Spectr WF 25, Історії, Новини, Стартапи, Топ

GitLab в “Алеї слави”: історія успіху конкурента GitHub

15 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

У проєкті Spectr Walk of Fame збираємо досьє на українські компанії, які варті того, аби про них знати, читати та хотіти в них працювати.

Spectr WF 25 проєкт, що відзначає українські компанії, досягнення яких є визначними для вітчизняного та світового підприємництва.

Упродовж року ми розповідатимемо про стартапи та бізнеси, чий досвід надихає молодих підприємців, розробників, талановитих українців створювати цінності й успішно реалізовувати їх через продукти та послуги, які змінюють якість життя.

Аби потрапити до списку та номінувати свою компанію, подавайте заявку тут

ТОП-6 крутих фактів про GitLab

1

Систему використовують понад 100 000 організацій, включаючи IBM, китайського гіганта електронної комерції Alibaba, японську Sony, Юліхський дослідницький центр, NASA, CERN, Invincea, видавництво O’Reilly, Обчислювальний центр Лейбніца (LRZ) і фонд GNOME, KDE.

2

Фонд відомого американського актора Ештона Катчера Sound Ventures інвестував в український стартап GitLab.

3

2016 року Дмитро Запорожець (власник компанії) потрапив до Forbes 30 Under 30 в категорії Enterprise Tech.

4

2018 року компанія GitLab залучила 100 мільйонів доларів у фінансуванні Series D, вартість компанії склала 1.1 мільярд доларів.

5

У квітні 2021 року Forbes опублікував список 30 кращих українських стартапів. GitLab знаходиться на першому місці. Оцінка – $6 млрд. Розмір залучених інвестицій – $434 мл.

6

14 жовтня платформа для спільного розроблення GitLab вийшла на американську біржу NASDAQ (тікер – GTLB) з оцінкою орієнтовно $11 млрд. Після дебютного дня торгів акції компанії виросли на 35%. На момент написання тексту капіталізація становить $14,9 млрд.

GitLab в “Алеї слави”: історія успіху конкурента GitHub - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Дмитро Запорожець та Сід Сібранджі

GitLab: історія злету

Все почалось з того, що Дмитро Запорожець у вільний час цікавився програмуванням. В той час хлопець навчався в Харківському національному автодорожньому університеті та вивчав комп’ютерну діагностику автотранспорту.

В студентські роки Дмитро думав, що буде коли-небудь працювати в проєктувальному бюро. Але вже на третьому курсі зрозумів, що в перспективі кар’єрні можливості поки що обмежуються автосервісом. Водночас у Запорожця було одне хобі, йому подобалось працювати з комп’ютерами й більшу частину вільного часу проводив за іграми. Дмитро вивчив С, написав для Windows копію двох рівнів Mario, і навіть розпочав навчання в академії на програміста, але не закінчив.  З головою поринув у вебпрограмування, вивчив  PHP, HTML та Ruby. У 2011 році Дмитро працював в Sphere Software, в роботі часто використовував GitHub.

GitLab в “Алеї слави”: історія успіху конкурента GitHub - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Раніше не всі клієнти хотіли хостити свої продукти в хмарі, у зв’язку з цим компанія використовувала self-hosted-рішення. Але компанії доводилося стикатися з self-hosted-інструментами десятирічного віку (наприклад, GitWeb), випрошувати, щоб виділяли репозиторій на GitHub всередині організації. При роботі над своїми проєктами була та ж проблема.

Дмитро розповів, що замінити було нічим, крім GitHub FireWall Edition, але його вартість складала від $5000 на рік на 20 користувачів. Завдяки цьому з’явилася ідея створити аналог GitHub, який можна було встановити на свій сервер – що-небудь просте, з базовими функціями: код-рев’ю, issue tracker, здача проєктів, додавання користувачів з ключами в проєкти. Запорожець з колегою Валерієм Сизовим почав працювати над проєктом вихідними й вечорами, перша версія GitLab з’явилася вже в жовтні 2011 року.

З 2011 року навколо GitLab почала формуватися спільнота, серед користувачів з’являються бізнеси. Компанія, в якій Запорожець тоді працював розробником, теж перейшла на його сервіс. У 2013 році до GitLab приєднався новий фаундер й інвестор – нідерландський підприємець Сід Сібранджі, він був зацікавлений зробити з ідеї Дмитра SaaS платформу.

У 2014 році GitLab зареєстрували як компанію, а вже до 2015 року проєкт виріс до 10 осіб, а до осені цього ж року, після першого seed-раунду – до 50. Цікаво, що на відміну від багатьох проєктів з українськими співзасновниками, у GitLab немає в Україні офісу розробки або R&D. IT-фахівців набирають по всьому світу.

GitLab в “Алеї слави”: історія успіху конкурента GitHub - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Як працює GitLab

GitLab – opensource-платформа для розробки програмного забезпечення. Вона дозволяє багатьом розробникам, які паралельно працюють над одним продуктом, документувати й координувати свою роботу.

Система робить “відбитки” всіх файлів коду на певному етапі, що дозволяє реконструювати процес розробки покроково для необхідних подальших модифікацій.

GitLab у соцмережах:

Як влаштуватись на роботу у GitLab

Актуальні вакансії:

Engineering

Customer Support

Support Engineer, APAC

Development

Senior Backend Engineer, Manage: Access

Ops

Frontend Engineer, Configure

Senior Backend Engineer, Release

G&A

Accounting

General Ledger Accountant

Senior Manager, Revenue Accounting

Business Technology

IT Systems Engineer

Senior Data Engineer

Senior Data Scientist

CEO

Strategy and Operations Staff

Product

Product Management

Pricing Analyst

Більше вакансій ви можете знайти на офіційному сайті компанії.

Залучені інвестиції

  • У 2021 році розмір GitLab залучив $434 мл.
  • У вересні 2019 року GitLab залучив $268 млн в рамках раунду серії E. Компанію оцінили в $2,7 млрд. Інвестори – банк Goldman Sachs, фірма Iconiq Capital, венчурний фонд Y Combinator.
  • У вересні 2018 року GitLab залучила $100 млн і стартап став єдинорогом. Його оцінили в 1,1 млрд доларів.
  • У жовтні 2017 року GitLab залучив $20 млн в рамках раунду С. Провідним інвестором виступив GV (Google VENTURES).
  • У вересні 2016 року стартап отримав $20 млн інвестицій серії В від August Capital, Khosla Ventures і Y Combinator.
  • У вересні 2015 року фонд Khosla Ventures в рамках раунду А влив інвестиції в розмірі близько $4 млн.
  • У липні 2015 року проєкт залучив $1,5 млн посівних інвестицій. У раунді взяли участь 500 Startups, Crunchfund, Sound Ventures Ештона Кутчер, фонди Liquid 2 Ventures і Khosla Ventures.

GitLab в “Алеї слави”: історія успіху конкурента GitHub - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Мотивація від засновників GitLab: цитатник

Дмитро Запорожець

Про Y Combinator

“Y Combinator дуже допоміг нам з фокусом і підходом: у вас є цифра, фокусуйтеся на ній, know your numbers. Допомогли тим, що постійно штовхали вперед: раніше краще, ніж пізніше, неважливо як. Коли всі навколо – підприємці, всі роблять
божевільні речі, потрібно швидко рости, переймаєшся зовсім іншим майндсетом. Вище, швидше, сильніше”.

Про ідею

“Наша ідея в тому, щоб розробник прийшов з ранку на роботу, відкрив GitLab – та інші продукти йому більше не були потрібні. Щоб все, починаючи від чату і закінчуючи деплоєм, відбувалося на наших платформах. Ми хочемо покривати повний спектр розробки та операцій. Від issue tracker, планування, road maps, розробки, менеджменту – і до упаковки в контейнери, до релізу, до моніторингу. Ми вже давно вийшли за рамки конкуренції з GitHub”.

Про компанію, коли вона почала коштувати більше мільярда доларів

“В цей момент я відчував натхнення, щастя і гордість. Мікс почуттів. Коли я починав GitLab, був упевнений, що опенсорсний проєкт і фінансово-успішна компанія – несумісні. Радий, що помилявся”.

Про Україну на глобальній tech-карті

“Буває, коли у країни дуже багато фахівців, а рівень кваліфікації низький. І буває навпаки, коли рівень високий ось тільки їх мало. А в Україні є і кількість і якість в прийнятних рамках. Це наша сильна сторона. GitLab тісно пов’язаний
з Україною. Перша версія GitLab з’явилася саме тут. Я провів більшу частину часу в Україні, працюючи над проєктом. І впевнений, що GitLab може надихати майбутні українські стартапи”.

Сід Сібранджі

Про один з принципів GitLab

“Ми вимірюємо результати, а не робочі години: «Ми не можемо і не хочемо знати, як довго ви працюєте. Ми навіть не хочемо, щоб ваш менеджер говорив з вами про це – крім випадків, якщо ви занадто багато працюєте».”

Про конкурентоспроможність

“Щоб бути конкурентоспроможними сьогодні, компанії повинні бути в десять разів швидшими, щоб вийти на ринок. Ми завчасно зробили ставку на те, що підприємства виграють від використання єдиного додатка для команд DevOps, щоб прискорити і безпечніше виводити продукти на ринок”.

Старший менеджер команди по культурі GitLab Даррен Мерф

Про прозорість компанії

“Більшість компаній побоюються, що прозорість спровокує хаос. Але правда в тому, що влада має на увазі відповідальність. Люди тут розуміють, що це привілей”.

Про віддалену роботу

“Один новий співробітник скаржився на відсутність соціальних аспектів офісу – від робочих активностей до «щасливих годин». Так тривало доти, доки він не побачив, скільки грошей він заощадив на новому одязі, адже в GitLab немає ніякого
дрес-коду”.

Останні новини:

Forbes Ukraine випустив перший рейтинг українських стартапів. Лідирує Gitlab, сукупна оцінка – від $9 млрд

У квітні 2021 року Forbes Ukraine опублікував перший рейтинг найуспішніших українських компаній. У ньому редакція вибрала й оцінила 30 кращих технологічних компаній з українським корінням. Рейтинг сфокусований на продуктових компаніях, які
зберегли основні ознаки стартапу: є незалежними бізнесами, не займаються розробкою під ключ і створюють глобальні рішення. Їх заснували українці, і в Україні ж створюють ключові технології. Перше місце дісталось GitLab з оцінкою $6000 млн.

Оцінка заснованого Дмитром Запорожцем стартапу GitLab зросла до $6 млрд

Третій рік поспіль виходить Enterprise Tech 30 – це список з 30 компаній, здатних зробити «тектонічні зрушення» в поліпшенні роботи корпорацій. У 2021 році в список потрапила компанія GitLab з українським засновником.

У списку найдорожчих стартапів світу – 4 з українськими коренями. Вони коштують понад $1 млрд

Аналітична платформа CB Insights зібрала всі стартапи, які оцінюють більше ніж у $1 млрд, в один список – «Глобальний клуб єдинорогів». У ньому чотири компанії, які пов’язані з Україною. Ми в UAspectr ділимося з вами найцікавішим.

Занадто вільна, щоби продатися. 5 цікавих фактів про GitLab та її IPO

Редакція Vector зібрала п’ять цікавих фактів про компанію Gitlab та її розміщення на біржі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu