Новини, Соціальні медіа, Технології

На Facebook чекає занепад, а Reddit захоплять жінки-трейдери. Пророцтва на 2022 рік від Saxo Bank

03 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Данський інвестиційний банк опублікував традиційні передноворічні прогнози, що «шокують». На цей раз аналітики чекають падіння популярності Facebook, кризу в США, бунт жінок-трейдерів та радикальний прорив у медицині.

Банк публікує прогнози, що «шокують», протягом 19 років. Це «малоймовірні події, які можуть вплинути на фінансові ринки, якщо втіляться в реальності».

Головний економіст і директор з інвестицій банку Стін Якобсен, представляючи прогнози, назвав їх головною темою революцію, оскільки нинішній світ не може вирішити проблему нерівності, що зростає. За його словами, воно проявляється не тільки між багатими та бідними, а й між молодими та старими, жінками та чоловіками і навіть між тими, хто прагне використовувати викопне паливо та «зелену» енергетику.

Ключові зміни, які можуть торкнутися економіки в 2022 році:

1. Плани з відмови від викопного палива будуть відкладені

Високий рівень інфляції разом зі зростанням цін на сировинні товари через нереалістичні терміни переходу на «зелену» енергію вже зараз змушує уряди багатьох країн відмовитися від цілей щодо нормалізації клімату.

У той же час в інвестиційному суспільстві набувають популярності ESG-критерії. Зараз це головна перешкода для вкладень у гірничодобувну промисловість та виробництво енергії. За таких умов політики ухвалять рішення послабити екологічні обмеження на нові інвестиції у видобуток сирої нафти на 5 років та на видобуток природного газу на 10 років.

2. Facebook втратить позиції на ринку на тлі відходу молоді з платформи

Зараз Facebook перетворився із соцмережі для молоді на соцмережу для бумерів. Дослідження, проведене Facebook, показує, що молоде покоління проводить у TikTok у 2–3 рази більше часу, ніж у Instagram, а замість спілкування у Facebook віддає перевагу Snapchat.

Інвестори стежать за тенденціями та розуміють, що потенціал компанії зменшується. Meta (головна компанія Facebook) спробує придбати Snapchat або TikTok, вкладаючи мільярди у створення метавсесвіту.

Якобсен переконаний, що найближчим часом занепад Facebook може призвести до падіння акцій компанії щонайменше на 10–15%.

3. Конституційна криза у США

Президентські перегони 2020 року у США назавжди змінили ставлення до процедури виборів у країні. Після виборів 2022 року у сенат та палату представників республіканці чи демократи виступлять проти підтвердження результатів голосування. Внаслідок цього новий конгрес не зможе сформуватися та розпочати засідання у запланований день 3 січня 2023 року. У результаті на початку 2023 року розпочнеться повномасштабна конституційна криза.

4. Інфляція у США досягне 15%

При цьому сценарії в 2022 році Федеральна резервна система (ФРС) і її голова Джером Пауелл припустяться тієї ж помилки, що зробив у 1960-х роках Макчесні Мартін: інфляція сильно зросте через надмірне стимулювання ринку. Пауелл очікує, що американці після закінчення коронавірусної пандемії повернуться до роботи і заповнять прогалину в 10,4 млн робочих місць.

Інфляція, енергетична криза та нестача робочої сили призведуть до того, що до четвертого кварталу заробітні плати покажуть двозначне зростання у річному обчисленні. Це призведе до того, що на початку 2023 року інфляція в США буде вищою за 15% річного темпу, що відбудеться вперше з часів Другої світової війни.

5. Європа створить “Суперфонд”, що фінансується за рахунок пенсій

Президент Франції спільно з президентом Італії створять «Суперфонд ЄС», який матиме три основні напрями: оборона, клімат і перехід до чистої енергетики. Фонд фінансуватиметься за рахунок відрахувань із пенсій працюючих громадян віком від 40 років.

6. Жіноча «армія Reddit» встановить гендерну рівність на ринках

Жінки-трейдери втомляться від гноблення та почнуть впливати на фондовий ринок через соціальні мережі. Вони змушуватимуть компанії, які порушують закони про громадянські права, усувати несправедливі сексистські, расистські, ейджистські та аб’юзивні практики.

Підсумком послужить жіноча «армія Reddit», де жінки-трейдери впливатимуть на акції найбільш «патріархальних» компаній: вони перенаправлятимуть кошти в компанії з найкращими показниками та представництвом жінок у керівництві.

7. Індія створить альянс із арабськими державами

Індія вступить до Ради співпраці арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) або до іншої зони вільної торгівлі. Завдяки цьому країна зможе знизити енергетичну незахищеність та залучити інвестиції. У той самий час країни РСАДПЗ отримують надійний ринок збуту.

8. Бізнес Spotify та Apple Music опиниться під загрозою через платформу на основі NFT

Артисти вирішать поширювати музику без посередників через NFT-платформи. Так вони зможуть відстежувати свої доходи та отримувати плату в режимі реального часу, що позбавить їх потреби віддавати частину грошей Spotify та Apple Music. Інвестори зрозуміють, що майбутнє Spotify виглядає похмурим, через що в 2022 році акції компанії впадуть на 33%.

9. Гіперзвукові технології спровокують космічну гонку та чергову холодну війну

В 2022 році суперництво між Китаєм та США посилиться через протистояння у космічних технологіях. До них приєднаються інші великі гравці ринку з передовими військовими технологіями, такі як Росія, Індія, Ізраїль та ЄС.

Гіперзвукові технології представлять революційну загрозу арсеналу зброї. Завдяки новим технологіям, оборона однієї зі сторін може похитнути баланс і країни вийдуть з доктрини про невикористання ядерної зброї.

10. Прорив у медицині збільшить середню тривалість життя на 25 років

В 2022 році відбудеться серйозний прорив у медицині: вчені створять «коктейль» з ліків, який допоможе регулювати процеси на клітинному рівні та підвищить тривалість життя на 25 років.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu