Бізнес, Лайфхак, Новини, Поради

Як ефектно презентувати бізнес-стратегію

27 Травня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Стратегічне мислення – риса, яка відрізняє виконавців від лідерів. У свою чергу, розробка бізнес-стратегії – можливість продемонструвати лідерські якості. Щоб виступ запам’ятався, а ідея була прийнята колегами, важливо створити хорошу презентацію. І для цього може бути достатньо всього шість слайдів. Розповідаємо докладніше.

Хороші співрозмовники знають, наскільки важливий сторітеллінг. Щоб залучити аудиторію, недостатньо просто викласти плановані кроки і факти – потрібно розповісти історію. Для цього відмінно підходить електронна презентація: вона дозволяє управляти ходом оповіді та робити акцент на важливій інформації за допомогою візуальних елементів.

Як ефектно презентувати бізнес-стратегію - porady, news, lajfhak, businessЯк ефектно презентувати бізнес-стратегію - porady, news, lajfhak, business

Але перш ніж перейти до секретів успішної презентації бізнес-стратегії, уточнимо два основних моменти.

  1. Стратегія – це не план. План являє собою список тактик з поставленими термінами. Стратегія виходить за ці рамки: вона допомагає переконати аудиторію в надійності плану і заручитися її підтримкою. Тактика – це відповідь на питання «що», мета – «чому», а стратегія – «як».
  2. Стратегія – це не електронна таблиця. Незалежно від того, як була розроблена стратегія, в більшості випадків краще уявити її у формі слайдів (PowerPoint, Keynote, Google Slides). Електронна таблиця може послужити доповненням до презентації.

Успішна презентація складається з наступних слайдів:

Завдання

На першому слайді потрібно чітко сформулювати поставлену мету або бізнес-проблему, яку належить вирішити. Не бійтеся проявляти творчий підхід: на слайді можна розмістити пару пропозицій, графік, зображення або навіть поєднання всіх цих варіантів.

Незалежно від того, що ви виберете, прагніть до стислості. Сказане вами не обов’язково має повністю співпадати з тим, що написано на слайді. Ви можете уточнити деякі моменти і надати контекст словами. Не ставте багато тексту на екрані – нехай краще аудиторія зосередиться на вашій мові.

Інсайт

Кожна хороша стратегія починається з дослідження. Потім із зібраних даних витягуються один або кілька інсайтів.

Прості дані не є інсайтом – він представляє собою поєднання інформації та зроблених висновків, тобто спостереження і розуміння.

  • Спостереження: «Влітку світле пиво Coors Light займає велику частку ринку».
  • Висновок: «У спекотну погоду люди вважають за краще освіжаючі напої, такі як світле пиво».

Цей слайд має бути поданий в текстовому форматі. У деяких випадках можна показати ключові висновки або навіть зіставити набір даних і відповідний аналіз. Для більшої стислості все це можна помістити в додаток до презентації і показати при необхідності.

Принципи

Це перший слайд, який ілюструє стратегію. Він повинен бути коротким і зрозумілим, щоб привернути увагу і запам’ятатися після презентації. Ретельно підбирайте слова і стежте за граматикою. Шрифт, макет, темп і тон голосу – все це має значення.

Не менш важливо вибрати відповідний час для показу цього слайда. Як правило, зустріч триває одну годину. Деякі учасники можуть запізнитися на 5-10 хвилин. До 20 хвилин більшість вже будуть на місці, проте деякі можуть піти раніше, особливо співробітники керівних посад.

Тому уявіть найважливіший слайд між 10 і 20 хвилинами зустрічі – в цей період з більшою ймовірністю на зустрічі буде присутнє максимальне число учасників. Навіть якщо ваш керівник не встигне ознайомитися з деталями стратегії, він обов’язково запам’ятає її керівний принцип.

Візуальна модель

Стратегія передбачає: якщо вирішувати проблему певним чином, то можна досягти бажаного результату. Цей прогноз потенційної реальності, зроблений на основі даних, досвіду та ідей, можна представити у вигляді візуальної моделі.

Візуальна модель повинна демонструвати пріоритетність або співвідношення різних факторів і дій в процесі досягнення мети. Це може бути статистична модель, побудована на графіку, або просто слова і фігури, що показують теоретичні кроки.

Це один з найскладніших етапів створення презентації. Однак візуальна модель допоможе аудиторії зрозуміти запропоновану стратегію. Щоб переконатися в її ефективності, ретельно продумайте всі деталі, покажіть її колегам до виступу і попрацюйте з їх фідбеком.

Тактика

У цьому розділі необхідно включити всі деталі реалізації плану. Якщо завдання особливо складне, цій частині можна присвятити більше одного слайда. Але пам’ятайте: важлива не кількість, а якість. Використовуйте простий формат і лише найнеобхіднішу інформацію.

Перш ніж завершити роботу над цим розділом, прочитайте його і припустіть, які питання можуть виникнути у аудиторії. Переконайтеся, що готові на них відповісти. По можливості включіть ці дані в опис плану. Якщо відповіді відхиляються від теми, то краще помістити їх в додаток.

Терміни

Цей розділ можна об’єднати з попереднім, але в більшості випадків краще виділити окремий слайд. Тут вам потрібно відповісти на наступні питання.

  • Скільки тижнів або днів потрібно для кожного етапу представленого підходу?
  • Яких цілей ви плануєте досягти до певної дати?
  • Коли ви продемонструєте прогрес або результати ключовим учасникам?
  • До якого числа буде досягнутий бажаний результат?

Встановіть реалістичні цілі та по можливості постарайтеся виконати їх раніше поставлених термінів.

Висновок

За бажанням презентацію можна доповнити заключним слайдом. Це може бути список наступних кроків, мотивуюча цитата або прохання поставити питання, яка запросить глядачів до обговорення. Вибір відповідного варіанта буде залежати від стандартів компанії та самої аудиторії.

Додаткові поради

За кілька днів до виступу розішліть презентацію своїм колегам. Так учасники зможуть підготуватися, що підвищить якість питань і обговорень. В темі листа обов’язково вкажіть «попереднє читання», щоб його ніхто не пропустив.

Відрепетируйте виступ перед дзеркалом і не використовуйте замітки. Ви створили ці слайди, а значить, знайомі з представленою на них інформацією і не потребуєте в сценарії. Головне – пам’ятати історію та розповідати її з ентузіазмом.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu