Бізнес, Криптовалюти, Технології

Біткоїн-стратегія: як інвестиції в криптовалюту допомогли канадській мережі ресторанів зростати в пандемію

23 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Tahinis відома як перша у світі мережа ресторанів, що інвестує 100% своїх грошових резервів у криптовалюту. Її засновники, брати Алі та Омар Хамам кажуть, що біткоїн відіграв ключову роль у розширенні компанії в умовах пандемії COVID-19 та стрімкої інфляції, що призвела до різкого зростання цін на інгредієнти для шаурми та інших страв. 

Компанія, розташована в місті Лондон канадської провінції Онтаріо, вперше інвестувала в біткоїн у серпні 2020 року.

Біткоїн-стратегія: як інвестиції в криптовалюту допомогли канадській мережі ресторанів зростати в пандемію - tech, kryptovalyuta, businessБіткоїн-стратегія: як інвестиції в криптовалюту допомогли канадській мережі ресторанів зростати в пандемію - tech, kryptovalyuta, business

“На сьогоднішній день ми отримали більше 460% від наших початкових інвестицій і не зупиняємося на цьому”, – розповів у недавньому інтерв’ю директор з маркетингу Tahinis Алі. — Ми продовжимо переводити надлишкові доходи до біткоїнів».

«Ми купували криптовалюту навіть за найвищим курсом, у квітні 2021 року, і коли вона обрушилася. Місяць за місяцем ми просто продовжували купувати біткоїн, і він спрацював як оберіг», — пояснив Алі.

У серпні 2020 року курс біткоїну опустився нижче за $12 тисяч. На момент публікації він становить близько $57 тисяч після рекордного максимуму минулого тижня, що перевищив $69 тисяч.

Стратегія Tahinis полягає в тому, що підприємство веде операційну діяльність у фіатній валюті, канадських доларах, а потім інвестує весь прибуток у біткоїн. Алі деякий час ігнорував біткоїн після того, як його кумир, фінансист Уоррен Баффет, в 2018 році назвав його «щурою отрутою в квадраті».

Tahinis зберігає оборотні кошти у готівці протягом декількох місяців, а потім вкладає прибуток у біткоїн. У Tahinis не змогли розкрити, скільки біткоїнів міститься на балансі, але заявили, що за останній рік продажі в ресторанах перевищили $8 млн.

В 2021 році компанія розширить кількість своїх ресторанів з восьми до дев’яти, а в 2022 році планує відкрити загалом 29 закладів. За словами Алі, Tahinis працює з десятками малих підприємств у всьому світі, допомагаючи їм впровадити аналогічну стратегію.

«Головна проблема полягає в тому, що долар знецінюється, — нарік Алі. — Центробанки кажуть, що інфляція становить лише 5%. Але це залежить від того, що потрібно придбати. З березня 2020 року птах подорожчав на 45%, яловичина – на 25%, імпортні товари та спеції – на 65%, а олії – на 110%. Тому є сенс вкластися в біткоїн, щоб випередити будь-які темпи інфляції в найближче десятиліття».

Біткоїн-стратегія: як інвестиції в криптовалюту допомогли канадській мережі ресторанів зростати в пандемію - tech, kryptovalyuta, business

Алі Хамам (праворуч) показує біткоін-апарат в одному з ресторанів. Фото у тексті: Tahinis

Тема девальвації валюти стала для братів Хамам особливо гострою після того, як заощадження їхніх батьків постраждали через падіння курсу єгипетського фунта до долара США на 65% у період з 2012 по 2017 рік. Брати були на площі Тахрір в 2011 році під час «арабської весни», що призвело до повалення тодішнього президента Хосні Мубарака.

Наступного року вони приїхали до Канади, щоб розпочати там нове життя. Так з’явилася мережа Tahinis. Раніше Хамами отримали подвійне громадянство завдяки своєму батькові, який отримав докторський ступінь у Канаді, а потім працював професором математики в Саудівській Аравії.

Tahinis встановили біткоїн-апарати в кожному ресторані, щоб стимулювати співробітників та клієнтів купувати криптовалюту. Але для оплати їжі біткоїн не приймається, тому що бухгалтерську та податкову звітність набагато простіше вести у фіатній валюті.

Компанія Tahinis почала одужувати від пандемії у травні 2020 року, після того як продажі впали на 80% і багатьох співробітників довелося звільнити. Крім біткоїна, на допомогу прийшов відхід від персонального обслуговування та перехід на модель ресторану швидкого харчування.

“Після пандемії франшизу купили більше людей, ніж до неї”, – розповів CEO компанії Tahinis Омар Хамам.

«Наша команда маркетологів щодня працює над розміщенням розважального контенту та тим, щоб їжу Tahinis бачили в TikTok та Instagram, – сказав Омар. – Дуже допомагає і власна компанія-постачальник. Ми дійсно підходимо до ведення бізнесу, враховуючи без винятку кожний аспект».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu