Гроші, Новини, Стартапи, Технології

5 можливих IPO, які можуть статися наступного року

30 Грудня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Найочікуваніші IPO наступного року, швидше за все, припадуть на технологічні та фінансові компанії, що швидко ростуть, повідомляє американський Inc.

За даними Dealogic, у 2021 році загальна сума коштів, залучених під час первинного розміщення акцій, склала понад $301 млрд. Роком раніше цей показник сягав позначки $168 млрд.

Наступного року технологічний сектор та фінтех, ймовірно, домінуватимуть за кількістю компаній, які стануть публічними, прогнозує видання. В умовах припливу венчурного капіталу деякі з найбільших приватних технологічних компаній США утрималися від проведення IPO у 2021 році, оскільки не потребували додаткових грошових вливань. Проте у 2022 році IPO очікується від п’яти великих компаній.

1. Stripe

Це компанія, яка розробляє рішення для приймання та обробки електронних платежів. Вона заснована в 2009 році в невеликому офісі в Дубліні братами Коллісон – Джоном та Патріком. За останніми даними, її оцінка сягає $95 млрд. Ця цифра робить її найдорожчим приватним технологічним стартапом у США. У компанії працюють понад чотири тис. співробітників у всьому світі. Серед клієнтів Stripe – Amazon та DoorDash, завдяки яким її річний дохід становить понад $7,5 млрд.

2. Instacart

Після відходу з роботи в Amazon і переїзду до Сан-Франциско Апурва Мехта спробував свої сили у запуску стартапів. До Instacart, який він заснував у 2012 році, 20 із них провалилися. Instacart займається доставкою продуктів харчування через інтернет. У 2020 році її виручка потроїлася і склала $1,5 млрд.

3. Discord

У 2015 році підприємець Джейсон Сітрон заснував Discord, щоб допомогти дистанційним командам розробників безперешкодно спілкуватися. Проте компанія порозумілася з геймерами, і це забезпечило їй зростання. На тлі пандемії Discord налічував 150 млн. активних щомісячних користувачів. Microsoft намагалася придбати його у 2020 році за $10 млрд, але Discord вирішив залишитися незалежним. У ході недавнього раунду фінансування компанія залучила $500 млн., внаслідок чого її вартість досягла $15 млрд.

4. Impossible Foods

В 2011 році професор Стенфорда Патрік Браун вирішив виступити проти традиційної м’ясної індустрії. Свою компанію з виробництва білкових продуктів він назвав Impossible Foods. “Мета полягає в тому, щоб повністю замінити тварин як технологію в харчовій системі”, – сказав Браун в інтерв’ю Inc. в 2019 році. Impossible Foods спочатку випустила котлети для бургерів на рослинній основі для продажу на невеликих ринках та мережах, а потім швидко поширила їх на десятки тисяч продуктових магазинів. У компанії працюють понад 800 працівників. У 2022 році Impossible Foods розраховує отримати оцінку $10 млрд.

5. Airtable

Хауї Лю, Ендрю Офстад та Еммет Ніколас заснували компанію Airtable, яка створює хмарний інструмент для спільної роботи команд, у 2012 році у Сан-Франциско. Серед її клієнтів – Netflix та Shopify. З початку 2020 року компанія залучила $735 млн, довівши свою оцінку до $11,7 млрд.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu