Новини, Стартапи, Технології, Топ

Інфографіка: найбільші стартапи світу — єдинороги 2021 року

10 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

На інфографіці показано найбільші приватні компанії, які отримали оцінку понад $1 млрд. 

У світі існує понад 800 стартапів-«єдинорогів», але для візуалізації вибрали компанії з оцінкою понад $10 млрд, за даними CB Insights. На грудень 2021 року у світі налічувалося 35 таких проєктів, у тому числі китайська ByteDance (володіє TikTok), SpaceX, фінтех-сервіси Stripe та Klarna, а також Revolut та Grammarly.

Інфографіка: найбільші стартапи світу — єдинороги 2021 року - home-top, tech, startups, news
На інфографіці компанії розділені за галузями та країнами. Як пише Visual Capitalist, більше 77% з них — розробники програмного забезпечення для торгівлі або фінтех-проєкти.

Найбільші стартапи світу: найкращі єдинороги 2021 року

Багато підприємців відкривають бізнес у всьому світі, але лише найуспішніші нові компанії стають «єдинорогами» — найбільшими стартапами з вартістю понад 1 мільярд доларів.

Деякі єдинороги є маловідомими компаніями, які роблять тихі, але результативні кроки в області програмного забезпечення, охорони здоров’я, автомобільної та інших галузей. Інші вже стали відомими лідерами галузі, як-от аерокосмічний виробник SpaceX та розробник і видавець ігор Epic Games.

Загалом у всьому світі існує понад 800 стартапів-єдинорогів. За даними CB Insights, ця візуалізація наочно показує світових декакорнів (єдинорогів з вартістю понад 10 мільярдів доларів) станом на грудень 2021 року.

Приватні стартапи вартістю понад 10 мільярдів доларів

Найвідоміші єдинороги світу постійно бачать, що їхня оцінка змінюється, коли вони входять до різних раундів фінансування або зрілості.

У грудні 2021 року було 35 стартапів з вартістю понад 10 мільярдів доларів, розподілених у різних країнах і галузях.

Багато з найцінніших стартапів вже є гігантами у своїх галузях. Наприклад, соціальна мережа Bytedance є розробником відеомережевої платформи Douyin та її міжнародної версії TikTok, яка оцінена 140 мільярдів доларів.

Компанія Stripe, що займається фінансовими послугами та програмним забезпеченням для платежів, підскочила з 36 мільярдів доларів до 95 мільярдів доларів під час пандемії COVID-19.

Навіть менш відомі імена, як-от шведський фінтех Klarna (45,6 мільярда доларів) і австралійська платформа графічного дизайну Canva (40,0 мільярдів доларів), добре відомі у своїх відповідних сферах.

Але приватні оцінки не тривають вічно. Багато хто в кінцевому підсумку стає публічним, як-от виробник електромобілів і конкурент Tesla Rivian, вартість якого перед розміщенням на NASDAQ оцінювалася у 27,6 мільярда доларів.

Найбільші стартапи по галузях і країнах

Розбивка найбільших стартапів світу за галузями підкреслює, що технології все ще є королем у більшості кіл інвесторів.

Понад 77% єдинорогів вартістю понад 10 мільярдів доларів класифікуються безпосередньо в технологічних сферах, насамперед у фінансовому та комерційному програмному забезпеченні.

Стартапи вартістю понад 10 млрд доларів за галузями Кількість
Fintech 9
E-commerce & direct-to-consumer 4
Artificial intelligence 3
Hardware 3
Internet software & services 3
Consumer & retail 2
Data management & analytics 2
Edtech 2
Health 2
Other 2
Supply chain, logistics, & delivery 2
Auto & transportation 1

І багато єдинорогів, віднесених до нетехнологічних сфер, все ще є технологічними компаніями у своїй основі. Насправді індонезійська компанія з логістики та доставки пакетів J&T Express є однією з небагатьох єдинорогів, які не працюють безпосередньо в техніці, хоча вона все ще використовує автоматичне сортування на своїх складах.

Це був один із небагатьох стартапів, які вийшли звідкись, а не США чи Китаю, на які разом припадало понад 70% із 35 найбільших стартапів. Велика Британія (3) була наступною найбільш часто переліченою штаб-квартирою, тоді як Австралія, Бразилія, Німеччина, Індія та Швеція мали по одному з цих єдинорогів у списку.

Оскільки оцінки постійно коливаються, а технологічні прориви непередбачувані й можуть статись прямо зараз, наступний декакорн може прийти майже звідусіль.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu