Книги, Новини, Технології

Книги для QA-тестувальників-початківців

13 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Тестування сьогодні – якщо і не найбільш високооплачувана професія в IT, то вже точно одна з найбільш потрібних. Причому як серед роботодавців, так і серед людей, охочих потрапити у сферу інформаційних технологій.

Спеціально для останніх ми розробили цей список книг з тестування ПЗ для початківців тестувальників. Ніякого хардкору – тільки базова, доступна інформація в відмінному викладі.

Гленфорд Майерс, Том Баджетт, Корі Сандлер – «Мистецтво тестування програм» – 

Ця класична праця для тестувальників, яка вперше була опублікована в 1979 році, видається вже втретє. Багато успішних фахівців закладали свій професійний фундамент, ґрунтуючись на цій книзі по QA-тестування. Саме тому сьогодні ви навряд чи зустрінете хоч один серйозний рейтинг літератури з тестування ПО, де не згадується ця книга.

Тобіас Клейн – «Щоденник мисливця за помилками. Подорож через джунглі проблем безпеки програмного забезпечення»

Попри поетичну назву, ця книга з тестування ПЗ наповнена самими що ні є реальними кейсами. Тут докладно описується, як в продуктах зі світовим ім’ям фахівці шукали та знаходили помилки. Прочитавши цю працю, ви зможете систематизувати знання з тестування, чітко зрозумієте, що і де треба шукати, а також трохи «прослідкуйте» за роботою професіонала вищого класу.

Ron Patton – «Software Testing»

Якщо ви непогано знаєте англійську, але нічого не чули про тестування ПЗ – зверніть увагу на «Software Testing». Книга допоможе спробувати себе в цій області. У посібнику досить багато води та образних порівнянь, але це навіть добре – так новачкові простіше засвоювати інформацію. Рекомендуємо читати цю книгу разом з наступною в нашому рейтингу.

Lee Copeland – «A Practitioner’s Guide to Software Test Design»

Попередня книга допоможе вам поступово ввійти в професію, проблеми та завдання тестувальника, а в цій ви знайдете безліч корисних кейсів. Попри поважний вік цього праці, деякі книги з тестування ПЗ можуть позмагатися з «A Practitioner’s Guide to Software Test Design» в поясненні теми про розробку дизайну тестів за методом чорного ящика. Правда, цей матеріал теж доведеться читати англійською – перекладу немає.

Джанет Грегорі, Лайза Кріспін – «Agile-тестування. Навчальний курс для всієї команди»

Нехай вас не бентежить згадка тут методології Agile. Про неї, звичайно, теж піде мова, але лише в контексті тестування в ітераційній розробці. Хоч посібник вже видано російською, краще прочитати його в оригіналі – при локалізації загубилася частина сенсу і кілька пояснювальних картинок. Але в будь-якому випадку це більше ніж корисна книга для новачків в області тестування.

Mark Fewster, Dorothy Graham – «Software Test Automation»

Ще один приклад якісної літератури з тестування ПЗ. Ця книга підійде новачкам як навчальний посібник, а також менеджерам IT-компаній, якщо функції QA-фахівців лягають на самих розробниках (часто вважається, що це нормально). Виданню вже понад 20 років, тому на актуальні приклади не розраховуйте. Але основні принципи роботи тестувальника ви точно дізнаєтесь.

Homès Bernard – «Fundamentals of Software Testing»

Ще одна фундаментальна книга. Легко читається, хоч і не перекладена з англійської. Містить матеріали з усіх аспектів професії (в тому числі менеджерських і організаційних), практичні завдання, шаблони та моделі. Загалом, must read. На жаль, знайти її в друкованому вигляді дуже складно, та й за цифрове видання доведеться віддати чимало грошей, але якщо зважитеся – не пошкодуєте.

Джеймс Уіттакер, Джейсон Арбон, Джефф Каролла – «Як тестують в Google»

Ця книга з QA-тестування демонструє кейси та саму професію з точки зору менеджера. Тут технічний директор Google живою мовою описує всю процедуру тестування продуктів різного масштабу в найбільшій IT-корпорації. Так що його словам можна вірити! Книга підійде скоріше не тим, хто вдається в питання «як робити», а аудиторії, якій цікаво, хто такі тестувальники, які у них цілі та завдання. Загалом, відмінне видання на додаток до основного списку.

Роберт Калбертсон, Кріс Браун, Гері Кобб – «Швидке тестування»

Формально цю книгу можуть читати всі, незалежно від рівня підготовки. Але матеріал в ній дуже насичений: автори наводять типові завдання фахівців і способи їх вирішення, все без зайвих вступів та іншої лірики. Якщо ви жодного дня не працювали тестувальником, то інформацію, швидше за все, засвоїти буде важкувато.

Сем Канер, Джек Фолк, Енг Кек Нгуєн – «Тестування програмного забезпечення. Фундаментальні концепції менеджменту бізнес-додатків»

Ще одна книга з тестування програмного забезпечення для початківців. Цього разу – від провідних фахівців топ компаній Кремнієвої долини. Тут ви знайдете багато реальних щоденних кейсів. Хоч багато з описаного застаріло, для розуміння основ це те, що треба.

Роман Савін – «Тестування dot com, або Посібник з жорстокого поводження з багами в інтернет-стартапах»

Це одне з найякісніших видань в IT-літературі від російських авторів. А деякі й зовсім вважають його кращою книгою з тестування ПО – просто почитайте відгуки. Автор пише так жваво, що здається, ніби ви читаєте першокласну белетристику, а не набір лекцій з кейсами. Рекомендуємо всім, хто пов’язаний з розробкою і випуском коду.

Борис Бейзер – «Тестування чорного ящика. Технології функціонального тестування програмного забезпечення і систем»

Завершимо нашу добірку ще однією настільною книгою багатьох тестувальників. Краса цієї праці Бориса Брейзера – в докладному викладі основ професії, дуже поступовому русі по завданнях та складнощах. Про «побутові проблеми» тестувальника – на зразок підрахунку трудомісткості, оцінки надійності або автоматизації алгоритмів – тут йдеться лише побіжно.

У цій збірці тільки найбазовіші та найпопулярніші книги про тестування. На початку навчання не варто думати про спеціалізацію усередині професії – набагато важливіше зрозуміти, що таке тестування і як воно працює. І в нашому списку якраз ті книги, які зможуть в цьому допомогти.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu