Життя, Новини, Технології

“Чорний ящик Землі”. На острові Тасманія будують сховище, яке запише загибель людства крок за кроком

14 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

На початку 2022 року має завершитися встановлення сталевого моноліту на західному узбережжі австралійського острова Тасманія. «Чорна скринька Землі» (Earth’s Black Box) розташована далеко від цивілізації та підключена до інтернету. Її заповнять жорсткими дисками, що живляться від сонячних панелей, щоб документувати та зберігати постійний потік наукових даних. Автономність вночі забезпечать акумулятори. “Чорна скринька Землі” автоматично запише всі ключові події, пов’язані зі зміною клімату, вимиранням видів, забрудненням навколишнього середовища. Якщо одного разу більшої частини людей не стане, інші, що залишаться при виявленні архіву, зможуть дізнатися, що сталося з нашим світом і здобути важливі уроки.

За оцінками дослідників, використовуючи технології стиснення та архівування, а також сталевий корпус товщиною 7,5 см, «Чорна скринька Землі» зможе берегти дані протягом наступних 30-50 років. Вчені розраховують, що за цей час з’являться нові засоби зберігання інформації сотнями років.

«Якщо ми кардинально не змінимо наш спосіб життя, зміна клімату та інші антропогенні небезпеки призведуть до краху нашої цивілізації. “Чорна скринька Землі” записуватиме кожен наш крок на шляху до цієї катастрофи”, – сказано на сайті проєкту.

“Чорна скринька Землі” створюється австралійською компанією з маркетингових комунікацій Clemenger BBDO, креативним агентством The Glue Society та дослідниками з Університету Тасманії, передає ABC. Системи вже частково активні та праворуч на головній сторінці офіційного ресурсу можна бачити, які дані записуються (поки що це лише бета-тестування).

Автори проєкту поки що не надали інформацію про те, як наступна цивілізація отримає доступ до записів.

«Чорна скринька Землі» схожа на інший, більш практичний проєкт. У 2008 році на архіпелазі Шпіцберген у Норвегії відкрито «Сховище Судного дня» – банк насіння основних сільськогосподарських культур, створений під егідою ООН. Відсіки там є рослин кожної країни. Завдання сховища — не допустити знищення різноманітності рослинності за можливих глобальних катастроф. Місця всередині достатньо для 4,5 млн. зразків насіння.

У 2015 році із «Сховища Судного дня» на прохання Міжнародного центру сільськогосподарських досліджень у посушливих районах, що знаходився в районі Алеппо, взяли зразки. Місцевий фонд втратив свою колекцію через бойові дії. До 2020 року частину насіння повернуто.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu