Кар'єра, Новини, Поради

5 кроків ефективної адаптації віддалених співробітників

17 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Дистанційна робота дає більше можливостей, але ускладнює спілкування всередині компанії. Засновник Stanton & Company Емі Стентон розповідає, як долучити нового співробітника до корпоративної культури та підтримувати спілкування всередині колективу в умовах, коли офлайн-контакт неможливий.

Пандемія і перехід на віддалену роботу змінили підхід до адаптації персоналу.

Раніше новий співробітник залучався до роботи з першого дня. Для нього організовували кілька зустрічей з менеджерами, бухгалтерами або главою відділу, щоб він міг швидко освоїтися. Але, найголовніше, перед його очима завжди був наочний приклад.

У випадку з віддаленими співробітниками так не працює.

Засновник компанії Stanton & Company на особистому досвіді переконався, що дистанційна адаптація принципово відрізняється від традиційної, як для нового співробітника, так і для команди. Це інший підхід до побудови відносин, співпраці та спільної роботі, який ще необхідно осмислити.

Ми як і раніше перебуваємо в пошуку робочої стратегії, але вже можемо виділити кроки, які допоможуть адаптації нового співробітника. Розповімо про них докладніше.

Співбесіда

Адаптація нового співробітника і його знайомство з корпоративною культурою фактично починається в той момент, коли він поговорив з керівником або кимось із представників компанії.

Новий співробітник відзначає для себе кожну деталь: пунктуальність, зовнішній вигляд, манеру спілкування і так далі.

Кожен власник бізнесу розуміє: приймаючи на роботу віддаленого співробітника, дуже важко зрозуміти, як кандидат проявить себе в реальності. Тому ще на етапі співбесіди дуже важливо:

  • дати максимально повне уявлення про прийняту корпоративну культуру;
  • описати розпорядок робочого дня;
  • розповісти про деякі проблеми, з якими потенційний співробітник може зіткнутися;
  • обговорити з ним його думку про ці проблеми.

Партнерські відносини

Адаптація в невеликій компанії ніколи не буде такою ж, як у величезній корпорації. Деякі люди принципово вибирають роботу в малому/середньому бізнесі, а не у великому холдингу, і на те є свої причини.

Практика наставництва, коли недавно прийнятих співробітників «прикріплюють» до старших колег, вже не раз довела свою ефективність. Таким чином новачок може поставити питання, але, що ще більш важливо, відчувати себе комфортно і бути залученим. Більш того, з самого початку він відчуває увагу і контроль (в хорошому сенсі).

Онбордінг завжди пов’язаний з певним психологічним дискомфортом. Буває ніяково ставити дурні питання, наприклад, де щось знаходиться або чи можна безпосередньо писати так-то і тому-то. Може виникати відчуття розгубленості від незнання тих чи інших речей.

Наставник допомагає впоратися з цими проблемами і показує шлях розвитку.

Вступна інформація

Для адаптації недостатньо просто скласти брошуру для нових співробітників – по-перше, їх рідко читають, а, по-друге, ефективніше використовувати різні канали комунікації. Важлива не тільки сама інформація, а й те, в якій формі та якій манері вона повідомляється. Для нового співробітника це демонструє рівень організації в компанії.

Ось на що необхідно звертати увагу при підготовці вступних матеріалів.

  • У чому мета цих матеріалів? Чи потрібні вони?
  • Чи відповідають вони на потенційні питання нового співробітника? Можливо, він отримує інформацію недостатньо швидко?
  • До кого звертатися з тих чи інших питань.
  • Не прагніть зробити досконале керівництво – краще постійно оновлювати його, збираючи зворотний зв’язок.

Взаємодія всередині колективу

Цифрові технології відкривають великі можливості: можна наймати людей з будь-якої точки країни (або світу), працювати в різних часових поясах або під час подорожей і багато іншого.

Однак в таких умовах важче будувати відносини і взаємодіяти. В офісі знайомство з колегами відбувається природним чином: ви сидите за одним столом, зустрічаєте один одного на кухні, потрапляєте на одну зустріч і так далі. У віддаленому форматі роботи такої можливості немає. Це означає, що при прийомі нового співробітника необхідно чітко спланувати, як представити його колективу.

Заплановані зустрічі та спонтанне спілкування

Не забувайте виділяти час для відповідей на питання нового співробітника, його презентації команді та ознайомлення з матеріалами клієнта.

Але при цьому також важливо спілкуватися спонтанно і взаємодіяти безпосередньо. Якщо в офісі це відбувається природним чином, то при дистанційній роботі необхідно це організовувати спеціально.

  • Регулярно пишіть або, що ще краще, телефонуйте новому колезі, щоб запитати, як у нього справи.
  • Приділяйте увагу і демонструйте зацікавленість. Намагайтеся відразу налагодити відносини, щоб нові співробітники відчули себе частиною команди і розуміли, що колеги дійсно піклуються одне про одного.

Продумайте покрокову адаптацію нових колег – це піде на користь не тільки настрою в колективі, а й роботі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu