннями. Проєкти краудфандингу мають тенденцію більш вірусного методу зросту і, очевидно, досить непередбачувані без належного маркетингу.

“Однією з моїх улюблених інвестиційних кампаній на [Республіці] на сьогодні була RadioPublic”, – сказав Нгуєн, Генеральний директор і співзасновник платформи краудфандингу Республіка.. “Вони ніби як SoundCloud для подкастів і мають інвесторів, таких як The New York Times, материнська компанія WordPress і Корпорація Bose. Вони зібрали трохи менше $ 150,000 від деяких своїх найзахопленіших користувачів і слухачів. Для мене їхня траєкторія подібна до Gimlet Media – вони провели кампанію пайової участі зі збору 200 000 доларів США у 2014 році та були придбані компанією Spotify у лютому 2019 року.

Як ми вже зазначали, не всі краудфандингові платформи призначені для бізнесу. Після того, як у 2012 році набуло вірусного поширення відео, на якому студенти знущаються та залякують контролера автобуса, чоловік, який ніколи не зустрічався з тим контролером, вирішив запустити краудфандингову кампанію з метою відправити її (контролера) на заслужений відпочинок. Отримана підтримка з боку засобів масової інформації та громадськості допомогла зібрати понад 700 тисяч доларів, що дало їй достатньо коштів для не тільки для відпустки, але й для гарного виходу на пенсію.

Завершення кампанії

Після завершення краудфандингового збору коштів відбувається одна з трьох речей. Якщо збір коштів виявився невдалим у досягненні цільової суми, кошти повертаються до резервних. Деякі вебсайти для краудфандингу дозволяють компаніям все ж отримати всі гроші, які вони зібрали, попри невдачу досягти своєї мети – хоча це часто відбувається за додаткову плату.

Якщо збір коштів був успішним, компанія, організація або фізична особа отримують загальну суму зібраних коштів, за вирахуванням будь-яких платежів за обробку. Наприклад, Kickstarter стягує 5-відсоткову плату за розміщення збору коштів на додаток до іншої невеликої плати за обробку платежів. Ці платежі стягуються лише з успішних проєктів у сфері краудфандингу та не стягуються з тих, які не досягають своєї мети.

Кампанії з волонтерським фінансуванням за пайовим принципом участі відрізняються процесом завершення, оскільки стартап все ще має зобов’язання перед спонсорами. Ці зобов’язання різняться залежно від того, як відбувалися пожертвування.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu