Криптовалюти, Новини, Технології

Біткоїн і Bitcoin Cash: відмінності, переваги та прогнози на майбутнє

24 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

1 серпня 2017 року від мережі біткоїн (BTC) відокремилася нова криптовалюта Bitcoin Cash/Bcash (BCH). Коли частина великої компанії стає незалежною організацією, зазвичай очікується, що вартість окремого активу буде вище. З’ясовуємо, чи саме так йдуть справи з Bitcoin Cash, чим вона відрізняється від попередника і яке майбутнє її чекає.

Основною причиною хардфорка (перехід на новий протокол, несумісний з попередньою версією) мережі біткоїн стало те, що групи розробників запропонували конкуруючі плани щодо поліпшення протоколу мережі. Вони не змогли прийти до єдиної думки, і тому мережа розділилася на дві частини.

Причини поділу

Філософські розбіжності. Частина розробників (біткоїн) розглядала валюту швидше як засіб заощадження, а інша (Bcash) хотіла просувати її як транзакційний  засіб обміну. З цієї причини до назви нової валюти було додано слово cash (готівкові).

Прихильники Bitcoin Cash також були стурбовані обмеженнями масштабованості мережі, оскільки валюта продовжувала набирати популярність. З цієї причини BCH збільшила розмір блоку, щоб обробляти більше транзакцій одночасно.

Спочатку розмір блоку BCH становив 8 МБ, в той час як BTC використовувала блоки по 1 МБ. Але потім, 15 травня 2018 року, BCH збільшила розмір блоку до 32 МБ, щоб краще підготувати монету до масового застосування.

В кінці 2017 року через надходження нових грошей в криптоекосистему біткоїн досяг свого першого максимуму – $20 тисяч. Мабуть, команда BCH передбачала це й припустила, що мережа в своєму поточному стані не впорається з числом транзакцій, яке буде рости в найближчому майбутньому. Тому вони шукали альтернативу, більш придатну для зростання і масштабування.

Механізм роботи вузлів. Це стало ще одним фактором розбіжностей.

  • Прихильники біткоїна хотіли зберегти невеликий розмір блоків, щоб вузли могли працювати з меншою кількістю ресурсів. Це, ймовірно, більше відповідає філософії децентралізації, що лежить в основі криптовалюти.
  • Команда Bitcoin Cash пропонувала збільшити розмір блоків, в результаті чого для запуску вузлів були б потрібні більш потужні комп’ютери. Це, в свою чергу, вимагає більше централізовану екосистему.

Прихильники біткоїна вважають, що протоколи другого шару, такі як Lightning Network, – це найкращий спосіб масштабування. У той же час команда Bitcoin Cash впевнена, що більші блоки в кінцевому рахунку зроблять мережу більш зручною для виконання безлічі транзакцій. Вони сподівалися, що в майбутньому BCH стане PayPal 2.0.

Відмінності біткоїна та Bitcoin Cash

В першу чергу валюти відрізняються вартістю транзакції та комісією.

  • Біткоїн перевіряє 3-7 транзакцій в секунду вартістю $5-50 кожна.
  • Bitcoin Cash перевіряє 100 транзакцій в секунду за мінімальною вартістю в кілька центів.

Біткоїн часто позиціонується як цифрове золото, і прихильники Bitcoin Cash критикують цей підхід, одночасно просуваючи свою валюту. На своєму сайті вони наводять такі аргументи: світовий ринок готівкової валюти оцінюється в $100 трильйонів, а світовий ринок золота – в $10 трлн. Оскільки ринок готівки в 10 разів більше ринку золота, то у Bitcoin Cash не тільки більш надійний спосіб застосування, а й «більший потенціал зростання».

«Якщо BCH охопить лише 1% глобальних транзакцій, то щодня в мережі буде відбуватися 82 млн транзакцій», – написано на сайті Why Bitcoin Cash.

Ентузіасти Bcash також підкреслюють, що з 3 трлн щорічних світових транзакцій 75% припадають на готівку, лише 13% – на кредитні та дебетові карти, а 12% – на «інші». Ці цифри, на їхню думку, підкреслюють, що за рахунок низьких комісій і прискореного часу обробки BCH більш придатний для щоденного масового застосування.

Недоліки Bitcoin Cash і прогнози

Крім BCH, в екосистемі біткоїн відбувалися й інші відгалуження. Лише деякі з цих проєктів зберігають актуальність.

В кінці 2017 року з’явився Bitcoin Gold (BTG), який базувався на змінах в алгоритмі майнінгу.
В кінці 2018 року відбувся хардфорк блокчейна Bitcoin Cash, в результаті якого з’явилася нова криптовалюта Bitcoin Satoshi Vision/Bitcoin SV (BSV), яка підтримує розмір блоку до 2 МБ.

Одне можна сказати точно: на даний момент всі відгалуження біткоїн і Bitcoin Cash залучають набагато менше уваги та інвестицій в порівнянні з оригіналом BTC, ринкова капіталізація якого становить понад $1 трлн. За даними Coin Market Cap, три інших найближчих конкурента – Bitcoin Gold, Bitcoin SV і Wrapped Bitcoin (WBTC) – спільно охоплюють лише більш $17 млрд.

Ринкова капіталізація самої Bitcoin Cash лише трохи перевищує $18 млрд, що в 50 разів менше, ніж у біткоїна. При цьому капіталізація Dogecoin майже в чотири рази більше, ніж Bcash. Можливо, «мемна» криптовалюта на ділі досить серйозний актив.

Зрештою, BTC та BCH можуть співіснувати і використовуватися для різних цілей: BTC як цифрове золото (засіб заощадження), а BCH як PayPal 2.0 (засіб обміну). Однак, щоб це реалізувати, екосистемі BCH буде потрібно значно вирости, чому не сприяють численні відгалуження. Крім того, кінцевій меті проєкту можуть стати на заваді розпорошеність спільноти і внутрішні розбіжності.

Гарна новина полягає в тому, що капіталізація глобального криптовалютного ринку продовжує зростати. Частково це обумовлено сприятливим настроєм в індустрії, а також недавнім зростання біткоїна і Dogecoin.

Проте біткоїн, мабуть, ще довго збереже домінуючу позицію і надалі зможе вирішити проблему масштабування. А BCH, ймовірно, послужить лише тимчасовим засобом обміну і не зможе наздогнати свого попередника, першу в світі та найціннішу криптовалюту.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu