Люди, Новини, Технології

«Далі — невідомість»: співзасновник GitLab Дмитро Запорожець йде з компанії

12 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Співзасновник та автор ідеї компанії GitLab Дмитро Запорожець оголосив, що йде з компанії. На цей момент він обіймав посаду Engineering Fellow та керував інженерною складовою роботи GitLab. Про це пише AIN.UA, ділимося найцікавішим.

Нагадаємо, 14 жовтня 2021 року GitLab вийшла на IPO на біржі Nasdaq. Наразі капіталізація GitLab становить $18,4 млрд, частка Запорожця — 2,5% або понад $450 млн.

Дмитро розповів, що він повністю залишає компанію, це не відпустка або сабатікал. Він поки не знає, чи переїжджатиме з Харкова кудись ще й зараз хоче відпочити, у найближчих планах — присвятити час друзям, подорожам та книгам.

«Я зробив те, що планував. Далі новий етап у житті. Я радий за компанію та за те, чого вдалося досягти за 10 років роботи над проєктом. Трохи сумно, але це — гарний смуток, бо залишаєш щось справді гарне», — сказав він.

Як розповів Дмитро в офіційному блозі, на старті бізнесу він говорив CEO GitLab Сіду Сейбрандей, що хоче присвятити компанії 10 років. Так співпало, що за 10 років, у жовтні 2021 року компанія вийшла на IPO.

«Сьогодні я хотів би розповісти спільноті GitLab, що йду зі своєї позиції Engineering Fellow. Я виконав своє бачення розвитку компанії на 10 років і відчуваю, що можу піти з гордістю за те, чим став GitLab і вірою в його майбутній шлях», — пише він.

Дмитро також згадує про те, як змінювалася компанія за цей час і як відповідно змінювалася його роль у ній:

«Повноцінно я розпочав роботу в GitLab в 2013 році. Хтось із команди нещодавно питав мене, як звучала моя посада, коли я почав працювати у компанії на фултаймі. І відповідь була: Дмитро. У мене не було формальної посади на початку.

Перша моя офіційна позиція звучала як CTO. Досить багато трапилося за цей час. Я писав дуже багато коду, смержив безліч мерж-реквестів. У мене все ще — найбільша кількість комітів у головному репозиторії. Ми будували все з нуля, я працював у тісній зв’язці з нашим першим фронтенд-розробником та першим UX-дизайнером.

До жовтня 2018 року компанія зросла до розміру, коли CTO вже не міг більше писати код. Я перейшов на роль Engineering Fellow та працював над кількома новими фічами у продукті.

Це був чудовий досвід – брати участь в еволюції GitLab у DevOps-платформу. Від простого source control-софту до платформи, яка допомагає вам швидше та краще розробляти софт. Я дуже радий, що брав участь у розвитку GitLab […]. Для мене було честю бути в Нью-Йорку минулого місяця і допомагати Сіду вдарити в дзвін на Nasdaq і бачити, як GitLab стає публічною».

«Це були неймовірні 10 років із моменту, коли ти заснував проєкт. Дякую за створення GitLab і за те, що зробив його open source, за те, що ми разом пройшли цю подорож і за те, що дбав про компанію ці 10 років. Разом дзвонити в дзвін на відкритті торгів у Nasdaq було для мене чудовим досвідом, і мене дуже надихає продовження роботи над тим, що ми створили разом. І хоча ти йдеш з позиції Engineering Fellow, ми все одно залишатимемося на зв’язку, а твоя спадщина житиме в компанії», — написав CEO GitLab Сід Сейбрандей.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu