Новини, Соціальні медіа, Технології

«Здається, 2021 рік – найгірший в історії Facebook»

04 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Головні кризи, з якими зіткнулася компанія у 2021 році, на думку The Guardian.

У липні 2021 року Facebook повідомила про найшвидше зростання виручки з 2016 року — у другому кварталі вона становила $29 млрд. Однак це не допомогло компанії Марка Цукерберга уникнути потрясінь. Для неї 2021 став, можливо, найгіршим в історії, пише видання The Guardian.

Глобальний збій у системі

4 та 5 жовтня соцмережі Facebook та Instagram, а також месенджер WhatsApp стали на кілька годин недоступні у всьому світі. Не працювали навіть програми віртуальної реальності Oculus VR, що належать компанії.

Співробітники повідомляли, що в офісах відкриваються лише пошта та календарі, а журналісти вважали збій найбільшим для фірми останнім часом, оскільки з ладу вийшли корпоративні мережі, DSN та всі сервіси.

Через неполадки вартість акцій Facebook впала 4 жовтня відразу на 4,9% — до $326, а статки Цукерберга скоротилися на $6 млрд — до $121,6 млрд.

У відключенні WhatsApp є один плюс: ніхто більше не накидає мені робочих завдань.

Нові правила Apple

З квітня Apple повідомляє власників iPhone, якщо програми хочуть відслідковувати їх дії, щоб ті могли при бажанні заблокувати «стеження» і зберегти тим самим конфіденційність.

Facebook цю політику розкритикувала. За її словами, Apple просто захотіла «висунути на перший план свої власні послуги та рекламні продукти». І сказала, що нововведення вдарять по малому бізнесу, який нерідко покладається на рекламу, що таргетує, у Facebook та Instagram.

У жовтні видання FT повідомило, що Apple справді зуміла отримати вигоду зі своїх рішень. За даними на жовтень, 58% всіх завантажень у магазині програм App Store припали на переходи з рекламних оголошень, які компанія продає розробникам. Ще у 2020 році показник дорівнював лише 17%.

А ось Facebook у вересні поскаржилася, що повністю оцінити ефективність реклами на її платформах стало важко, пише The Guardian.

«Здається, 2021 рік – найгірший в історії Facebook» - tech, social-media, news

Як розподілялися частки установок програм на iPhone. Темно-синій колір – переходи з рекламних оголошень від Apple FT

Спланований штурм Капітолію

6 січня – після виборів США 2020 року, на яких переміг Джо Байден – прихильники колишнього президента Дональда Трампа спробували штурмом взяти Капітолій.

У своїх соцмережах Трамп опублікував відеозвернення: повідомив, що розуміє загальне обурення, але попросив усіх мирно розійтися додому. Після цього його обліковий запис заблокували — у тому числі на Facebook. За словами віце-президента соцмережі Гая Розена, публікація Трампа провокувала насильство.

Регулятори закликали ФБР вивчити, яку роль Facebook відіграла у нападі. Вона, за їхніми словами, заплющувала очі на численні теорії змови в соцмережі, згідно з якими вибори були сфабриковані. І саме там, як вважали політики та говорили вже у жовтні інформатори, спілкувалася більшість активістів зі штурму.

Рішення Цукерберга — хоч би якими вони були — постійно критикують, пише The Guardian. Якщо він не діє, платформу звинувачують у розпалюванні ненависті. Якщо блокує того ж Трампа, лають за цензуру.

Інформатори та «злив» документів

Мабуть, найгучніший скандал Facebook у 2021 – це викриття від колишньої співробітниці продуктового відділу соцмережі Френсіс Хауген, пише The Guardian. Вона передала ЗМІ копії десятків тисяч внутрішніх документів компанії, з яких журналісти дізналися, що Facebook:

  • Ставить прибуток вище за суспільні інтереси. У червні капіталізація соцмережі перевищила $1 трлн – багато в чому завдяки тому, що її користувачі платять за це своєю безпекою, вважає Хауген.
  • Весь час усвідомлювала, яку шкоду публікації можуть завдавати психіці підлітків, але свідомо нічого з цим не робила.
  • Ускладнює модерацію провокаційного контенту, який публікують знаменитості з отриманими від самої компанії елітними акаунтами. Співробітники не можуть видалити образливі публікації таких персон так швидко, як контент рядових користувачів.
  • Дозволяє політикам використовувати соцмережу, щоб стежити за дисидентами та іншими небажаними особами, заохочуючи шпигунство.
  • Просуває за допомогою алгоритмів «клікбейтні» публікації з дезінформацією та агресією та виділяє недостатньо ресурсів, щоб модерувати не англомовний контент.

У світлі подій Facebook вирішила почекати з релізом дитячої версії Instagram, а також запустити повідомлення, які пропонують користувачеві відпочити від соцмережі за 20 хвилин після входу. А директор Instagram Адам Моссери закликав Конгрес сформувати інститут, який би зайнявся питаннями безпеки та батьківського контролю — «замість взяти цю роботу на себе», іронізує The Guardian.

Конгрес обіцяв прийняти нові та переглянути старі закони, щоб дотримуватися Facebook і в майбутньому закликати її до відповідальності за контент, який користувачі публікують у її соцмережах.


Френсіс Хауген дає свідчення перед сенатом

У жовтні Марк Цукерберг перейменував компанію Facebook в Meta – щоб її асоціювали не з соцмережею, а з метавсесвітом, який співзасновник має намір побудувати.

«Питання лише в тому, чи вдасться Facebook позбавитися поганої репутації, яку вона заробила. І відповіді на нього поки що нема. Але одне, втім, ясно: епоха, коли компанію вважали вундеркіндом Кремнієвої долини, добігла кінця», — робить висновок The Guardian.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu