Життя, Люди, Новини, Соціальні медіа

Небезпечна розвага: чому підліткам не місце в Instagram

25 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Офіційні особи Facebook в березні 2020 роки провели внутрішнє дослідження, яке показало, що популярний серед підлітків Instagram негативно впливає на те, як дівчата сприймають власний образ, тіло і своє життя. Але ці результати були приховані, компанія продовжила вести бізнес як ні в чому не бувало, пише Wall Street Journal.

Політика Facebook, спрямована на отримання прибутку, не дивлячись на документально підтверджену шкоду, нагадує діяльність компанії Big Tobacco, яка ще в 1950-х роках знала, що її продукція канцерогенна, але публічно заперечувала це і в XXI столітті. Але ті з нас, хто вивчає використання соціальних мереж підлітками, не потребують прихованих внутрішніх розслідувань, щоб розуміти, що Instagram шкодить дітям. Безліч рецензованих досліджень говорять про те ж саме.

Розуміння впливу соціальних мереж на підлітків є важливим, тому що майже всі вони щодня виходять в інтернет. За даними опитування Pew Research Center, 89% підлітків знаходяться в мережі «майже постійно» або «кілька разів на день».

Підлітки користуються Instagram частіше, ніж будь-якою іншою соціальною мережею. Це невід’ємна частина їх життя. Однак дослідження незмінно показують, що чим частіше діти використовують Instagram, тим гірше їх загальне самопочуття, самооцінка, задоволеність життям, настрій і прийняття свого тіла. За даними одного з досліджень, чим більше студенти коледжу використовували Instagram протягом дня, тим гірше в цей день був їх настрій.

Хворі порівняння

Але проблема Instagram не просто в тому, що він популярний. Є дві ключові особливості програми, які роблять його особливо небезпечним. По-перше, він дозволяє користувачам стежити як за знаменитостями, так і за однолітками, які викладають відфільтровані нереалістичні фотографії, створюючи ретельно продумане враження про ідеальне життя.

Хоча всі соціальні мережі дозволяють користувачам показувати світу тільки те, що вони самі хочуть, Instagram відомий можливостями редагування і фільтрації фотографій. Крім того, це платформа популярна серед знаменитостей, моделей та інфлуенсерів. Facebook – для некрутих футбольних мам, бабусь і дідусів. Для підлітків Instagram – це сприятливе середовище для соціальних порівнянь.

Люди, як правило, дивляться на оточуючих, щоб зрозуміти, як себе вести і як оцінювати власне життя. Підлітки особливо уразливі в цьому процесі. Кожен може пригадати, як переживав, чи приймуть його однолітки. Instagram посилює це занепокоєння. Досить складно порівняти себе з супермоделлю, яка виглядає фантастично (хоча і за допомогою фільтрів), але ще гірше, коли відфільтроване порівняння – це Наталі, яка живе по сусідству.

Негативне порівняння себе з оточуючими викликає заздрість до життя і тіла інших людей, які здаються ідеальними. Нещодавно дослідники навіть намагалися боротися з цим ефектом, нагадуючи користувачам Instagram, що публікації нереалістичні.

Не спрацювало. Негативні порівняння, зупинити які було практично неможливо, як і раніше викликали заздрість і занижували самооцінку. У деяких дослідженнях дівчатка-підлітки знали, що фотографії, які їм показували в Instagram, відретушовані і змінені, але як і раніше відчували себе гірше по відношенню до свого тіла після перегляду.

Об’єктивація і зображення тіла

Instagram також небезпечний для підлітків, тому що акцент на зображеннях тіла змушує користувачів надмірно замислюватися про те, як їх тіло виглядає в очах інших. Наші дослідження показують, що у дівчаток-підлітків – і все частіше у хлопчиків – уявлення про власне тіло як про об’єкт фотографії призводить до почуття сорому. Вони просто роблять селфі, щоб опублікувати пізніше, і заздалегідь вважають, що будуть погано виглядати в очах оточуючих.

Бути об’єктом, на який дивляться інші люди, не допомагає «поколінню селфі» відчувати себе сильними і впевненими в собі – це призводить до прямо протилежного ефекту. Це велика проблема для здоров’я, тому що незадоволеність тілом в підлітковому віці служить потужною і послідовною ознакою більш пізніх симптомів розладу харчової поведінки.

Facebook визнав те, що дослідники документували роками: Instagram шкідливий для підлітків. Батьки можуть допомогти, постійно обговорюючи з дітьми різницю між зображенням і реальністю, заохочуючи їх спілкуватися з однолітками особисто і не зациклюватися на селфі.

Велике питання полягає в тому, що Facebook буде робити з цими руйнівними результатами. Історія і суди аж ніяк не поблажливі до страусиної позиції Big Tobacco.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu