Бізнес, Новини, Технології

Експерти теж помиляються: 11 найвідоміших прогнозів для бізнесу та технологій, які не справдилися

12 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Від помилок ніхто не застрахований. Не стали винятком і експерти. Протягом історії одні вважали, що інтернет не затримається надовго, а інші — що персональні комп’ютери будуть нікому не потрібні. Розглянемо 11 помилкових прогнозів, які можуть здатися кумедними сучасним користувачам інтернету та технологій.

Інтернет

“Я припускаю, що інтернет незабаром стане надновим, а в 1996 році катастрофічно впаде”, – таку думку висловив інженер і винахідник Роберт Меткалф у випуску журналу Infoworld Magazine 1995 року. У 1999 він помістив написану ним колонку в блендер і з’їв свою хибну заяву.

Експерти теж помиляються: 11 найвідоміших прогнозів для бізнесу та технологій, які не справдилися - tech, news, businessЕксперти теж помиляються: 11 найвідоміших прогнозів для бізнесу та технологій, які не справдилися - tech, news, business

Мобільні обчислення

У 1992 році під час виставки Mobile Conference співзасновник і колишній CEO Intel Ендрю Гроув назвав концепцію бездротового персонального комунікатора, який кожен зможе носити в кишені, «нездійсненну мрію, рухливу жадібність».

Персональні комп’ютери

“Немає підстав припускати, що людина будь-коли захоче мати комп’ютер у своєму будинку”, – цю цитату приписують Кену Олсену, інженеру та засновнику компанії Digital Equipment Corporation (DEC), яка виробляла міні-комп’ютери. Передбачається, що такої думки він тримався в середині 1970-х років. Джерело сказаного – колишній співробітник DEC.

Група The Beatles

“Нам не подобається, як вони звучать, а гітарна музика скоро застаріє”, – так у 1962 році заявили представники британської звукозаписної компанії Decca Records, відомою розробкою нових методів звукозапису. Вони відмовили The Beatles після прослуховування.

І знову інтернет

«Розвиток інтернету сповільниться. До 2025 року стане ясно, що він справив не більший вплив на економіку, ніж факси», — вважає економіст Пол Кругман у 1998 році. Іронічно, що він висловив цю думку у статті під назвою «Чому більшість прогнозів від економістів є помилковими».

Автомобілі

«Автомобілі – це примха, нововведення. Коні нікуди не зникнуть», – так у 1903 році сказав Горацій Рекхем, президент Michigan Savings Bank та адвокат Генрі Форда, у відповідь на пропозицію інвестувати у Ford Motor Co.

iPhone

iPhone точно ніколи не займе значну частку ринку. На це немає жодного шансу», – заявив колишній CEO Microsoft Стів Балмер у 2007 році.

Балмер критикував iPhone за його вартість ($500) та відсутність клавіатури.

Підписки на музику

У 2003 році під час інтерв’ю журналу Rolling Stone співзасновник та колишній CEO Apple Стів Джобс заявив: «Модель передплати для покупки музики зазнала провалу. Звичайно, можна відродити модель передплати, але спроба не буде успішною».

Хмарні технології

«Лише комп’ютерна індустрія залежить від моди більше, ніж жіноча мода. Можливо, я дурний, але я гадки не маю, про що всі говорять. Що таке хмара? Це повне безглуздя. Це шалена ідея», — висловився підприємець та співзасновник Oracle Ларрі Еллісон на конференції OracleWorld у 2008 році.

Спам

“Через два роки [у 2006 році] проблему з розсилкою спаму буде вирішено”, – заявив співзасновник Microsoft Білл Гейтс на Всесвітньому економічному форумі у 2004 році. Він оголосив про те, що Microsoft розробляє інструменти, які дозволять повністю позбутися спаму.

Електромобілі

У 2015 році колишній голова компанії-автовиробника Daimler Едцард Рейтер явно недооцінював можливості Tesla. Він сказав, що електромобілі — «тільки жарт, який неможливо сприймати серйозно, порівняно з великими автомобільними компаніями Німеччини».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu