Книги, Новини, Поради

7 порад, як читати більше книг

12 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Відомий американський економіст і філософ Тайлер Коуен стверджує, що у добрі вечори може прочитати цілих п’ять книг. Це здається неможливим, але якщо ви знайомі з блогом Коуена Marginal Revolution, в якому він коментує та рекомендує різні книги, ви зрозумієте, що, найімовірніше, це правда. На основі того, що Коуен говорив про свої читацькі звички, Inc.com сформулював 7 порад для тих, хто хоче читати більше. 

1. Будьте безжальними

Нецікаво читати конкретну книгу у певний час? Кидайте її та переходьте до наступної. “Просто перестаньте читати і відкладіть їх”, – радить Коуен. Сам економіст може кинути книгу через нудний вступ, поганий дизайн або шрифт, що важко читати. У світі є багато хороших книг, не зупиняйтеся на чомусь недостатньо хорошому, робить висновок він.

2. Пробігайте текст очима

У випадку наукової літератури спокійно пропускайте фрагменти, якщо ви вже знайомі з їх змістом: «Коли ви читаєте книгу, ви повинні говорити щось на кшталт „я знаю це, це і це“ і почати читати наступний фрагмент. Це реальний спосіб читати швидше». Така звичка створює ефективний цикл: чим більше ви читаєте, тим більше знаєте і тим більше ви зможете пропустити.

3. Читайте, щоб вирішувати проблеми

“Найкраще читання – це цілеспрямоване читання, коли ви намагаєтеся вирішити будь-яку проблему”, – вважає Коуен. Ви можете шукати відповіді на питання, досліджувати твори певного автора або просто задовольняти цікавість.

4. Читайте декілька книг на одну тему

Це випливає із вищесказаного. Якщо ви організуєте своє читання навколо питань або областей знання, ви прочитаєте кілька книг на ту саму тему. «Це дозволить вам провести своєрідне економетричне дослідження та подивитися, які частини починають складатися разом», — каже Коуен.

5. Читайте художню літературу

Зібрати стопку наукової літератури для вивчення теми – гарна ідея, але не нехтуйте художньою. Читання художньої літератури важливе для розуміння відмінностей у розрізі людства, того, наскільки складними можуть бути узагальнення і як різні соціальні елементи поєднуються один з одним, а також отримати уявлення про різні історичні епохи, плюс, читання художньої літератури часто буває просто кумедним. – пояснює Коуен.

6. Читайте на теми, про які нічого не знаєте

«На кожну тему, на яку вам байдуже, знайдеться хоча б одна гарна книга, яку варто прочитати. Найкраща книга в цій галузі чудова, а ви можете про це навіть не дізнатися. Якщо теніс це те, про що ви нічого не знаєте, то прочитайте мемуари Андре Агассі. Це чудова книга», – радить Коуен.

7. Розважайтеся

«Ставтеся до читання серйозно, розвивайте пристрасть до нього і розглядайте його як частину обов’язків працівника розумової праці, але попутно отримуйте від цього задоволення», – підбиває підсумок Коуен.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu