Бізнес, Маркетинг, Новини, Топ

Nebo ideas agency: надзвичайні бізнес-рішення

15 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Нумо знайомитися, ми — маркетингова агенція Nebo ideas agency. Розширюємо горизонти для брендів, створюємо нові ТМ та запускаємо їх на ринок, вигадуємо крафтовий креатив та віримо, що неможливе не існує, адже раніше в космос літали лише космонавти, а зараз усі, хто має кілька мільйонів. А згодом пропозицій стане ще більше й на місяць почнуть продавати проїзні. 

У своїй колонці ми прослідкуємо за цікавими бізнес-рішеннями, які схвилювали маркетинговий ринок, а їхні результати стали невіднятною частиною культури тієї чи іншої частини світу.

Nebo ideas agency: надзвичайні бізнес-рішення - home-top, news, online-marketing, businessNebo ideas agency: надзвичайні бізнес-рішення - home-top, news, online-marketing, business

Людина завжди вигадувала щось нове та намагалася продавати. Спочатку це були просто товари задля необхідності жити та виживати, а потім понеслось: феодали, королі, золото, раби, біржі, мануфактури тощо. Світом почали правити бізнес-рішення.

Nebo ideas agency: надзвичайні бізнес-рішення - home-top, news, online-marketing, businessМожна нескінченно копати у пошуках золота, а можна грабувати банки, як це робили на Дикому Заході, адже все у світі крутиться завдяки чи через гроші. Ось навіть при славному комунізмі — ідеології загального блага, — процвітало бізнес-рішення забрати 70 відсотків урожаю селян (продрозкладка). Після введення нової економічної політики забирали вже 30 відсотків, і наче й добробут, а разом з ним й економіка почали рости. Але ні. Людське щастя при комунізмі не шанувалося, тому вдале підприємницьке рішення вдало згорнули.

Nebo ideas agency: надзвичайні бізнес-рішення - home-top, news, online-marketing, business

До речі, постулатами НЕПу скористувався Ден Сяопін, що спричинило монструозний стрибок китайської економіки у 80-х роках 20-го століття. Тому деякі рішення можна повторювати та повторювати. Розуміємо, хтось може дорікнути, що ми не акцентуємо на моральному боці бізнес-успіхів комуністичного режиму, але, на жаль, ми не можемо змінити щось у минулому, тому констатуємо факти.

Nebo ideas agency: надзвичайні бізнес-рішення - home-top, news, online-marketing, business

Може скластися враження, що бізнес-рішення — це перш за все зміни продукту чи його споживання, але згадаємо геніальний приклад жувальної гумки, коли почали показувати дві подушечки, й споживання продукту виросло. Просто вона почала швидше закінчуватися.

Важливо було показати рекламу майбутньому споживачу, а він, як нам відомо, не хоче дивитися рекламу. Але як чудово, що є американський футбол — не гра, а ідеальне бізнес-рішення для багатьох брендів. Вже мовчимо про Super Bowl, який став загальним іменем у світі маркетингу, й окремі рекламодавці накопичують гроші протягом року задля 30 секунд в легендарній перерві.

Та й взагалі вся гра побудована для зручностей маркетингу: двохвилинні попередження, які заповнюють рекламою, зупинки, челенджі, повторні перегляди епізодів і всюди вона — реклама, мільярдний прибуток для ліги. Це не європейський футбол з банерами навколо поля та назвами брендів на футболках.

Але й тут бувають вірусні кейси, в яких у реальному світі можна отримати знижку. Це здавалося неймовірним, але тепер VAR може не лише залишити без пенальті, але й надати вам знижечку.

До речі, про футболки та американський футбол. На початку 2000-х коледж Пенн Стейт страждав від проблем з командою та результатами. Звісно, глядачу не приходили на стадіон. Менеджер команди запропонував зробити безкоштовний вхід на гру тим, хто прийде в білій футболці. Так почалась історія матчу “White Out”.

Наразі ця легендарна гра збирає по 110 000 глядачів, а ціна квитка стартує від 250 доларів. Ось таке просте бізнес-рішення, адже у всіх студентів є біла футболка.

Загалом підхід американців до будь-якої справи — це і є, по суті, бізнес-рішення. Наприклад, Чак Паланік, який написав “Бійцівський клуб”, у своїй книзі “Consider This” дуже детально, хоча й без прямих натяків, дає чіткі вказівки як написати книгу, щоб вона добре продавалася, не стала канонічною для школярів, не отримала Пулітцерівську премію, а щоб читач віддав за неї свої власні гроші.

Nebo ideas agency: надзвичайні бізнес-рішення - home-top, news, online-marketing, business

Нам взагалі здається, що в американців у крові все перетворювати на бізнес-проєкти, навіть якщо це герой другого плану в фільмі. Так сталося з ​​Bubba Gump Shrimp Company, яка присвячена однойменному персонажу з культового фільму про Форреста Ґампа. Нічого не потрібно було створювати, лише відтворити місце Бубби. Тепер маємо понад 40 ресторанів наймилішої та доброї креветкової у світі.

Nebo ideas agency: надзвичайні бізнес-рішення - home-top, news, online-marketing, business

Але повернемося до книг, оскільки ми в агентстві Небо створювали свою, неповторну. Ту, якої ще не було, і, по суті, створили новий елемент для дизайну інтер’єру — книгу з вшитим термометром на корінці для кімнатної температури. Нам вдалося створити збірку, яка стала єдиним самвидавом, допущеним на великий літературний фестиваль, де ми стояли окремим стендом поруч з найбільшими видавництвами України.

Хоча окремі письменники не мають реклами, Віктора Олеговича Пелевіна ніхто не бачив уже кілька десятиліть, а він щорічно видає нову книгу та має найуспішніші продажі на ринках. Такий ось невидимий маркетинг. Його наче немає, але насправді він є. І якщо згадувати останній роман Пелевіна — на своєму шляху людина намагається перевигадати сонце, щоб зрозуміти своє призначення, і бізнес-рішення йому в цьому допомагають.

Nebo ideas agency: надзвичайні бізнес-рішення - home-top, news, online-marketing, business

Звичайно, іноді модна перевигадати те, що, здавалося б, вигадати неможливо. Але Луї Перрьє зміг, він почав продавати американцям воду в пляшках. Це був нонсенс, адже вода була безкоштовною й текла з крана майже у кожному будинку. Але наливаючи воду із зеленої пляшки в гарний кришталевий бокал, вона ставала водорозподілом й одразу вказувала на статус того, хто її вживає. Тепер пити воду Perrier було привілеєм, а як нам відомо, всі тягнуться до того світу, де нас немає, адже там так добре!

Але все хороше колись закінчується, як і наша перша стаття. Нумо створювати нові бізнес-рішення, пишіть нам на пошту hello@nebo.email

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu