Новини, Соціальні медіа, Технології

Фактчекери назвали YouTube одним із головних дезінформаторів у світі

14 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Група більш ніж з 80 громадських організацій із перевірки фактів з усього світу закликала YouTube почати боротьбу з дезінформацією про коронавірус, яка розповсюджується на платформі вже протягом двох років пандемії.

«Як міжнародна мережа організацій з перевірки фактів, ми відслідковуємо поширення брехні в інтернеті та щодня спостерігаємо, як YouTube став одним з основних каналів поширення недостовірної інформації по всьому світу», — йдеться у відкритому листі організацій.

В об’єднання організацій з перевірки фактів, що звернулися до YouTube, входять американські групи, такі як PolitiFact, The Washington Post Fact Checker та MediaWise, а також африканські Dubawa та Africa Check, індійські Fact Crescendo та Factly та організації з Індонезії, Ізраїлю, Туреччини та інших країн.

За словами експертів, дезінформація, пов’язана зі здоров’ям, давно знайшла благодатний ґрунт на YouTube, включаючи контент, що заохочує онкологічних пацієнтів боротися із хворобою за допомогою не доведених наукою методів лікування.

«Минулого року ми бачили, як конспірологічні групи процвітали та об’єднувалися з однодумцями з інших країн, у тому числі міжнародний рух, який розпочався в Німеччині, перейшов до Іспанії та поширився Латинською Америкою завдяки YouTube, — розповідається в листі. — Тим часом мільйони інших користувачів дивилися відео грецькою та арабською мовами, які закликали їх бойкотувати вакцинацію або лікуватися від COVID-19 підробленими ліками».

Організації з перевірки фактів закликають YouTube «надавати дані для конкретної країни та мови, а також послуги транскрипції, які працюють будь-якою мовою», щоб протидіяти потоку дезінформації іншими мовами крім англійської, якою компанія фокусує свої методи модерації.

YouTube має забезпечити набагато більшу прозорість своєї політики щодо дезінформації та підтримувати незалежних дослідників, що спеціалізуються на цих питаннях. Експерти також наполегливо закликають платформу активізувати свої зусилля щодо спростування дезінформації та негайного надання контексту на платформі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu