Новини, Соціальні медіа, Технології

Перш ніж сказати «прощавай»: як попрощатися з Facebook і не пошкодувати про це

24 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Науковий редактор The Conversation Міріам Франкель розповідає, як видалити обліковий запис у соцмережі та зберегти частину своєї цифрової історії.

Якщо після недавніх дебатів навколо Facebook вам захотілося позбавитися від додатку, ви не самотні. Є багато порад про те, як зробити це правильно. Навіть Facebook дозволяє легко зрозуміти нюанси слів «побачимося пізніше» (деактивація) та «ніколи більше зі мною не розмовляй» (видалення).

Але перш ніж піти, ви можете подумати, що станеться з цифровою історією вашого життя.

У багатьох людей у ​​цьому конкретному цифровому просторі збережено публікації, коментарі, фотографії, повідомлення, теги, групи та реакції за десять або більше років. І Facebook вам про це нагадує. Як сказав один письменник, «Facebook одержимий спогадами. Йому подобається викликати ностальгію та нагадувати про те, як довго ви користуєтеся соціальною мережею».

Як дослідник, який вивчає життєві історії у соціальних мережах, я знаю, що це точна оцінка. Завдяки цій стратегії Facebook створив потужний та унікальний інструмент розповіді про життя. Мільйони людей витратили мільярди колективних годинників на створення того, що вчені називають мережевим життєвим оповіданням, в якому люди «спільно конструюють» свою соціальну ідентичність, взаємодіючи один з одним.

Можливо, ви ніколи не замислювалися про те, як збереження маленьких моментів зрештою перетвориться на велику розповідь про вас самих. Або про те, як спілкування з сім’єю, друзями, колегами та незнайомцями може створити значущі аспекти цієї історії.

Деактивація або видалення

Що станеться, якщо ви вирішите покінчити з усім цим? Деактивувати Facebook означає занурити цю історію на анабіоз. Багато з того, що ви зробили та сказали, буде видалено або недоступне. Якщо ви коли-небудь знову активуєте свій обліковий запис, більша частина інформації буде відновлена, і ви продовжите вести соцмережу далі.

А при видаленні облікового запису ваш профіль, фотографії, повідомлення, відео і все інше, що ви зберігали, буде видалено без можливості відновлення. Ви не зможете повернути нічого з опублікованого», – йдеться у повідомленні Facebook.

Якщо всі ці спогади щось означають для вас, то останній шанс зберегти їх перед видаленням – завантажити з сайту свою інформацію. Я рекомендую час від часу робити це в будь-якому випадку – так ви багато дізнаєтеся про те, як відстежують ваші дані та як ви поводилися на сайті протягом багатьох років.

Цей набір файлів можна переглядати в автономному режимі через папку або за допомогою веббраузера, відкривши файл index.html. Також їх можна переглянути онлайн за допомогою Facebook.

Втрата зв’язку

Але на диво великою мірою завантажена вами розповідь стає «немережевою». Що я маю на увазі?

Пости відсортовані за датою та часом, але в них немає жодної реакції чи коментаря. Те ж саме стосується фотографій і відео, а також коментарів, які ви залишали до повідомлень інших людей. Немає посилання на те, що ви коментували, тому що технічно це не ваші дані.

Опитування, в яких ви брали участь, також не наводяться — лише ваші відповіді.

В отриманих запрошеннях вказані тільки імена. А ще є список людей, з якими ви колись спілкувалися. Кожен пункт даних має прив’язку до дати і часу, але немає жодного контексту — тобто особистих і соціальних новин.

Але є й винятки. По-перше, повідомлення залишаються в контексті, так що ви бачите листування повністю. Інший виняток – події впорядковані після того, як ви відповіли на запит про участь. І я маю вас застерегти: я збираю цю інформацію на основі власних даних, тому можуть бути й інші винятки, яких я не бачу.

Огляньтеся, перш ніж грюкнути дверима

Тим не менш, те, що ви зрештою завантажили, починає відчуватися як будівельні ліси життя, оскільки глибина цих спогадів активується лише вашим власним розумом. Можливо, вам цього вистачить.

Якщо ж багатство мережевої розповіді щось означає для вас, не поспішайте. Знайдіть час, щоб востаннє поринути у свій обліковий запис — зберегти відповіді, які ви цінуєте, вловити контекст, де це можливо — перш ніж назавжди попрощатися з Facebook.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu