Новини, Технології

Метавсесвіт: що це і коли він з’явиться?

09 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

The Conversation розбирався, що так прагне побудувати Марк Цукерберг. 

Метавсесвіт — це мережа постійно включених віртуальних середовищ, у яких багато людей можуть взаємодіяти один з одним та з цифровими об’єктами за допомогою своїх віртуальних зображень — аватарів. Уявіть собі поєднання імерсивної віртуальної реальності, мережевої розрахованої на багато користувачів рольової гри та інтернету.

Метавсесвіт — це концепція з наукової фантастики, яку багато людей у ​​технологічній індустрії вбачають наступником сьогоднішнього інтернету. На даний момент це лише уявлення, але технологічні компанії, такі як Facebook, прагнуть зробити його основою для багатьох видів діяльності в мережі, включаючи роботу, розваги, навчання та покупки. Компанія Facebook настільки захоплена цією концепцією, що перейменовує себе в Meta, щоб підкреслити своє прагнення домінувати у метавсесвіті.

Вперше слово метавсесвіт використав письменник-фантаст Ніл Стівенсон у романі «Лавина» (1992). Так він назвав віртуальний світ, у якому головний герой, Хіро Протагоніст, спілкується, робить покупки та перемагає ворогів реального світу за допомогою свого аватара. Але виникла ця концепція ще до «Лавини» як «кіберпростір» у новаторському романі Вільяма Гібсона «Нейромант» (1984).

Існує три ключові аспекти метавсесвіту: присутність, сумісність та стандартизація.

Присутність – це відчуття, що ви реально перебуваєте у віртуальному просторі з віртуальними людьми. Десятиліття досліджень показали, що це почуття втілення покращує якість онлайн взаємодії. Відчуття присутності досягається за допомогою технологій віртуальної реальності, таких, як спеціальні шоломи з дисплеями.

Функціональна сумісність означає можливість безперешкодно переміщатися між віртуальними просторами з використанням тих самих віртуальних активів, таких як аватари та цифрові предмети. ReadyPlayerMe дозволяє людям створити аватар, який можна використовувати в сотнях різних віртуальних світів, у тому числі на нарадах Zoom за допомогою таких програм як Animaze. А блокчейн-технології, наприклад, криптовалюти та унікальні токени, полегшують передачу цифрових товарів через віртуальні кордони.

Стандартизація – це те, що забезпечує можливість взаємодії платформ та сервісів у метавсесвіті. Як і для всіх медіа-технологій – від друкарського верстата до текстових повідомлень – для широкого впровадження потрібні загальні технологічні стандарти. Ці стандарти визначаються міжнародними організаціями, такими як Open Metaverse Interoperability Group.

Чому метавсесвіт важливий

Якщо метавсесвіт дійсно стане наступником інтернету, то надзвичайно важливо для майбутнього економіки та суспільства загалом, хто і як його збудує. Facebook прагне відігравати провідну роль у формуванні метавсесвіту, частково за рахунок значних інвестицій у віртуальну реальність. Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг розповів, що метавсесвіт охопить і неімерсивні платформи, такі як сучасні соціальні мережі, та імерсивні тривимірні медіа-технології, такі як віртуальна реальність, і що вона використовуватиметься як для роботи, так і для ігор.

Можливо, одного разу метавсесвіт нагадуватиме яскравий вигаданий Оазис із книги Ернеста Клайна «Першому гравцю приготуватися», ну а поки що можна спробувати такі ігри, як Fortnite і Roblox, платформи соціальних мереж віртуальної реальності, такі як VRChat і AltspaceVR, і віртуальні робочі середовища, такі як Immersed, щоб випробувати імерсивний мета-досвід. І ось коли ці розрізнені простори зійдуться і стануть більш сумісними, чекайте на появу справді унікального метавсесвіту.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu