Новини, Технології

Метавсесвіт Цукерберга: чи зможе вона покращити нашу продуктивність

06 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

У рамках Meta Марк Цукерберг хоче створити подібність до віртуального світу, який можна зустріти в науково-фантастичних романах. У разі успіху «Метавсесвіт» змінить те, як люди живуть і працюють. Ось кілька міркувань про те, чи станеться це і скільки часу на це потрібно.

В 1992 році письменник Ніл Стівенсон випустив книгу «Лавина», в якій представив власну концепцію «метавсесвіту» — всесвітнього віртуального простору, де люди взаємодіють за допомогою цифрових аватарів. Це була перша віртуальна реальність, описана так детально.

Марк Цукерберг стверджує, що концепція Метавсесвіту активно розвивається у сучасному технологічному світі. Оксфордський словник говорить, що «це простір віртуальної реальності, у якому можна взаємодіяти з комп’ютерним середовищем та іншими користувачами».

Метавсесвіт описується як загальний віртуальний світ, де людина (вірніше її голограма або цифровий аватар) може, серед іншого, ходити до школи та на роботу, грати в ігри, відвідувати концерти та магазини. Ця концепція у поєднанні з домінуючим становищем серед соціальних мереж відкриває для Meta шлях на нові та більші ринки.


Футурист Кеті Хакл описала Метавсесвіт як «альтернативні цифрові реальності, де люди можуть працювати, грати та спілкуватися». Це визначення нагадує обіцянки футуристів в епоху розвитку інтернету, багато з яких перевершили очікування.

Наприклад, ще зовсім недавно прямі трансляції вважалися розкішшю, яка стане можливою лише тоді, коли пропускну спроможність інтернету можна буде розширити для зберігання та завантаження обсягів даних, потрібних новими сервісами. Зараз ця технологія поширена, і ми приймаємо її як належне.

Крім того, віртуальна реальність вже активно використовується у різних сферах. Наприклад, в американському шоу Alter Ego конкурсанти борються у вигляді цифрового аватара за звання наступної поп-зірки.

З іншого боку, деякі обіцянки все ще не виправдали очікування: наша продуктивність не зросла тією мірою, яку можна виміряти. І цьому є безліч можливих пояснень.

Людям треба навчитися користуватись технологіями. Рання діяльність в Інтернеті мало впливала на продуктивність. У певному сенсі інтернет приносить та забирає продуктивність (з погляду розважальної діяльності). Однак він приніс безсумнівну користь суспільству в багатьох аспектах, які забезпечують реальну, а не продуктивність, що вимірюється.

Ймовірно, для деяких Метавсесвіт — лише місце, в яке можна втекти від реального світу. Але не варто забувати, що в цьому віртуальному світі людина зможе як працювати, так і розважатися.

Як же Метавсесвіт вплине на продуктивність? Можливо, він піде шляхом багатьох нових технологій, тобто розчаровуватиме людство протягом кількох років. Або ж привнесе такі значні інновації в корпоративне середовище, що зростання продуктивності очікується вже незабаром.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu