Маркетинг, Новини

3 питання, які допоможуть вибрати маркетингового партнера

09 Лютого, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Надійні партнери допоможуть вам досягти успіху в стрімко мінливому цифровому світі. Але як оцінити якість співпраці? Директор по маркетингу компанії Best Western Hotels & Resorts Дороті Даулинг (Dorothy Dowling) розповіла, які питання вона собі для цього задає.

Я працюю в сфері маркетингу і продажів більше 30 років, і мене часто запитують, як зберегти конкурентоспроможність в швидко розвиваючому цифровому світі. Як наша компанія може підтримувати баланс у відносинах з клієнтами, співробітниками та партнерами? Як створити стійкий і прибутковий бренд за допомогою рекламних інновацій?

У нашій роботі ми в першу чергу думаємо про людей, і це відноситься в тому числі до партнерських відносин. Партнери повинні розуміти ваші бізнес-цілі і пропонувати нові можливості для розвитку компанії.

Я завжди намагаюся розвивати і поглиблювати відносини з найбільш цінними партнерами. А щоб визначити цінність нових або існуючих відносин, я задаю собі такі питання.

Чи володіє партнер унікальними знаннями і досвідом?

Одне з моїх завдань в Best Western – розвиток бренду, і я завжди шукаю партнерів, які добре знають нашу галузь і здатні пропонувати унікальні рішення. Ми покладаємося на дані наших партнерів, наприклад Google, щоб дізнаватися, як наші клієнти користуються цифровими технологіями на шляху до покупки.

Найцінніші для нас ті дані, які допомагають по-новому подивитися на те, що відбувається і зрозуміти, що робити далі. Поведінка клієнтів – підхід до планування поїздок, взаємодія з компаніями і очікування від брендів на різних каналах – змінюється, і нам потрібно розвиватися відповідно до цього. Наприклад, ми з’ясували, що, коли користувачі в США починають вибір готелю з онлайн-пошуку, їх шлях до покупки стає простішим – кількість точок взаємодії зменшується на 31% *. Отже, показ реклами бренду в Інтернеті новим і потенційним клієнтам на ранньому етапі може істотно вплинути на готовність прийняти рішення. На основі цих даних ми формуємо стратегію пошуку аудиторії.

Подібна унікальна інформація про шляху до покупки допомагає мені пояснити зацікавленим особам, яку роль відіграє маркетинг, і обгрунтувати розподіл рекламного бюджету.

Чи ставить партнер перед нами нові завдання?

Дуже важливо, щоб партнер ставив перед вами нестандартні задачі і пропонував нові можливості. Задавайте питання: чи допомагає він знаходити нові шляхи розвитку і підбирати партнерів по всьому світу? Потрібно також відзначити, що кращі партнери, з якими мені доводилося працювати, розуміли, що наш бюджет не безмежний, і допомагали ефективно використовувати доступні ресурси.

Більшість брендів, включаючи наш, починали онлайн-маркетинг з пошукових кампаній. Цей канал, як і раніше відіграє важливу роль, але команда Google переконала нас вийти за межі традиційних рішень. Спільно з командою ми розробили нові стратегії, в яких враховуються зміни в поведінці споживачів. Поєднуючи рекламу на телебаченні з відео в Інтернеті, ми змогли застосувати підхід на основі даних, залучити потрібні аудиторії і провести експерименти з поданням бренду.

У своїх пріоритетних літніх кампаніях ми одними з перших почали застосовувати відеорекламу. Недавнє партнерство з FameBit допомогло нам вдосконалити програму для авторитетних користувачів: ми задіяли нове співтовариство авторів, яке є частиною платформи YouTube.

Показники залучення в цій кампанії перевершили очікування – користувачі подивилися наші відеоролики 2,2 млн разів, витративши при цьому 13,6 млн хвилин (більше 25 років!). Кількість брендованих запитів в Google Пошуку і на YouTube також зросла – після проведення кампанії їх стало в шість разів більше.

Чи допомагає партнер закласти основи майбутнього зростання?

Партнери повинні розуміти, як працює наша компанія. У готельному бізнесі дуже висока конкуренція. Ситуація в галузі постійно змінюється, тому збільшувати кількість бронювань і зміцнювати лояльність клієнтів – непросте завдання. Ми використовуємо ресурси партнерів, щоб вийти за межі наших власних каналів. Тому нам необхідно знайти партнерів, які добре розуміють наш бізнес і допоможуть нам підвищити його цінність. Аналіз даних від партнерів дозволяє нам покращувати обслуговування клієнтів і забезпечувати їх лояльність.

У своїх пошукових, медійних і відеокампаніях в Google ми використовуємо статистику і стратегії автоматизації, щоб показувати різні повідомлення потенційним клієнтам і учасникам програми Best Western Rewards. Наприклад, ми можемо розповісти про спеціальні пропозиції партнерів тільки учасникам програми, які також складаються в автомобільному клубі AAA або CAA. Багато маркетологів неохоче діляться з партнерами статистикою про користувачів, але я завжди орієнтуюся на результати при прийнятті рішень. Якщо якась агресивна дія допоможе нам просунутися в досягненні бізнес-цілей, цю можливість треба використовувати. Крім того, наочні результати допомагають зміцнювати довіру.

В майбутньому я передбачаю ще більше можливостей успішно розвивати нашу компанію спільно з партнерами, які допомагають нам передбачати потреби користувачів, показувати їм відповідні повідомлення і перетворювати їх в клієнтів Best Western. На те, щоб знайти цінних партнерів і створити довірчі відносини з ними, потрібен час, але в кінцевому підсумку це дозволяє нам підвищити якість обслуговування клієнтів.

* 1 Google, McKinsey, Verto, US Online Travel Shopper Behavior (Купівельна онлайн-поведінку туристів в США), n = 329 поїздок з розміщенням (2017 г.); n = 703 поїздки з розміщенням (2018 г.), липень 2018 р

За матеріалами https://www.thinkwithgoogle.com

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu