Криптовалюти, Новини, Технології

Стартувало перше велике оновлення мережі Bitcoin за 4 роки. Що змінилося?

16 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

У блокчейні Bitcoin розгортається найбільше за останні 4 роки (з активації протоколу Segregated Witness (SegWit) у серпні 2017 року) оновлення під назвою Taproot. Як зазначає CNBC, оновлення принесе до мережі Bitcoin більшу конфіденційність та ефективність транзакцій, а також відкриє потенціал для смарт-контрактів.

Що змінюється

На відміну від оновлення Bitcoin в 2017 році, званого «останньою громадянською війною» через ідеологічну розбіжність, яка розділила учасників мережі, Taproot користується майже загальною підтримкою.

Більшість змін пов’язані з цифровими підписами. Зараз криптовалюта використовує так званий «алгоритм цифрового підпису з еліптичною кривою», який створює підпис із закритого ключа, який керує гаманцем біткоїнів, і гарантує, що криптовалюту зможе витратити лише законний власник.

Як зазначає The Page, оновлення Taproot додасть так звані підписи Шнорра (або схему Шнорра), який дозволить агрегувати кілька підписів для однієї транзакції в єдиний підпис за рахунок закладеної в ній лінійної математики.

Це не призведе до більшої анонімності для вашої індивідуальної біткоїн-адреси в загальнодоступному ланцюжку блоків, але зробить прості транзакції невідмінними від складніших і з кількох підписів. На практиці це означає велику конфіденційність, тому що ваші ключі не матимуть такої великої видимості у ланцюжку.

Смарт-контракти

Ці посилені підписи також змінюють правила гри для смарт-контрактів, які являють собою угоди, що самовиконуються, які зберігаються в блокчейні. Смарт-контракти можна використовувати теоретично практично для будь-яких транзакцій, від щомісячної оплати оренди до реєстрації вашого автомобіля. А Taproot робить їх дешевшими і менш енерговитратними.

«Найважливіше в оновленні Taproot це смарт-контракти. Це вже основний двигун інновацій у мережі Ethereum. Смарт-контракти, по суті, дають вам можливість дійсно створювати програми та бізнес на блокчейні», — сказав Фред Тіль, генеральний директор Marathon Digital Holdings, яка спеціалізується на майнінгу криптовалют.

Оновлення Taproot було запропоновано ще в 2018

Оновлення Taproot було спочатку спроектовано в 2018 році Грегорі Максвеллом, колишнім розробником Bitcoin Core, співзасновником та колишнім технічним директором Blockstream.

У червні 2021 року про готовність активувати Taproot повідомило 98% майнерів мережі.

У вересні 2021 року вийшла нова версія популярного клієнта Bitcoin Core (v 22.0), в якій вже була реалізована підтримка Taproot.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu