Книги, Новини, Технології

Білл Гейтс порадив 5 книг на новорічні свята

24 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Білл Гейтс опублікував щорічний список книг, які він радить прочитати на новорічних канікулах. В 2021 році до традиційного списку від засновника Microsoft увійшли дві науково-фантастичні книги, дві науково-популярні та одна історико-фантастична.

«Клара та сонце», Кадзуо Ісігуро

Де купити:

“Клара і сонце” – це історія, розказана андроїдом на ім’я Клара, що працює на сонячних батареях. Клару купила мати тяжкохворої дитини, яка хоче, щоб робот був «штучним другом» її дочки. Дія роману розгортається в антиутопічному майбутньому США.

За словами Гейтса, роботи в книзі Ісігуро не постають злими силами. Навпаки, вони стають компаньйонами для людей. «Ця книга змусила мене замислитися над тим, як може виглядати життя із суперінтелектуальними роботами, — написав Гейтс. — І ми будемо ставитися до них як до технологій чи як до чогось ще».

Project Hail Mary, Енді Вейр

Де купити:

Головний герой роману – вчитель середньої школи, який прокидається на таємничому космічному кораблі та не знає, як він потрапив туди. Сюжет Project Hail Mary важко переказати без спойлерів, попереджає Гейтс.

Але досить сказати, що вчитель використовує науку та інженерію, щоб урятувати становище. За словами Гейтса, це веселе читання, з яким можна впоратися за вихідні.

A Thousand Brains: The New Theory of Intelligence, Джефф Хокінс

Де купити:

1996 року Джефф Хокінс винайшов цифрового помічника PalmPilot. З того часу, як пише Гейтс, Хокінс «протягом десятиліть думав про зв’язки між нейробіологією та машинним навчанням». Кульмінацією цього стала науково-популярна книга A Thousand Brains, опублікована у березні.

Хокінс аналізує, як працює людський мозок і що знадобиться для створення справжнього штучного інтелекту. A Thousand Brains розрахована на широке коло читачів, які не мають досвіду в комп’ютерних науках і brain science. Книга захоплююче розповідає про архітектуру мозку та майбутнє інтелектуальних машин.

The Code Breaker: Jennifer Doudna, Gene Editing, і Future of Human Race, Волтер Айзексон

Де купити:

Це біографія біохіміка Дженніфер Дудни, лауреата Нобелівської премії з хімії 2020 року за розробку методу редагування геному CRISPR. Книга написана Айзексоном, який також був біографом Стіва Джобса. За словами Гейтса, The Code Breaker — це більше, ніж просто розповідь про наукову кар’єру та відкриття Дудни.

У книзі докладно розглядаються потенційні можливості застосування редагування генів, наприклад, у лікуванні захворювань крові. Гейтс зазначив, що CRISPR «є одним із найкрутіших і, можливо, найбільш значущих наукових відкриттів останнього десятиліття».

Однак CRISPR викликає глибокі розбіжності у значній частині наукової спільноти в основному через моральні питання. “Айзексон добре справляється з тим, щоб підкреслити найважливіші етичні проблеми, пов’язані з редагуванням генів”, – додав Гейтс. Зокрема це стосується зміни людського генофонду для майбутніх поколінь.

«Хамнет», Меггі О’Фаррелл

Де купити:

У Шекспіра був єдиний син Хамнет, який помер у віці 11 років із невідомих причин. Поширеною версією смерті називають бубону чуму. Через три роки Шекспір ​​почав писати «Гамлета». Меггі О’Фаррелл розмірковує у романі «Хамнет», як втрата дитини могла бути пов’язана зі створенням найзнаковішої трагедії в історії світової літератури.

«Якщо ви шанувальник Шекспіра, вам сподобається цей зворушливий роман про те, як його особисте життя могло вплинути на написання однієї з найвідоміших п’єс, — сказав Гейтс. — Я думаю, це гарний погляд на те, як горе розриває сім’ю на шматки».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu