Життя, Інвестиції, Новини, Технології

Світ очима покоління Z: що вони цінують у роботі та куди інвестують

02 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Наступне покоління «вовків» з Волл-стріт насторожено ставиться до криптовалют, вважає кліматичну кризу найбільшою світовою загрозою і впевнене, що банкомати зникнуть протягом наступного десятиліття. Ці та багато інших цікавих результатів показало опитування 2021 року, проведене фінансовим конгломератом Goldman Sachs серед його стажистів.

Розбираємось, як представники покоління Z ставляться до народження дітей, роботи, TikTok та інших аспектів життя.

Goldman Sachs проводить опитування серед стажистів-студентів щороку. Цього року у ньому взяли участь 1800 людей. Загалом до групи входило 2900 студентів, які розмовляють 85 мовами та навчаються у 585 коледжах — це більш ніж на 100 навчальних закладів більше порівняно з минулим роком.

Понад половина опитаних (53%) — жінки, а серед мешканців країн американського континенту кожен четвертий — азіат, майже кожен п’ятий — латиноамериканець, а 17% — темношкірі.

Ось кілька цікавих результатів, які показують, як представники покоління Z бачать сучасні та майбутні світи.

Секрети успіху

Незважаючи на те, що стажери Goldman Sachs працюють на Волл-стріт, а не в Кремнієвій долині, вони вказали на програмування як найважливішу навичку для успіху. 40% хочуть включити його до навчальної програми, а 24% стверджують, що їм знадобиться курс накопичення заощаджень для пенсії. 19% як спосіб досягти успіху назвали медіацію.

З погляду просування кар’єрними сходами, 76% вважають, що емоційний інтелект перевищує за значимістю IQ.

Інвестиції

Незважаючи на ажіотаж навколо цифрових активів, частина стажистів Goldman Sachs все ще не готова вкладатись у криптовалюти. 59% найчастіше інвестують у традиційні цінні папери, 27% — у біржові фонди, а 21% — у криптовалюти. Близько 40% не інвестують зовсім.

Стосовно криптовалют, 34% вважають, що вони мають стати класом активів. Проте більшість опитаних (52%) відповіли, що їм потрібно вивчити більше інформації, перш ніж звертатися до цієї галузі.

Психічне здоров’я

Стажери Goldman Sachs заявили, що минулорічні події не пройшли безслідно для їхнього психічного благополуччя. Для 63% опитаних пандемія справила найсильніший вплив на їхнє життя, а для 53% – відносини. 36% все ще почуваються некомфортно у великих скупченнях людей, наприклад, на концертах та спортивних заходах.

Інше дослідження також підтвердило, що пандемія завдала шкоди психічному стану покоління Z. Згідно з опитуванням, проведеним Американською психологічною асоціацією, 46% дорослих представників цього покоління повідомили, що їхнє психічне здоров’я «погіршилося порівняно з тим, що було до пандемії».

Батьківство

В 2019 році 92% стажистів Goldman Sachs заявили, що хочуть стати батьками. Цього року їхнє число скоротилося до 57%. Незрозуміло, що спричинило таке різке падіння, проте ці результати збігаються з іншим дослідженням.

Центри з контролю та профілактики захворювань США виявили, що в 2020 році рівень народжуваності в США знизився на 4% — це різке річне скорочення за половину століття.

Проте переважна більшість стажистів Goldman Sachs шукають собі партнера.

  • 88% хочуть укласти шлюб чи встановити офіційні відносини.
  • 83% планують придбати спільне житло.
  • 60% хочуть завести тварин.

Робота

99% стажистів повідомили, що під час пошуку нової роботи будуть віддавати пріоритет повсякденним обов’язкам, а також кар’єрному зростанню та складу колективу. На другому місці за важливістю розташувалася заробітна плата (98%), а потім — чи роботодавець поділяє їх особисті цінності (96%).

Цього року питання, пов’язані з якістю життя, посіли центральне місце на Волл-стріт. Це сталося після того, як кілька банкірів-початківців висловилися з приводу важких умов роботи з дому під час пандемії.

Соціальні мережі

Незважаючи на те, що багато стажистів активно переглядають акаунти, присвячені новинам з Волл-стріт (@Litquidity та @OverheardOnWallStreet), 50% з них соціальні мережі потрібні для того, щоб підтримувати стосунки з сім’єю та друзями. Для 26% опитаних головна причина, через яку їх залучають соціальні мережі, — меми, а для 11% — перегляд останніх новин.

Instagram став найпопулярнішим майданчиком для обміну контентом. 63% публікують там фото та відео, у той час як лише 1% роблять це у TikTok.

Світ майбутнього

Компанія опитала стажистів і з інших тем, пов’язаних з їх перевагами та прогнозами на майбутнє. Ось кілька цікавих результатів.

  • Протягом наступного десятиліття деякі елементи сучасного життя мають зникнути. 48% вважають, що це будуть лічильники для паркування, 40% — банкомати, а 29% — кінотеатри.
  • 85% опитаних більше хотіли б подорожувати світом, ніж вирушити до космосу.
  • 85% вважають за краще читати друковані, а не електронні книги.
  • 66% роблять вибір на користь холодних напоїв, а не гарячі.
  • 72% більше подобається жити у великому місті, аніж на околицях.
  • 57% із більшою ймовірністю зіграли б у традиційну настільну гру, ніж у відеогру.

Крім того, значна частина стажистів (45%) стурбована зміною клімату і вважає, що вона «надасть найбільш значний глобальний вплив протягом наступних 10 років». За ним слідує штучний інтелект (18%) та пандемія (10%). Лише 9% відзначили зростаючий розрив між багатими та бідними.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu