Країна, Новини, Технології

Опубліковано другу редакцію проекту про податки «Дія Сity»: які правила роботи з ФОП

04 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

1 листопада 2021 року на сайті Верховної Ради опублікували другу редакцію законопроєкту №5376, який описує податковий режим для Дія Сity. Коли цей документ проходив слухання у парламентських комітетах, до нього вносили виправлення, які IT-індустрія критикувала. AIN.UA розповідає, якою вийшла фінальна версія проєкту. Ділимося найцікавішим. 

Що за підсумком залишилося у другій редакції проєкту з обмежень роботи з ФОП? У прес-офісі Дія Сity повідомляють, що:

  • Компанії-платники податку на прибуток у розмірі 18%, у яких річний дохід не перевищує 40 млн. грн., зможуть працювати з ФОП без обмежень весь час роботи режиму «Дія Сity».
  • Для решти резидентів виплати на ФОП не повинні перевищувати 20% від загальних витрат. Для тих компаній, які сплачуватимуть податок на виведений капітал, суми бідьше ліміту обкладатимуться цим податком у розмірі 9%.
  • Компанії-платники податку на прибуток ті витрати на ФОП, які перевищують 20%, повинні включати до фінансового результату.
  • Обмеження щодо роботи з ФОП повною мірою запрацюють лише з 2025 року. До цього часу працюватиме перехідний період три роки: до 2024 року — без обмежень, у 2024 році без податків дозволять виплати, які не перевищують 50%.

Також, згідно з текстом другої редакції, зарплата співробітника (винагорода гіг-фахівця) у компаніях-резидентах не повинна сумарно за рік перевищувати 240 000 євро. Суму понад ліміт обкладатимуть податком на доходи фізосіб у 18%.

В асоціації IT Ukraine зазначають, що у другій редакції зберегли податкові ставки, обіцяні резидентам «Дія Сity» (ПДФО – 5%, ЄСВ – 22% з однієї мінімалки, військовий збір – 1,5%). Але водночас залишили обмеження щодо роботи з ФОП:

«Народні депутати зважили на побажання IT-індустрії щодо збереження податкових ставок для резидентів «Дія Сity». Але одночасно з цим вони встановили обмеження щодо залучення резидентами ФОП для виконання робіт або надання послуг, якщо така компанія є платником податку на прибуток на загальних підставах. Питання про те, наскільки критичним є вказане обмеження для IT-компаній, учасники фінансово-правового комітету асоціації обговорюватимуть вже наступного тижня», — каже виконавчий директор асоціації Костянтин Васюк.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu