Бізнес, Життя, Новини, Підприємництво

Вчені назвали 4 причини, за якими підприємці щасливіші за найманих працівників

12 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Незважаючи на високий рівень стресу, ненормований робочий графік та нестачу вільного часу, підприємці найчастіше виявляються щасливішими за найманих працівників. Чому так виходить? Ось чотири критерії, які дозволять визначити, наскільки ви є щасливим підприємцем.

Ваша пристрасть сильніша за стрес, який ви відчуваєте на роботі?

Підприємці задоволені життям і роботою. Такий висновок огляду 100 академічних досліджень у галузі підприємництва та благополуччя, проведеного Уте Стефан (Ute Stephan), професором у Королівському коледжі Лондона. Про це пише Wall Street Journal.

Вчені назвали 4 причини, за якими підприємці щасливіші за найманих працівників - entrepreneurship, news, zhyttya, businessВчені назвали 4 причини, за якими підприємці щасливіші за найманих працівників - entrepreneurship, news, zhyttya, business

Пристрасть до роботи підштовхує підприємців більше працювати, менше спати та відчувати більше стресу. Через це їхній рівень щастя не можна назвати стабільним. Проте, за словами Стефана, відчуття, що ви робите щось важливе і є власним начальником, переважує ці недоліки.

Ви прагнете до правильного зростання?

Підприємці не стають щасливішими в міру зростання бізнесу. Шведське дослідження тисячі малих підприємств показало, що їхні власники були не менш щасливими, ніж ті, хто керує великими компаніями.

Як так? Хоча у голів великих бізнесів вищий рівень фінансового задоволення, водночас вони страждають від величезного стресу через більшу кількість роботи та меншу кількість вільного часу.

Задоволеність роботою переважує задоволення від відпочинку?

Коли підприємці лише починають займатися бізнесом, вони зазвичай думають, що за кілька років стануть щасливішими. Опитування тисячі німецьких підприємців у період з 1991 по 2013 рік показало, що через п’ять років вони були менш щасливими, ніж очікували. Це тому, що у перші роки після заснування компанії підприємці працювали більше, ніж планували.

Щоб не потрапити в цю пастку, автор дослідження і професор політичної економії Базельського університету в Швейцарії Алоїс Штуцер (Alois Stutzer) радить підприємцям-початківцям скласти бізнес-план і позначити життєві цілі, не пов’язані з роботою.

Чи дає підприємництво почуття значущості та автономію?

Уте Стефан опитала 22 тис. осіб у 16 ​​європейських країнах і виявила, що в останні два тижні вони були щасливішими за найманих працівників з двох причин: вони бачать глибокий зміст у роботі та насолоджуються свободою прийняття рішень.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu