Бізнес, Новини, Поради

Як назвати свій бізнес – 3 речі, які вам потрібно знати

08 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Nomen est omen.

Що означає у перекладі: «Ім’я – визначає».

Як назвати свій бізнес – 3 речі, які вам потрібно знати - porady, news, businessЯк назвати свій бізнес – 3 речі, які вам потрібно знати - porady, news, business

Отже, ви придумали відмінний продукт чи послугу, які хочете вивести на ринок, і тепер вам необхідно придумати назву для свого бізнесу, яка відображатиме всі переваги, які він запропонує вашим потенційним клієнтам, а також основні цінності вашого бренду.

Раз плюнути, правда?

Не зовсім так.

Це одне з найважливіших рішень, яке вам доведеться прийняти як підприємцю, і якщо враховувати, що це ваша початкова можливість справити незабутнє перше враження на ваших клієнтів та партнерів, то стане зрозуміло, скільки тут поставлено на карту.

Ось список корисних порад, які допоможуть вам пройти через цей складний процес та підкажуть, як ефективно назвати свій бізнес.

Неправильна назва може зашкодити вашому бізнесу

Як назвати свій бізнес – 3 речі, які вам потрібно знати - porady, news, business

Cadabra. Хочете вірте, хочете ні, але саме так Джефф Безос спочатку назвав Amazon, бажаючи, щоб це нагадувало «Абракадабру».

Однак його адвокат неправильно почув це як «cadaver» («труп» англійською), і це явно було ознакою того, що, можливо, обрана назва — не така вже й хороша ідея.

Нова назва Amazon була обрана, щоб вказати розмір бізнесу і відповідати його першому слогану – «Найбільша книгарня Землі». Крім того, коли був запущений Amazon, списки вебсайтів були в алфавітному порядку, тому вибір літери А міг дати поштовх ранжируванню в пошукових системах.

Цей приклад показує, як ім’я, яке важко почути, вимовити чи написати за літерами, може вплинути на ваш бізнес.

Той факт, що назву занадто складно сказати або запам’ятати, негативно вплине на впізнаваність вашого бренду.

Якби Джефф Безос зберіг назву Cadabra, сьогоднішній найбільший і найвпливовіший онлайн-рітейлер, ймовірно, виявився б як труп – похований і забутий.

Існують фірмові найменування продуктів, як “Ескімо”, наприклад, які стали настільки популярними, що люди почали використовувати їх для позначення загального класу продуктів.

По суті вони перетворилися на універсальні товарні знаки.

Однак це не означає, що вам слід вибирати загальну назву, яка не зможе вказати, в якій галузі ви працюєте. Коли ви тільки починаєте бізнес, дуже важливо виділятися всіма можливими способами, що також стосується і вашого імені. В іншому випадку ви ризикуєте змішатися з натовпом і стати однією з багатьох компаній, що пропонують ті ж чи схожі продукти.

  • Western Union раніше була службою паперових телеграм.
  • Nokia починала як продавець гумових чобіт.
  • Колись Shell продавав справжні мушлі.

З часом ці компанії змінили свій напрямок і переосмислили себе як служби грошових переказів, компанії з виробництва смартфонів та нафтової компанії відповідно.

Як ви можете бачити, їхні імена були змінені, і вони могли зберегти їх, не жертвуючи власним капіталом.

Отже, мораль цієї історії полягає в тому, щоб сказати вам, ви не повинні захоплюватися і вибирати надто описову назву на випадок, якщо в майбутньому вирішите провести ребрендинг.

Нездатність провести дослідження товарних знаків та перевірити, чи існує компанія з такою самою назвою

Отже, першим кроком до назви вашого бізнесу повинен бути пошук потрібного вам імені в Google і базі даних товарних знаків, щоб дізнатися, чи воно доступне. Це заощадить вам багато часу і грошей, які в іншому випадку ви витратили б на брендинг вже зайнятого імені.

Навіть якщо назва юридично не зареєстрована як товарний знак, компанія, яка почала її використовувати першою, має на це право.

Вибір імені, занадто схожого на ім’я конкурента, подібний до поцілунку смерті

Це правда, що шпигувати за вашими конкурентами і брати приклад з них, коли мова заходить про різні бізнес-ідеї та методи — це те, що порекомендують багато маркетологів, але необхідно провести межу і не наслідувати їх вже популярне ім’я.

Більше того, зміна пари літер та гра слів теж не найкраща ідея.

Тому не плутайте свою цільову аудиторію, оскільки вони завжди будуть вибирати бренд, з яким вже знайомі, і коли ви тільки намагаєтеся знайти своє місце під сонцем, вам потрібно бути оригінальним та унікальним, якщо хочете, щоб вас помітили та запам’ятали.

Ще одна дорога помилка – не перевірити своє ім’я на цільовій аудиторії

Коли ви складаєте короткий список варіантів назви свого бізнесу, вам слід протестувати кожен із них. Назва має резонувати з вашою цільовою аудиторією та точно передавати ваші основні цінності та послання.

Як вибрати хороше ім’я?

Існують різні методи, які ви можете використати, коли справа доходить до створення назви вашої компанії.

Чого вам не слід робити, то це поспішати і потрапляти під вплив останніх короткострокових тенденцій.

Перш за все, проведіть домашню роботу та уважно вивчіть доступність назви, розвіявши таким чином сумніви, що будь-яка існуюча компанія вже використовує це ім’я, що вам подобається.

Крім того, відповідно до закону, назва компанії повинна вказувати на її юридичний статус, що означає, якщо ви відкриваєте власну компанію, до назви вашої компанії слід додати абревіатуру ІП.

Якщо відповідальність вашої компанії обмежена, абревіатура ТОВ має бути частиною назви.

Є ще один технічний фактор, який відіграє невід’ємну роль у створенні ефективного бренду – SEO. Його важливо враховувати, якщо ви бажаєте підвищити свій рейтинг.

Оскільки пошукова оптимізація — це не те, що припускає самостійний підхід, рекомендується залучити спеціаліста з SEO, який допоможе вам знайти найкращий варіант. На щастя, знайти надійного виконавця, що спеціалізується на SEO, не так вже й складно, тому не ухиляйтеся від цих інвестицій, оскільки вони окупляться.

Тепер обговоримо кілька рекомендацій, які допоможуть вам зорієнтуватися в лабіринті вибору назви вашої компанії.

Ось три категорії назв компаній, які підкажуть вам, з чого почати:

1 – Вигадані імена

Як назвати свій бізнес – 3 речі, які вам потрібно знати - porady, news, business

Це категорія, яка майже точно гарантує, що ім’я, яке ви придумаєте, буде унікальним.

Використання слів, які неможливо знайти у словнику, або тих, що рідко використовуються або мають особливе значення, може допомогти вашому бізнесу привернути увагу вашої цільової аудиторії.

Наприклад, Google – це вигадане слово, утворене від іншого неологізму – googol (гугол).

Його вигадав дев’ятирічний Мілтон Сіротта, племінник американського математика Едварда Каснера.

Це число, представлене цифрою 1, за якою слідує 100 нулів, що чудово ілюструє міць цієї пошукової системи та кількість пошукових запитів, які вона виконує щодня.

2 – На основі вашого імені або імені вашого ділового партнера

Як назвати свій бізнес – 3 речі, які вам потрібно знати - porady, news, business

Назви компаній Ben & Jerry’s, Johnson & Johnson, Goldman Sachs, Walt Disney і навіть Adidas складаються з імені та прізвища їхніх засновників.

Такі назви компаній можуть успішно витримати випробування часом, особливо якщо історія бренду та оповідання добре розроблені та узгоджені.

3 – Назви, які  говорять самі за себе

Як назвати свій бізнес – 3 речі, які вам потрібно знати - porady, news, business

Така назва може здатися узагальненою, але, якщо ви поєднаєте її з індивідуальним підходом, вона може стати дуже потужною і незабутньою.

Наприклад, United Airlines, Kraft Foods чи Barclays Bank є чудовими ілюстраціями відомих брендів.

Хоча деякі люди можуть вважати їх нудними, такі торгові марки виграють від усунення плутанини щодо того, що вони продають чи роблять.

Загальні поради про те, як назвати свій бізнес

Навіть якщо назва, на якій ви зупинилися, здається крутою і милою, вона все одно потребує перевірки на реальність.

Абревіатури

Так, цей підхід працює для DHL, UPS та IBM, але це може бути не найкраще рішення, коли нова компанія з такою загадковою абревіатурою замість повної назви лише виходить на ринок.

Як тільки ваш бізнес почне розвиватися, і ви створите міцну базу клієнтів, можете почати скорочувати назву своєї компанії та подивитися, як відреагує ваша аудиторія, проте можна з упевненістю сказати, що абревіатура навряд чи запам’ятається, якщо вони вперше почують про вашу компанію.

Милі імена та словесні ігри

Незалежно від того, наскільки привабливо зробити каламбур і назвати дитяче кафе «Біля блюдечок» або доставку суші «ЕбіДойобі», це не завжди виходить так, як ви очікуєте, коли називаєте свій бізнес.

Не всі мають однакове почуття гумору, і ви можете навіть образити свою аудиторію.

Думайте глобально

Не обмежуйте себе тим, щоб бути привабливими лише для людей, які мешкають у прилеглих районах.

Таким чином, додавання назви міста, в якому ви живете, у назву вашої компанії не зовсім вдалий крок, тому що зрештою ви опинитеся у списку разом з іншими місцевими компаніями зі схожими назвами.

Уникайте дефісів, коли ви називаєте свій бізнес

Запам’ятати назву компанії може бути непросто, коли люди щодня стикаються з сотнями та тисячами рекламних та маркетингових повідомлень.

Додаючи дефіс до назви вашого бренду, ви додатково ускладнюєте та ускладнюєте запам’ятовування. Те ж саме стосується і вашої вебадреси.

Говорячи загалом, рекомендується узгоджувати свої зусилля щодо брендингу у тому сенсі, що ваше ім’я, вебадреса та ідентифікатори в соціальних мережах мають бути однаковими, щоб уникнути плутанини.

Емоційний відтінок

І останнє, але не менш важливе: необхідно з’ясувати, який емоційний відгук відчувають ваші друзі, сім’я та випадкові члени вашої цільової аудиторії стосовно обраного вами імені. Можливо, у їхній свідомості воно звучить зовсім інакше, тому обов’язково проведіть тест, перш ніж запускати процес брендингу.

Неймінг може бути незвіданою територією для недосвідченого підприємця. Тому ми сподіваємося, що ці поради можуть пролити деяке світло на цей складний процес і допоможуть вам знайти спосіб назвати свій бізнес.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu