Новини, Технології

Fast Company опублікувало чотири найбільш обнадійливі технології року

28 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

2021 рік, що минає, виявився не таким складним, як кризовий 2020-й, проте, як і раніше, непростим через пандемію, що триває. Видання Fast Company зібрало кілька найперспективніших технологічних напрямків останнього року, які дозволяють з оптимізмом дивитися на майбутнє.

1. Флотилія роботів, здатних очистити океан від пластику

У кожному океані сьогодні є власне звалище – це гігантські плаваючі скупчення, в основному пластикового, сміття. Так, розмір Великої тихоокеанської плями зараз у кілька разів перевищує територію всієї Франції. Щоб позбутися відходів, що накопичилися, інженери і вчені створюють різні рішення, наприклад, водну систему «Дженні», яка цього року витягла з Тихого океану понад дев’ять тонн пластику. Єдиним недоліком створеної системи залишається той факт, що човни Дженні залишають вуглецевий слід.

Інженери проєкту FRED створили ще більш екологічний спосіб збирання відходів з поверхні моря – плавучого робота, який працює від сонячної енергії та здатний захоплювати невеликі, до 5 мм шматки пластику.

Проте найефективнішим збирачем сміття може стати 55-метрова вітрильна яхта Manta. Це автономний пристрій, який збирає до трьох тонн сміття на годину і не залишає вуглецевий слід. Тестові запуски очікуються у 2024 році. Планується, яхти будуть курсувати в деяких з найбільших у світі річок та прибережних районів, щоб захоплювати сміття до того, як воно опиниться у відкритому океані.

2. Відновлювані джерела енергії

Голландські студенти побудували автофургон, оснащений ванною кімнатою, вітальнею, кухнею та двоспальним ліжком, який працює лише від електрики. Встановлені сонячні панелі дозволяють виробляти до 70% власної енергії навіть у похмурий день. Автори проєкту вже здійснили на своєму фургоні подорож по Західній Європі тривалістю 3 тис. км і довели, що їхня концепція працює.

При цьому найперспективнішим джерелом електроенергії може стати не сонце, а вітер. При цьому вітряні турбіни не можуть працювати при екстремальних вітрах — саме тоді, коли вони могли б виробляти величезні обсяги енергії. Принаймні так було до появи японського стартапу Challenergy, який встановив вітряну турбіну на Філіппінах, здатну виробляти електрику від тайфуну.

У майбутньому, можливо, ми зможемо використати енергію вітру самостійно, за допомогою пристроїв, замаскованих під кінетичні скульптури. Дизайнер і підприємець Джо Дусе створив конструкції, які складаються з десятків елементів, що обертаються, і можуть бути встановлені поряд з будь-якою зовнішньою стіною. Поки що проєкт перебуває на стадії прототипу, а його творець веде переговори з виробниками.

3. ESG у сільському господарстві

Скорочення викидів метану, який виробляє понад 1 млрд корів, що живуть на планеті, вважається одним з найбільш ефективних способів уповільнення глобального потепління.

Людство поступово скорочуватиме популяцію корів, зберігаючи при цьому звичні продукти харчування. Як, наприклад, морозиво від ізраїльського стартапу Imagindary. Їхня технологія використовує мікроорганізми для виробництва сироватки та казеїну, основних компонентів молока, без участі корів. Очікується, що такий продукт надійде у продаж у 2023 році.

Цього року перший урожай листової зелені зібрала найбільша вертикальна ферма Великобританії. Вона здатна вирощувати близько 2 млн пучків зелені на рік, що вчетверо перевищує врожай, отриманий на порівнянні ділянці землі традиційним способом. На відміну від інших вертикальних ферм, які працюють від штучного освітлення та тепла, цьому проєкту потрібне лише сонячне світло. Китайське місто Шеньчжень вже заявило про плани збудувати 51-поверхову будівлю, яка включатиме офіси, магазини та вертикальну ферму площею 4 тис. га, здатну годувати до 40 тис. осіб на рік.

У той же час група біженців у Камеруні, яка повністю вирубала дерева на території власного табору, почала займатися відновленням лісу ще кілька років тому. Використовуючи підземні резервуари для води, які оточують коріння саджанців, вони змогли виростити дерева, тіні від яких вистачає, щоб вирощувати й інші культури, що дозволяють забезпечити себе стабільнішими джерелами їжі.

4. Доступний інтернет

Відсутність доступу до швидкісного інтернету та електрики погіршує економічну та соціальну нерівність у країнах, що розвиваються. Цього року управління інновацій фонду ООН ЮНІСЕФ створили спеціальний центр у Швейцарії, який орієнтований на пошук та вирішення різних проблем дітей та молоді у неблагополучних країнах. Так, у центрі створили прототипи ламп, щоб діти у таборах біженців могли виконувати домашнє завдання, коли немає електрики.

Управління інновацій також розвиває програму Giga, яка має підключити до інтернету кожну школу на планеті. Вона вже визначила один мільйон шкіл, де досі немає інтернету та підключила близько 3 тис. із них.

З погляду інфраструктури, дедалі популярнішими стають державно-приватні партнерства. Так, одне з найбідніших міст у США – Східний КЛівленд – буде підключене до широкосмугового зв’язку за рахунок Microsoft, Eaton Corporation та General Electric, які інвестували у проєкт $650 млн.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu